Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Mar Apr 23, 2024 12:40 pm



Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Joi Ian 16, 2014 11:44 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
FlorinA scrie:
Ca sa n-o mai dam dupa cires, lucrurile stau asa:
- de cand postati doar voi ( prin diferite tertipuri) linkurile pe fl, ati urcat in clasamentul trafic.ro, de pe pozitia 23 pe pozitia 14
- ati depasit bine subs.ro
- in disperare de cauza, subs.ro, scoate premiere pe banda prin metoda "google translate+autocorect" - vezi Lupul de pe Wall Street si Viata secreta a lui Walter Mitty.
Aceste pseudosuburi au fost preluate si de voi si de siturile de torrente.

Simplu si limpede ca lumina zilei.
Concluzie... faceti-le voi pe toate. Impanziti lumea cu suburile facute de voi ! Poate asa va saturati odata. Eu unul m-am saturat.


Ca sa fim si mai limpezi, incep sa ma indoiesc de capacitatea de a judeca a unora.
- Unii stupizi cred ca am crescut in trafic ca urmare a linkurilor pe care este interzis sa le mai punem! Nicidecum prin zeci de sincronizari pe zi, prin refacerea unor traduceri jenante marca chixtrari.ro Calitate inainte de toate, ori prin existenta in aceasta echipa a unor traducatori de exceptie (Ma refer la Kprice, Dr.MI, Bonzi, amosklein, Ionut_Ilie, IuliaLaura si altii pe care ii rog sa ma scuze ca nu i-am mentionat).
- Disperarea subs de care vorbesc unii, este si a unora din echipa subteam, care acum sunt in echipa chixtrari.ro.
Cand erau la subs.ro, au scos varianta beta :excl: la o traducere! Cum se poate asa ceva? Asta ii descalifica. Iar acum vin si dau lectii altora de cat de buni traducatori sunt ei. Ma refer, desigur, la subtitrarea filmului Hobbit 2, tradus de AMC, Distel & FlorinA. La vremea respectiva scria la comentariu ca subtitrarea va fi refacuta atunci cand va fi disponibila o versiune cu un sonor mai bun. Asta inseamna disperare de a scoate subtitrari, recunoscute ca fiind proaste chiar de autori! :excl:

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Vin Ian 17, 2014 12:08 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Shadow scrie:
La un moment dat, pseudo-traducătorii de la sub-moi îşi vor da seama că acel31 doar profită de ei, se foloseşte de ei... Mereu a fost aşa. Mie îmi pare atât de rău pentru ei, e de-a dreptul trist.
Mă întreb, totuşi, de ce se mulţumesc cu firimiturile pe care le primesc de la acel31, fără să ştie că el ia mereu caimacul. Poate pentru că sunt slabi, pentru că sunt frustraţi, pentru că în spatele tastaturii sunt nişte adevăraţi războinici, pentru că au ceva foarte mic...inclusiv creierul. Pe bune că îmi pare rău pentru cei care încă nu s-au trezit. Îşi irosesc timpul pentru cineva care nu face altceva decât să profite de ei. Păcat.


In urma lecturarii elucubratiilor lui Shadow Strechea, cred ca exista doar doua posibilitati. Prima, ca Strechea e prost. A doua, ca e prost Strechea.
Nebagat in seama de nimeni, Strechea s-a gandit sa afirme si el ca cei din echipa Subtitrari-noi sunt "pseudo-traducatori". Adica, vezi Doamne, el este maestru. Intotdeauna a fost un traducator prost. Este si va fi un traducator prost (slab). Se lauda ca face parte din SDI Media. Daca este asa, le ia banii alora de pomana. As pune pariu ca traducerile jenante de la History sunt ale lui. (Ex: "This is the wow factor" tradus stupid cu "Ia uitati aici!").
Ce i-a mai copt mintea lui Strechea? Ca cica eu as lua caimacul, iar traducatorilor din echipa le dau foarte putin bani. :crazy:
Am mai scris, din donatii se primesc 2-3 euro pe luna, iar reclamele de pe site sunt gratuite! :excl: Nimeni in afara de mine nu sustine financiar site-ul, iar cheltuielile se ridica in jur de 800-1.000 lei lunar.
Copilul cretin afirma ca s-a trezit. Si ca spre deosebire de unii de aici din echipa, el are ceva mare...
Il sfatuiesc sa isi dea cu ea peste fata, poate isi revine.
In timp ce scriam aceste randuri am realizat ca ar mai exista o a treia posibilitate, in afara de cele doua mentionate mai sus. A treia posibilitate este ca Strechea e prost.




