Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Mar Apr 16, 2024 6:59 pm



Autor Mesaj
dani1967
Mesaj  Subiectul mesajului: Renunţarea la subtitrările voastre  |  Scris: Vin Mar 29, 2013 11:46 pm
Aţi insistat să ştergem tot ce e al vostru, prin urmare noi am discutat şi am ajuns la concluzia că e mai frumos ca fiecare site să-şi păstreze subtitrările. Aşadar, vom şterge, de azi înainte, tot ce vă aparţine cu condiţia ca şi voi să nu mai primiţi subtitrările noastre şi ale colegilor noştri de pe Nifty.


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Renunţarea la subtitrările voastre  |  Scris: Sâm Mar 30, 2013 1:02 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Alt subiect din care o sa se nasca o adevarata telenovela :clap2: ...sa zicem ca se va ajunge la ce vreti voi, crede cineva ca nu vor mai exista subiecte de telenovele? ma indoiesc...site-ul X o sa scoata primul o sub, vine site-ul Y si o reface si viceversa si apoi discutii de genul din care o sa reiese adevarate telenovele ca cine, ce, pe cine, cum, unde, cand a plagiat...o sa zica cineva "miau" si gata alt subiect de discutii...cred ca voi sunteti maniati de faptul ca acest site are vizitatori si cautati subiecte de telenovele din orice :excl:

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
Alexynho
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Renunţarea la subtitrările voastre  |  Scris: Sâm Mar 30, 2013 2:03 am
Citat:
cred ca voi sunteti maniati de faptul ca acest site are vizitatori si cautati subiecte de telenovele din orice

Iar eu cred ca ai gresit cui sa-i adresezi mesajul.

Citat:
site-ul X o sa scoata primul o sub, vine site-ul Y si o reface si viceversa si apoi discutii de genul din care o sa reiese adevarate telenovele ca cine, ce, pe cine, cum, unde, cand a plagiat...

1. Discutiile de acest gen sunt si acum, asa ca nu vad ce va fi nou in asta.
2. "Refacerea" unei subtitrari e marca inregistrata Avocatul31. Restul doar traduc.

Si ca sa va trag de urechiuse putin. Cand Neoh v-a cerut sa nu-i mai stergeti creditele cu Nifty din titrare, v-ati batut cu pumnul in piept ca Titrari si Nifty sunt site-uri afiliate. Acum considerati ca suntem doua site-uri distincte ? Macar tineti una si buna, nu o dati la intors.


Sus
Alexynho
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Renunţarea la subtitrările voastre  |  Scris: Sâm Mar 30, 2013 7:42 am
La ce intelegere sa cada, din moment ce ei NU VA URCA NICIO TITRARE ?


Sus
Alexynho
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Renunţarea la subtitrările voastre  |  Scris: Sâm Mar 30, 2013 8:52 am
Totul e bine cand voi iesiti pe plus, iar altii pe minus.

In fine, sper ca macar sa ramana valabil ce-am vorbit cu LionKing. In caz ca sunt neregularitati pe titrari, voi fi anuntat de el... si reciproca, daca vor fi pe s-n, il voi anunta eu pe el.

Am zis si-am incheiat.


Sus
Pinhead
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Renunţarea la subtitrările voastre  |  Scris: Sâm Mar 30, 2013 9:04 am
Până la urmă ( cred că-s mai greu de cap ) nu se vor mai urca titrările voastre la noi şi invers?


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Renunţarea la subtitrările voastre  |  Scris: Sâm Mar 30, 2013 9:44 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
De ce nu isi vede fiecare de treba lui sa nu existe aceste telenovele? cred ca cea mai buna idee ar fi sa nu stearga creditele autorului. nu cred ca cineva de aici s-ar supara sa-i apara o subtitrare altundeva daca nu-i se sterge creditul sa vada lumea cine-i autorul. din cate stiu eu netul este liber si nu ar trebui sa ne gandim cum sa-l cenzuram. daca ar fi asemenea discutii si in cazul celor care encodeaza filme asta inseamna ca am lua filme numai unii cu acces pe anumite site-uri.

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Ultima oară modificat de agentuoo7 pe Sâm Mar 30, 2013 10:11 am, modificat 1 dată în total.


Sus
Pinhead
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Renunţarea la subtitrările voastre  |  Scris: Sâm Mar 30, 2013 9:50 am
am înţeles că nu :hahaha: . agentuu are dreptate.

de acum încolo, o să-mi urc personal titrările aici pentru că traduc pentru useri, din plăcere, nu pentru performanţă şi nu pentru profit. până la urmă, contează de unde a descărcat cineva titrarea, atâta vreme cât s-a bucurat cu familia / prietenii / singur de film?


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România