Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 3:15 pm



Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Joi Iul 05, 2012 6:59 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
In urma comentariului meu de pe forum cu privire la un furt care exista de cateva zile pe un anumit site, obisnuit in ultima vreme cu furtisagurile, au aparut niste comentarii.

Ataşamente:
Fara comentarii.JPG
Fara comentarii.JPG [ 141.15 KiB | Vizualizat de 12382 ori ]


As avea si eu niste comentarii...

Scumpa mea dani67, chiar nu ai inteles nimic? Tu chiar crezi sincer ca mi-am furat singur traducerea si am urcat-o la voi ca sa va acuz de furt? Dumnezeule, pe ce (in ce) lume traiesti?
Spui sa ma cert cu traducatorul? Te anunt ca este treaba moderatorilor vostri sa stearga subtitrarile furate. El a plagiat si a urcat la voi (unde in alta parte?).
Mai mult, in loc sa stati sa comentati faptul ca am indraznit sa arat ca aveti pe site o subtitrare furata (aveti mai multe, iti garantez, dar asta este evidenta), comentati aiurea, fara logica.
Fata scumpa, vorbeste cu personajul ala care e moderator acolo si care indrazneste si el sa-si oboseasca putinii neuroni (si despre care am scris mai de mult ca este si agramat si nesimtit) sa stearga furtul, in loc sa abereze.
Altfel, va faceti mai rau de ras. Ajungeti sa va cunoasca toti ca un site unde se urca subtitrari furate.
De asemenea, vad ca inca n-ai inteles nimic in legatura cu Hysteria. Tu ai deschis un topic "Perle subtitrari-noi" in care ai acuzat traducerea noastra. La o verificare sumara, s-a dovedit ca traducerea ta este extrem de slaba, iar a noastra buna. Nu are nimeni nimic cu tine, avem o singura rugaminte, tradu in continuare in echipa titrari.ro si incearca s-o faci cat mai bine.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Admin
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Joi Iul 05, 2012 7:08 pm
E geniala denumirea "Stupizenii titrari.ro"
Sunt stupizi.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Joi Iul 05, 2012 8:04 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Discutiile pe marginea subtitrarii "pontuite" de traducatorul de pe titrari.ro continua. Dn pacate, ma intreb daca gandeste cineva pe acolo sau daca are cineva vreo urma de bun simt sa stearga furtul.



Ataşamente:
furt 4.JPG
furt 4.JPG [ 64.26 KiB | Vizualizat de 12369 ori ]


Scumpa mea dani67, nu mai minti, ca-ti creste nasul. Dovezile erau exact acolo de unde ai preluat comentariul meu, mai exact la "Verdict FURT". Este furt evident. Nu am jignit pe nimeni, doar l-am alintat pe cel care-mi spunea cu drag "Avorahatul" si "Avocacatul", pe mai multe forumuri. In loc sa aberati, mai bine ati da dovada de o bruma de bun simt si ati sterge furtul.

Si da, inca exista la voi pe site subtitrari furate, care au fost indicate, cu probe si nu s-a luat nicio masura. Poate va amintiti de Men on the Ledge, furata dupa o traducere de-a noastra, pe care ati refuzat sa o stergeti din 3 motive:
- Autorul a facut mici modificari in text;
- In subtitrare scrie mare "Exclusiv titrari.ro" (mare nesimtire, apropo, sa furi o traducere si sa scrii asta).
- Sky facuse nu stiu cate sincronizari ale subtitrarii furate.



PS. Nu mai am de mult nicio pretentie de la voi. Cand moderatorii unui site jignesc un traducator, cand alti cvasi-traducatori ii acuza de furt pe alti traducatori respectati, cand furati sincronizari (Sky, ce se aude cu versiunile extended ale traducerilor noastre pe care le furi si le urci la voi?), cand la voi pe site se gasesc multe subtitrari furate si nu luati nicio masura...

Va doresc sa aveti pe site cat mai multe subtitrari furate.


Ataşamente:
furt 3.JPG
furt 3.JPG [ 82.31 KiB | Vizualizat de 12369 ori ]

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.
Sus
Al_Mic.
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Joi Iul 05, 2012 9:08 pm
Sunteţi prea fumaţi, sau mai ştiu eu cum, altfel nu pot să-mi explic de ce NU vreţi să înţelegeţi.
Subtitrarea aceea este " copy -paste" de la jumate.
Citat:
veverita_bc: Hai sa zicem ca tu traduci azi, in timpul tau, filmul X, dar cineva ti-o ia inainte si zice ca tu ai furat de la el. Eu vin si-ti sterg titrarea doar in baza a doua vorbe, fara dovezi clare. Ce zici, esti multumit? Facem legea in felul asta?