PS Propun celor din echipa titrari.ro sa inceteze sa ne mai atace pe forumuri, sa inceteze cu jignirile, ori cu afirmatii de copii retardati ca unii traduc mai bine ca ceilalti.
Promit si eu ca orice jignire la adresa titrari care se va mai scrie va fi stearsa.
Ma vad nevoit sa raspund jignirilor unor cretini de la titrari.ro cu alte jigniri. Iar asta nu imi face cinste.
S-a ajuns intr-un punct in care veninul si stupizeniile sunt la extrem. Iar unii le cred. Este a doua oara cand cineva de la titrari scrie ca eu castig bani de pe urma site-ului. MI-as dori, dar din pacate nu este asa. Le doresc acelora sa castige cat castig eu de pe urma site-ului. Fac totul din pasiune.
Ce ziceti, titrari.ro, puteti sa fiti civilizati?

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
dr.MI
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Lun Ian 20, 2014 6:03 pm
Traducator

Membru din: Lun Iul 02, 2012 6:45 am
Mesaje: 147

Neconectat
Când intru aici şi mă mai uit şi pe titrări... mă apucă tristeţea.
Nu-i cunosc pe colegii de acolo şi istoriile dintre voi, înţeleg că aţi început sau aţi fost prieteni/colegi la un moment dat. Le place sau nu le place unora, voi sunteţi "seniorii" traducătorilor (aici vorbesc de Avo, Kprice, dar şi de Shadow, felixuca, veverita, patronu si scuze pentru ordinea şi memoria-mi selectivă acum pur şi simplu de conjunctură, nu pe alte criterii) şi ceea ce se întâmplă nu face cinste nimănui, dar mai ales vouă.
Am încercat cu un manifest zilele trecute şi spunând motivele din care traduc eu să vă fac să vă amintiţi. Mie partea pecuniară mi-e străină şi nu mă interesează.
Dar văd că aţi continuat injuriile, de ambele părţi.
Vă propun să încercaţi un armistiţiu, pentru că pacea atât de propusă de atâtea ori a fost încălcată după principiul "el a început iar, tovarăşa!"
E trist că oameni care realizează traduceri atât de frumoase şi bucură atâtea inimi, se pot înjura ca la uşa cortului între ei şi se pot răni atât de mult între ei.
Vă rog să încetaţi!
dr.MI
PS: Voi posta acelaşi lucru şi pe titrari

_________________
"Viata e ca o cutie de bomboane asortate de ciocolata: niciodata nu stii la ce sa te astepti..." Forrest Gump
Imagine


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Lun Ian 20, 2014 7:38 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
+1 dr.MI :clap2:
Ne intrebam de ce s-au lasat f multi traducatori de tradus...Exista un proverb: "cand doi se cearta al treilea castiga"...Sunt site-uri care traduc putin spre deloc si profita de pe urma acestor doua site-uri, care nu stiu altceva decat sa-si aduca jigniri in loc sa fie unite...Am vazut un sondaj undeva pe FL, la un moment dat, in care unul din trei utilizatori spuneau ca site-ul principal de unde isi iau traducerile este Regie, cu atat mai mult ca erau f multi utilizatori care il dadeau pe locul 2 sau 3.

