FAQ
Acum este Dum Apr 28, 2024 7:45 pm



Autor Mesaj
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Renunţarea la subtitrările voastre  |  Scris: Mie Apr 10, 2013 8:56 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 686

Neconectat
am zis ca nu o sa mai postez nimic in legetura cu acest subiect totusi nu ma pot abtine cand vad ce proportii a capatat aceasta discutie.
@intellect
desi faci parte dintr-o alta echipa am vazut ca tu esti delegatul de serviciu al celor de pe t.ro. as avea totusi o intrebare. daca pune un traducator de aici o subtitrare acolo ( cum face momentan LionKing09 ) ii vor lasa creditele intacte ( momentan am vazut ca este sters site-ul )? daca DA, nu inteleg ce rost ar mai avea acest acord pentru ca la fel de bine ar putea sa fie ca pana acum cu conditia sa ramana creditele intacte. daca NU, ce rost are acest acord atata timp cat unui traducator ii este limitat dreptul sa puna unde doreste subtitrarea ca face parte dintr-o anumita echipa.
inca ceva, ce se intampla in cazul traducatorilor independenti daca urca pe un anumit site? sa inteleg ca trebuie sa-l obigam sa puna si pe alte site-uri pentru ca nimeni nu-i poate lua subtitrarea fara acordul lui sau al site-ului care ii gazduieste subtitrarea.
vad ca cei de pe t.ro ti-au inoculat niste chesti in creier si indiferent ce ar spune altii sau care ar fi adevarul tu gasesti contra-argumente numai sa fie ca tine ( de fapt cum ti s-a inoculat ).

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
intellect
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Renunţarea la subtitrările voastre  |  Scris: Mie Apr 10, 2013 11:01 am
Am spus de m-am plictisit ca:
- nu vin din partea titrari.ro, vorbesc in nume propriu
- nu fac parte din echipa titrari.ro
- e o mare diferenta intre a pune traducatorul si a pune altcineva in locul traducatorului, fara voia traducatorului

si tot nu vreti sa pricepeti. Va intoarceti mereu la aceleasi aberatii, ca niste placi de de vinil zgariate. Cand termin cu unul, vine altul si o ia de la capat cu aceleasi idei. EU sunt cel spalat pe creier? :hahaha:


Asta e problema, ca aici nimeni nu spune de fapt nimic. Voi stiti cateva si bune. "Principiile" voastre sunt:
- ei injura, deci si noi trebuie sa injuram
- toti ne jignesc, iar cine nu ne jigneste e la fel de vinovat fiindca nu ne-a luat apararea
- daca ei iau, si noi trebuie sa luam
- grobienii, jos titrari.ro etc
- toate subtitrarile de pe net sunt ale noastre, fiindca sunt "la liber"
- pana mai ieri, era bine si voiam ca fiecare sa mearga pe drumul lui (am citat din avocatul in mesajele anterioare, nu reiau). Acum, este evident pentru toata lumea ca singura solutie e pastrarea creditelor, alta nu exista.

In alt context, daca se aplica la cartofi sau televizoare, de exemplu, toate alea de mai sus sunt abateri grave de la morala sau de la lege, sau de la amandoua, si uneori se pedespesc cu amenda si puscarie. La subtitrari, dupa logica voastra aiuristica, sunt permise. Eu sunt cel spalat pe creier?

Voi atata stiti sa faceti: sa gasiti mii de chichite ca sa justificati aberatiile de mai sus. Mai departe niciunul nu merge, altceva niciunul nu concepe. "Principiile" voastre sunt singurele valabile si adevarul absolut. Iar motivul etern (si penibil) e "Asa fac si ceilalti, deci asa vom face si noi, fiindca asa e normal". Eu sunt cel indoctrinat si spalat pe creier?

LOL
Bun-simt, corectitudine, respect pentru munca, mai stiti ce-s alea? Exista in universul vostru paralel?


Astept in continuare rezultatul sondajului vostru. :)


Ultima oară modificat de intellect pe Mie Apr 10, 2013 11:11 am, modificat 1 dată în total.


Sus
intellect
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Renunţarea la subtitrările voastre  |  Scris: Mie Apr 10, 2013 11:21 am
Ma doare-n cot de supararea ta. Adica Avocatul se plange ca e jignit si zice ca jigneste doar cand e jignit, dar in ultimul mesaj am numarat 4 "grobieni" si 1 "mincinosi" aruncate absolut gratuit. El nu enerveaza pe nimeni? Sau are impresia ca daca e pe forumul lui poate scrie orice? Hai, ma lasi?

