FAQ
Acum este Lun Mai 20, 2024 9:41 pm



Autor Mesaj
EboLLa
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Sâm Oct 13, 2012 11:38 am
Eu am spus clar asta, acum 2 pagini aici, de ce sa mai aveti si grija ratiei? Este doar un simplu gest de apreciere pentru ceea ce faceti. ATAT!
Voi deja erati de acord si multumiti cu schimbarile care noi, filelist, le-am facut si le vom face. Dar asa vor unii... sa bage strambe si sa dea cu batul in balta.


Sus
Al_Mic.
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Sâm Oct 13, 2012 1:01 pm
Ca să fie clar, NU m-am vândut, cum zic unii.
Am zis doar că ar fi drăguţ din partea lor dacă ne-ar ajuta.
Şi după cum am zis, nu e vorba că am netul prost, doar că pc-ul nu mai e "tânăr".
Şi pe calea asta vreau să le mulţumesc băieţilor care au obraz :v:


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Sâm Oct 13, 2012 4:35 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 686

Neconectat
in primul rand am vazut ca cei de la f____.ro s-au tinut de promisiune si au postat link-ul cu site-ul de unde este sub si cine a facut-o.
in alta ordine de idei v-ati gandit ca este posibil ca unul din site-urile de traduceri sa negociere cu un tracker de torrent sa posteze numai link-ul cu acela? ( sa se apuce sa modifice putin una din sub facute de voi si apoi sa fie postata acolo...cred ca era suficient ca trebuie sa va bateti cu acele site-uri de traduceri pentru furt...acum vreti sa va bateti si cu torrenti...sa vedeti daca este sau nu sub de-al vostru...chiar aveti timp si chef de asta? )

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
bursucel
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Sâm Oct 13, 2012 5:30 pm
Avatar utilizator
Traducator

Membru din: Mar Iul 05, 2011 12:26 pm
Mesaje: 27
Locaţie: Bucuresti

Neconectat
eu am doar o rugaminte. daca chiar puneti in aplicare faza cu greva (cu care nu am nimic impotriva :crazy: ) sa o semnalizati cumva si pe pagina principala a site-ului, acolo unde apar subtitrarile. si, eventual, pe periaoda grevei, sa dezactivati chat-ul :rolleyes:


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Sâm Oct 13, 2012 6:27 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 686

Neconectat
in primul rand ma refeream strict la faptul ca vor accepta sa posteze acel link, fara a mai pune si sub, dupa aceasta presupusa greva, dupa aceea cei de la alte site-uri sa negocize ceea ce am scris mai sus... :yes:
in al doilea rand cum ar fi sa faca si ei greva sa nu mai puna filme sau seriale? :rolleyes:
nu cred ca acest razboi ( greva ) este relevant...pe mine personal nu ma intereseaza sa tin parte la acele site-uri...oricum iau filme de pe extern...dar ca fapt divers cred ca ar trebui gasita o solutie de mijloc...sper sa nu cadem (s-n.ro) in plasa intinsa de celelalte site-uri de sub care sunt in decadere, vizibila pentru toata lumea si sa avem (subtitrari)-noi de suferit...asta vreau sa pun in evidenta
mai trebuie sa ne gandim si la faptul ca sunt site-uri (free) care ofera filme si seriale on-line, cu acelea cum vom proceda?
cred ca din toata chestia asta vor avea de castigat site-urile (cu plata) gen voyo

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
Synu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Sâm Oct 13, 2012 7:33 pm
Nu ma prea priveste pe mine acest subiect deoarece fac subtitrari doar la seriale , greva nu va tine niciodata ,credeti ca oameni nu vor mai intra pe f....ro pentru ca nu sunt filme HD-RO ? Se va starni o revolta a vizitatorilor , iar cand se termina greva va fi aceeasi treaba daca nu se discuta de la site la site despre aceasta problema ,ceea ce vad ca deja se face.
O alta problema cu care m-am confruntat si eu este rautatea dintre site-uri si rautatea celor care asteapta subtitrarile cat mai repede ,niciun om nu este perfect sau este scolit la standarde maxime dar un pic de respect se poate gasi. O idee pentru aceasta problema este ca site-urile (cele trei mari) sa numai prelueze subtitrari de pe alte site-uri ,fiecare sa uploadeze doar ceea ce face echipa .


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România