FAQ
Acum este Dum Iun 16, 2024 6:30 am



Autor Mesaj
Alexynho
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Sâm Mai 11, 2013 12:05 pm
agentuoo7 scrie:
i...cred ca cine doreste poate sa-si faca cont aici si sa-si spuna offul nu ca la voi ca m-am chinuit o juma de zi sa-mi fac cont si nu-mi accepta mail-ul.


Păi, ce ziceam eu? Că nu citeşti? :hahaha: Vezi că am dreptate. Citeşte şi-ţi vei putea face cont!


Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Sâm Mai 11, 2013 12:37 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 686

Neconectat
@Alexynho prima imagine este de la voi de pe forum...eu unul am renuntat sa intru la voi pe forum imediat dupa ce am vrut sa-mi fac cont si nu mi-a mers...cum acea persoana spune ca nu doreste sa-si faca cont aici nici eu nu sunt obligat sa intru la voi sa citesc...acea persoana se poate adresa in mod oficial la cineva de aici nu prin intermedieri sau sa spuna ca face parte din echipa voastra in mod oficial...am vazut ca la voi este o practica si ca de obicei voi interpretati anumite parti care va convin doar ca sa faci acuzatii sa nu care cumva sa avem noi dreptate.

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
dani1967
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Sâm Mai 11, 2013 1:27 pm
Kprice, dementozaur ştie foarte bine ce subtitrare am pus pe site-ul nostru şi ce subtitrare mi-a dat el. Dacă el vrea să vă facă să credeţi că are dreptate... să-i fie ruşine. :) Nu m-am aşteptat din partea lui la nimic din ce a debitat pe forum după ce a plecat de la noi. Cu alte cuvinte, şi eu am avut încredere în el. Îmi pare rău că m-am înşelat. Eu mă întreb şi acum ce a fost în mintea lui de s-a răhăţit în munca altora.
El singur a ajuns la concluzia că mai mult ne-a încurcat la realizarea acelei subtitrări. I-am spus şi atunci... fă-ţi subtitrarea ta pentru varianta de engleză, noi o facem pe a noastră pentru varianta dublată în italiană. Pe el îl interesa doar a cui subtitrare va fi pe FL şi care va avea parte de sincronizări. Şi să nu uit... că nu ar fi avut parte de premieră. :biggrin:
Acum eşti aici, dragul meu,... să ai parte de multe premiere cu fundiţe. Mult succes.

Singurul moderator anunţat e Catabeg care nu e în ţară şi care n-a avut net. Acei mulţi moderatori anunţaţi care ar fi, Avocatul31?


Sus
The Mechanic
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Sâm Mai 11, 2013 4:00 pm
dani1967 scrie:
Kprice, dementozaur ştie foarte bine ce subtitrare am pus pe site-ul nostru şi ce subtitrare mi-a dat el. Dacă el vrea să vă facă să credeţi că are dreptate... să-i fie ruşine. :) Nu m-am aşteptat din partea lui la nimic din ce a debitat pe forum după ce a plecat de la noi. Cu alte cuvinte, şi eu am avut încredere în el. Îmi pare rău că m-am înşelat. Eu mă întreb şi acum ce a fost în mintea lui de s-a răhăţit în munca altora.
El singur a ajuns la concluzia că mai mult ne-a încurcat la realizarea acelei subtitrări. I-am spus şi atunci... fă-ţi subtitrarea ta pentru varianta de engleză, noi o facem pe a noastră pentru varianta dublată în italiană. Pe el îl interesa doar a cui subtitrare va fi pe FL şi care va avea parte de sincronizări. Şi să nu uit... că nu ar fi avut parte de premieră. :biggrin:
Acum eşti aici, dragul meu,... să ai parte de multe premiere cu fundiţe. Mult succes.

Singurul moderator anunţat e Catabeg care nu e în ţară şi care n-a avut net. Acei mulţi moderatori anunţaţi care ar fi, Avocatul31?