Ce sa apreciez, vorbe goale? Imi face mie vreo favoare cineva cu poll-ul ala?

Nu ma mai amentinta atata, baneaza-ma. Doar asa o sa scapati de gura mea. Hai, curaj. Baneaza-ma si dupa aia trimite-ti Tanarul simpatic sa culeaga toate subtitrarile pe care le voi publica pe titrari.ro. Dupa logica voastra, nici de data asta n-o sa fii tu de vina. Eu am cautat-o cu lumanarea si pentru binele si linistea forumului a trebuit sa iei decizia dureroasa, dar corecta, sa elimini grobianul. Iar subtitrarile mele sunt ale tuturor, deci ai dreptul sa le iei. :hahaha:
Arata macar o data ca esti in stare sa faci diferenta dintre vorbe si principii pompoase, dar goale, si o fapta asumata, care are consecinte. :)


Sus
The Mechanic
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Renunţarea la subtitrările voastre  |  Scris: Mie Apr 10, 2013 11:24 am
intellect scrie:
Ma doare-n cot de supararea ta. Adica Avocatul se plange ca e jignit si zice ca jigneste doar cand e jignit, dar in ultimul mesaj am numarat 4 "grobieni" si 1 "mincinosi" aruncate absolut gratuit. El nu enerveaza pe nimeni? Sau are impresia ca daca e pe forumul lui poate scrie orice? Hai, ma lasi?

Ce sa apreciez, vorbe goale? Imi face mie vreo favoare cineva cu poll-ul ala?

Nu ma mai amentinta atata, baneaza-ma. Doar asa o sa scapati de gura mea. Hai, curaj. Dupa logica voastra, nici de data asta n-o sa fii tu de vina. Eu am cautat-o cu lumanarea si pentru binele si linistea forumului a trebuit sa iei decizia dureroasa, dar corecta, sa elimini grobianul. :hahaha:
Arata macar o data ca esti in stare diferenta dintre vorbe si principii pompoase, dar goale, si o fapta asumata, care are consecinte. :)


Pai si atunci de ce ultimele tale 10 posturi contin fraza "Astept in continuare rezultatul sondajului vostru." ;)


Sus
flavius
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Renunţarea la subtitrările voastre  |  Scris: Mie Apr 10, 2013 1:21 pm
intellect, traduceai ceva decat sa fi scris atat aici, nu? Asa ca ziceai ca ala care face 2-3 subtitrari pe saptamana, ori ca n-are ce face, ori ca traduce la foc automat, ori ca nu-s de calitate. Te pot contrazice oricand pe tema asta. Cred ca e mai bine sa mergi pe t.ro si sa deschizi acolo topic-uri si sa dezbati ce problema ai tu. Noi am inteles mesajul si ne-am comportat ca atare.


Sus
myhaita1
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Renunţarea la subtitrările voastre  |  Scris: Mie Apr 10, 2013 8:39 pm
De ce nu va faceti toti independenti, si fiecare urca unde vrea muschiuletul lui.
Ce avantaj va confera faptul ca sunteti inregimentati la un site sau altul, asa ca independenti, deschideti topicuri unde vreti si va spuneti parerea fara nicio retinere, fara nicio amentare voalata dintr-o parte sau alta.
Cand doi se cearta castiga al treilea adica regielive, care e ca si proverbul "caravana trece cainii latra", de aceea traficul la ei este foarte ridicat, asa ca unii cu munca si...cearta, altii cu foloasele.
Am uitat de un alt site tot o "capusa" care nu a prea fost mentionat pe aici, si slava domnului nu mi-o luati in nume de rau ca nu-i fac nicio reclama este vb. de subtitrari.com care e si mai "nesimtit" decat regie. dar sa stiti ca pe useri nu-i intereseaza disputele fraticide, ei vor sa-si ia o titrare indiferent de unde si nu-i intereseaza in ce fel a ajuns pe siteul respectiv.


Sus
flavius
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Renunţarea la subtitrările voastre  |  Scris: Mie Apr 10, 2013 8:53 pm
Regielive nu au numai o baza cu subtitrari, ci mai au si diferite categorii, materiale pentru facultate, bazar etc.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 130 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România