Stimabile veveriţă_bc, cât timp ai stat de ai scris acest mesaj, eu cred că puteai verifica dacă ceea ce spunem este adevărat sau nu şi terminam cu tot tărăboiul ăsta, tu ce zici ? Nu cred că te dureau ochii dacă aruncai o privire peste subtitrare. Dar poate ai s-o faci acum şi ai să te convingi ( uită-te de la linia 600 încolo) că avem dreptate şi ai să ştergi subtitrarea de pe site-ul vostru, sau măcar partea care este tradusă de echipa noastră, eu zic că aşa ar fi corect :yes:


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Joi Iul 05, 2012 10:38 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Al_Mic. scrie:
Sunteţi prea fumaţi, sau mai ştiu eu cum, altfel nu pot să-mi explic de ce NU vreţi să înţelegeţi.
Subtitrarea aceea este " copy -paste" de la jumate.
Citat:
veverita_bc: Hai sa zicem ca tu traduci azi, in timpul tau, filmul X, dar cineva ti-o ia inainte si zice ca tu ai furat de la el. Eu vin si-ti sterg titrarea doar in baza a doua vorbe, fara dovezi clare. Ce zici, esti multumit? Facem legea in felul asta?

Stimabile veveriţă_bc, cât timp ai stat de ai scris acest mesaj, eu cred că puteai verifica dacă ceea ce spunem este adevărat sau nu şi terminam cu tot tărăboiul ăsta, tu ce zici ? Nu cred că te dureau ochii dacă aruncai o privire peste subtitrare. Dar poate ai s-o faci acum şi ai să te convingi ( uită-te de la linia 600 încolo) că avem dreptate şi ai să ştergi subtitrarea de pe site-ul vostru, sau măcar partea care este tradusă de echipa noastră, eu zic că aşa ar fi corect :yes:


Hai sa zicem ca moderatorii titrari.ro sunt prea lenesi, sau prea hoti. Se mai mira cineva ca am scris odata ca majoritatea sunt nesimtiti si agramati?
Cum poti sa iei apararea hotului? Singurul raspuns este "Daca esti in cardasie cu el". Stimabila dani67, cand a preluat comentariul meu, a vazut foarte clar dovezile de la "Verdict FURT", dar a inceput sa spuna ca eu as fi urcat subtitrarea pe titrari.ro cu alt nume, sau chiar ca nu sunt probe ca e furata, si ca nu poate sa stearga munca (a se citi furtul) unui traducator. Iar altii i-au tinut isonul filosofand despre diverse tampenii, in loc sa verifice ei insisi.
Nu e treaba mea sa verific furaciunile de pe titrari.ro. Sunt multe, dar asta era evidenta.
Nici macar nu mai vreau s-o stergeti, deja v-ati facut de ras.
Stimati colegi de pe site-ul respectiv, nu mai furati si nu mai luati apararea hotilor.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
bai3tzash
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Vin Iul 06, 2012 9:37 am
Eu propun, dacă au atât respect şi bun simţ pentru noi, la cererea noastră (care nu cred că e prima), să ne şteargă toate subtitrările ce vor fi urcate acolo de oricine le-ar urca, se ştiu ei :hahaha: . Nu cer şi cele din urmă, că ar fi mult de muncă pentru ei. Dacă tot sunt atât de independenţi şi noi facem traduceri de "rahat", mi se pare logic să nu dorească să se murdărească cu ce facem noi. La o adică, putem şi noi să ştergem ce traduceri se vor urca la noi de la ei, că nouă ne e mai uşor, că nu-s aşa multe :blush:


Sus
Admin
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Vin Iul 06, 2012 8:57 pm
dani67 scrie:
Reclamatia se face pe site-ul acuzat. Daca nu ma anunta careva ca voi ne jigniti, ati fi putut sa bateti din taste pana le inroseati ca nu ar fi stiut nimeni ca dati in clocot. V-am invitat sa aduceti dovezile aici. Nu e nimeni obligat sa va citeasca forumul.
Fii convins ca moderatorii nostri ar sterge subtitrarea daca s-ar dovedi ca e un furt.
Nu e treaba nimanui sa va calce site-ul in fiecare zi pentru a vedea ce nemultumiri mai aveti.
Tu ai o problema cu ordinea fireasca a lucrurilor. Iti lipseste logica.


Stupido, cand ai preluat comentariul de la verdict furt de la noi de pe forum, ai vazut ca este un plagiat ordinar, dar pentru ca esti hoata, nu vrei sa se stearga furtul. Si gresesti, sunteti obligati sa verificati ce se urca la voi. Asta daca aveti un pic de bun simt si va credeti un site cat de cat important. Asa ca tu ai o mare problema cu ordinea fireasca a lucrurilor.


Sus
Admin
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Vin Iul 06, 2012 9:01 pm
alex c scrie:
M-am trezit si oamenii astia chiar exista
Eu zic ca doar le alimentam egourile cu atentia noastra. Daca e cum spunea Dani si individul are adresa de mail in titrare, chiar nu ne priveste problema asta, mai ales la felul cum e prezentata de Diaconistii astia.
In afara de dovezi pentru a putea lua masuri nu ne intereseaza nimic. Sa arunce cu noroi pana fac febra musculara


Eu zic ca esti stupid, lenes si hot. Nu e raspunderea voastra pentru ce se urca pe site la voi? Suntem noi obligati sa va dam peste manuta ca aveti subtitrari furate? Nici macar nu trebuia sa va prezentam noi dovezile, trebuia sa le gasiti singuri. Desi s-a stabilit clar ca e furt ordinar, refuzi sa iei in considerare o eventuala stergere a furtului de la voi de pe site. Ce spune asta despre tine?


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România