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Lun Ian 20, 2014 10:15 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
CucuBau scrie:
Avocatul31 spune că vrea pace, dar în postul anterior şi în cel care spune asta nu conteneşte să insulte. Ne mai şi ia de proşti. A crescut site-ul vostru datorită sincronizărilor, subtitrărilor etc, nu? Şi atunci cum se face că aţi avut efectiv un salt exact imediat după chestia cu filelist? Dacă era cum spui tu, avocatule31, era o creştere progresivă, oarecum constantă în ultimele săptămâni, luni etc. Acum să revenim şi la subiectul despre care minţi ca o gazetă. Şi e evident de ce o faci, vrei să ţii cașcavalul pentru tine. Vezi tu, lumea asta e mică şi vorba circulă. Cum ar fi faptul că ai declarat tu însuţi când ai plecat de la noi că pleci ca să faci bani cu subtitrările. Cum ar fi că tu şi perechea ta admin aveți şi înţelegeri cu şi şi ţineţi niscaiva site-uri de filme online. Kprice, dacă vrei să nu bată la ochi, nu mai posta poze pe feisbuc cu ţări exotice vizitate şi nu te mai lăuda pe unde ai fost. Nu de alta, dar eu, dacă aş fi pălmaş la voi pe site, mi-aş pune întrebări văzând toate astea. E normal să negaţi, ce faceţi vă implică zdravăn în piraterie. Sper să fi luat în calcul riscurile şi să ajungeți la concluzia că a meritat, când veți ajunge în zeghe. Problema e că s-ar putea să nu ajungeți doar voi, ci să ajungă şi unii dintre bieţii copii pe care voi îi exploataţi. În plus, dacă nu ar fi adevărat, nu v-aţi ataca atunci când se aduce vorba despre asta, nu ar fi un subiect atât de sensibil.


Am crezut ca cei de pe chixtrari.ro pot fi civilizati. S-a dovedit ca nu. Si nu ii iau eu de prosti, chiar sunt prosti! Cel putin CucuBou este cand afirma ca site-ul nostru a crescut ca urmare a linkurilor puse pe Filelist de cand nu mai avem voie sa le punem! La fel, in prostia lui, afirma ca am eu nu stiu ce intelegere cu nu stiu ce site-uri de filme on-line... :crazy: Nimic mai stupid. Apocalipticul (era sa scriu Apocalypto) cretin sufera de dementa. Da, lumea e mica si vorba circula. Din pacate, se refera la lumea lui din interiorul salii de tratamente. :excl: L-as intreba pe dement la ce site-uri de filme on-line se refera. L-as mai intreba ce copii exploatam noi? Am mai scris, cred ca el a fost exploatat (ca sa ma exprim elegant) cand era mic.
E usor sa scrii tampenii, sa arunci cu noroi... La fel as putea sa scriu si eu ca stiu din surse sigure ca CucuBou isi sodomizeaza copiii. Este la fel de adevarat precum afirmatiile cretinului apocaliptic.


CucuBou scrie:
Demonstraţi că vreți pace. Lăsaţi scandalurile.


Eu am propus pace. Ce raspuns am primit? Jignirile lui CucuBou (or fi fost si altele, dar astea le-am vazut aici pe forum).
Problema se pune exact invers. Incetati cu nesimtirile. Si promit sa va ignor.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
thunder_oc
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Mar Ian 21, 2014 1:08 am
Avo, adevarul este ca eu ma simt atat de exploatat incat am ajuns la limita rabdarii si am depus o plangere la Parchet. Oameni buni, voi vedeti ce scrieti aici, voi realizati ce cuvinte folositi sau ce sens dati unor discutii? Deja chestia asta a ajuns prea departe, exploatare, zeghe si altele. In primul rand aici nimeni nu este exploatat. Toti facem treaba asta din placere. Partea materiala nu ma intereseaza si de fiecare data ma bucur cand vad un simplu multumesc din partea celor care urmaresc un film cu o subtitrare facuta de mine. Nu se poate sa continuati asa. Din chestia asta ar trebui sa iasa ceva benefic pentru cei care urmaresc filmele si serialele care circula pe net. Rivalitatea trebuie sa se vada in calitatea subtitrarilor nu in jigniri si minciuni. Pe mine nu ma obliga nimeni sa traduc un film daca eu nu imi doresc asta. Eu zic fiecare sa-si vada de subtitrarile lui si sa nu se mai bage in treaba altora.


Sus
cenaart
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Mar Ian 21, 2014 9:11 am
There will never gonna be peace!! Ever!!


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România