Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Vin Mar 29, 2024 10:07 am



Autor Mesaj
Al_Mic.
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Mar Iun 19, 2012 10:08 pm
Şi încă o bombă cu ceas de la dani67: "Auzi... nada." :hahaha:

00:42:06,713 --> 00:42:09,270
traducerea ºi adaptarea
dani67 & kiralucy

582
00:42:10,611 --> 00:42:13,172
http://www.ww.w

583
00:42:13,385 --> 00:42:18,272
Premiera sezonului 2 din Falling Skies
continuã pe Titrari.ro</i>

Data adaugarii
Data: 2012-06-19
Ora: 22:19:47

Ce înseamnă să te joci prea mult cu Maria-Ioana... Visezi premiere :hahaha:


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Mie Iun 20, 2012 12:27 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Poate nu or fi vazut ca primul episod s-a urcat la noi cu doua zile inaintea lor si a avut la noi pe site vreo 2500 de descarcari.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Admin
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Mie Iun 20, 2012 11:22 am
dani1900toamna scrie:
Imagine


Uff, chiar uitasem că unii este incapabili să facă în mod corect acordul dintre subiect şi predicat. Jenant...
Să-ţi explic, stimată dani1900toamna?! Orele, fiind mai multe, ele nu poate să este, ele e musai să sunt.

Iar "domnia sa" e desolemnizată de mult şi nu mai necesită majuscule, devenind simplu pronume de politeţe. Nu mai e de multişor ca-n 1900 toamna, serios. :biggrin:

P.S. - Ce-i cu dezminţirea aia penibilă? Citez:
"583
00:42:13,385 --> 00:42:18,272
<i>La season premiere di Falling Skies continua!</i>
Varianta mea de film face referire la premiera."

Serios? Ce fel de premieră? Traducerea categoric nu e premieră, iar episodul în sine nu este difuzat de voi, aşadar... ce premieră continuaţi pe site-ul vostru? Aaa, da, minţiţi şi bateţi câmpii în premieră! :hahaha: Ba nu, că şi la asta aveţi antecedente. :hahaha:


Sus
LionKing09
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Mie Iun 20, 2012 11:47 am
Avatar utilizator
Traducator

Membru din: Mar Feb 08, 2011 4:01 pm
Mesaje: 299
Locaţie: London

Neconectat
Le-am explicat frumos că linia respectivă nu îşi are locul acolo, ei mi-au venit cu explicaţii puerile, lipsite de logică. Chiar mă aşteptam să şteargă linia respectivă, dar na.. :cucu:


Sus
bai3tzash
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Mie Iun 20, 2012 11:56 am
Penibil :biggrin:. Mai urmează să noteze premiere gen "Premieră pentru ora 14, data X" :hahaha:


Sus
Al_Mic.
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Mie Iun 20, 2012 12:37 pm
Văd că nu le mai merge site-ul acum :hahaha:


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Joi Iun 21, 2012 7:34 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Draga dani67, se numeste hiperbolizare.
Nu stiu insa cum se cheama ce faci tu. Deschizi topicuri impotriva noastra, pe mine ma acuzi de plagiat (unul dintre atacurile cele mai nesimtite indreptate impotriva mea), spui despre noi ca improscam cu noroi...
Eu as spune sa-ti vezi de traducerile tale, sa renunti la "premiera" acolo unde este evident ca nu este (ca te faci mai rau de ras) si pur si simplu sa ne ignori, asa cum incercam sa facem si noi in ceea ce te priveste.

LionKing09 scrie:
Le-am explicat frumos că linia respectivă nu îşi are locul acolo, ei mi-au venit cu explicaţii puerile, lipsite de logică. Chiar mă aşteptam să şteargă linia respectivă, dar na.. :cucu:


Acolo chiar nu mai ai cu cine sa discuti. Sa-ti spun cativa moderatori de acolo? Majoritatea sunt analfabeti, nesimtiti si lipsiti de creier (nu improsc cu noroi, dani67, doar constat).

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Admin
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Vin Iun 22, 2012 11:30 am
briili scrie:
In alta ordine de idei, sa-i transmiti adminului vostru, oricare ar fi el si orice "gender" ar avea, ca e un/o ghiolban/a. Si poate reusesti sa-l intrebi pe Avo care dintre noi, moderatorii, VocaTeam, catabeg, felixuca, CucuBau, veverita si PoLL, suntem "majoritatea analfabeti, nesimtiti si lipsiti de creier". Doar asa, de curiozitate.


Bâzzzzz... zumzăie ceva sau mi se pare? :crazy: N-aud comentariile celor de rang inferior. :sneaky:
Caută-mă când o să devii Admin. If ever... moderatorule. :hahaha: Că n-ai ştiut să-ţi negociezi prea bine întoarcerea acolo. Oare pe ce site o să mai fugi pentru a-ţi şantaja colegii cu o nouă revenire condiţionată de rang? :hahaha: :hahaha: :hahaha:


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România