Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Sâm Apr 20, 2024 12:45 am



Autor Mesaj
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Romania - tara tuturor posibilitatiilor  |  Scris: Vin Dec 06, 2013 11:42 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
De curand am dorit sa-mi cumpar un telefon...smartphone, pentru a intra in randul lumii civilizate.
De aici si pana la a mi-l cumpara o intreaga aventura. Dupa indelungi documentari pe net despre modele ( nu mi-am dorit nici unul scump ) m-am decis la unul. Am mers la un magazin Germanos, nu-l aveau pe stoc ( desi pe site la ei exista, chiar il poti comanda ), la al doilea la fel, la unul Cosmote la fel, al al treile Germanos mi se spune ca au, dar dupa ce m-au lasat sa-mi manifest interesul si ca mai apoi sa le spun ca-l doresc la liber, imi spun ca nu se poate sa mi-l dea decat la abonament. Am plecat nervos de acolo direct acasa...unde caut pe net un numar de la relatii clienti Germanos...sunand aici, consultantul dupa ce-i spun ce aveam de spus, imi spune ca nu-i posibil asa ceva, sa ma intorc la magazin sa le spun ca ma vorbit la ei si trebui sa mi-l dea....ma intorc la acel magazin, dupa ce le spun ca am vb la telefon cu acel consultant mi se da replica ca fiecare magazin are propriile lui reguli si cei de la Bucuresti nu stiu ce reguli au ei...nu am plecat de acolo inainte sa intreb de ce-l au expus cu pret fara abonament daca-l dau numai la abonament...am primit un raspun la fel de aberant ca cel de mai inainte. Revin cu un telefon la relatii clienti, ca doar asa mi s-a spus in cazul in care nu rezolv, ca sa-mi spuna sa fac o reclamatie in scris pe site, la care nu mi s-a raspun nici pana in ziua de azi...asta fiind acum doua saptamani.
Am venit acasa chitit sa mai intreb si la alte magazine din alte orase. Dupa n magazine din 8 orase, am primit acelas raspun, intr-un singur magazin ca-l au la abonament iar in restul ca nu-l au pe stoc.
Acum stiu ca o sa spuneti ca-s nebun, dar pe ala l-am vrut si pana la urma l-am gasit dar nu intru magazin de telefonie.
Aaa si ca sa nu uit, am dorit sa-l cumpar in rate cu un card de cumparaturi care era acceptat doar la cele doua mentionate mai sus de aceea nu am incercat si la celalalte firme de telefonie.

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Romania - tara tuturor posibilitatiilor  |  Scris: Sâm Dec 07, 2013 9:39 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Kprice scrie:
Se pare că fidelitatea contează până la urmă.

:clap2:

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România