Nu eu v-am incurcat pe voi, voi pe mine. Nu stiu care-i mai disperat dupa premiera, eu care am anuntat frumos ca traduc filmul sau tu cu Fitoasa Veronica care ati intrat peste mine argumentand ca ati inceput munca la el de o saptamana cand filmul era aparut de 4 zile ? Cum se face ca dupa ce am tradus filme mai slabute, cand am intervenit la ceva din Box Office-ul italian ati intrat peste mine? Ca sa va creasca faima la mega traducerile in italiana facute pentru studenti care vor sa invete limba italiana dar s-o uite pe cea romana. Ti-am zis sa renunti la subtitrare pt. ca incepusem eu dar n-ai vrut, asa ca mi-ai oferit un loc. Acum, de ce sa se face sincronizari la variantele in engleza la o subtitrare tradusa in italiana, sensul replicilor schimbate in unele locuri... etc. si sa nu se faca dupa una in engleza d'oh. Cat despre corectat, scuza-ma ca in loc de magule am pus vrajitorul si in loc de dragut am pus misto/frumos. Cati ani au studentii aia imaginari ?
Spor la tradus filmele din box office in Italia, dar complete te rugam :clap2: nu ca la Oblivion.


Sus
dani1967
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Sâm Mai 11, 2013 4:37 pm
http://www.imdb.it/title/tt1623205/ Uite aici când a apărut în Italia... pe 7 martie, pe 8 l-am luat şi ne-am apucat de tradus. Pe 13 ai anunţat tu, pe 14 am discutat noi doi. Ai dreptate, nu sunt 7 zile, sunt doar 6.
Şi da, n-am anunţat pentru că aşa am discutat între noi... că o perioadă anunţăm pe mess.
Ar fi momentul să te opreşti pentru că nu-ţi fac cinste nici jignirile şi nici minciunile.


Sus
The Mechanic
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Sâm Mai 11, 2013 4:51 pm
dani1967 scrie:
http://www.imdb.it/title/tt1623205/ Uite aici când a apărut în Italia... pe 7 martie, pe 8 l-am luat şi ne-am apucat de tradus. Pe 13 ai anunţat tu, pe 14 am discutat noi doi. Ai dreptate, nu sunt 7 zile, sunt doar 6.
Şi da, n-am anunţat pentru că aşa am discutat între noi... că o perioadă anunţăm pe mess.
Ar fi momentul să te opreşti pentru că nu-ţi fac cinste nici jignirile şi nici minciunile.


:hahaha: acum stam sa discutam subiectul cand a aparut, pe 7 a aparut, dar nu cred ca a aparut si cam tot atunci, mai bine prezinta un link de unde l-ai luat ;)
Si desigur, hai sa vorbim despre asta si sa trecem peste faptul ca mi-ai sters creditele din subtitrare si te-ai bagat peste mine pentru ca "anuntai pe mess". Daca tot tii atat la reguli de ce nu le-ai respectat. Ba chiar, te-ai coborat la un nivel foarte josnic, pt. stergerea creditelor, am tradus putin, dar am tradus :closedeyes: Nu mai schimba subiectul. Una peste alta, ce-ai facut ai facut.


Sus
dani1967
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Sâm Mai 11, 2013 5:11 pm
Lore (2012) îţi spune ceva, dementozaur? Nu cumva ţi-a făcut Sky timpii de la zero?
Ai dreptul să ştergi cu buretele munca ta, nu şi a celorlalţi. Ţi-ai dat arama pe faţă când ai acţionat aşa.
În alte cuvinte, respectul faţă de cei care te ajută, faţă de cei cu care interacţionezi şi care nu au aceeaşi părere ca tine NU EXISTĂ .

Nici tu nu exişti pentru mine. Încearcă să-i fraiereşti pe alţii care-ţi cad în plasă. Vezi să nu strici computerul, că au muncit părinţii tăi pentru el.

La revedere.


Sus
The Mechanic
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Sâm Mai 11, 2013 5:29 pm
dani1967 scrie:
Lore (2012) îţi spune ceva, dementozaur? Nu cumva ţi-a făcut Sky timpii de la zero?
Ai dreptul să ştergi cu buretele munca ta, nu şi a celorlalţi. Ţi-ai dat arama pe faţă când ai acţionat aşa.
În alte cuvinte, respectul faţă de cei care te ajută, faţă de cei cu care interacţionezi şi care nu au aceeaşi părere ca tine NU EXISTĂ .

Nici tu nu exişti pentru mine. Încearcă să-i fraiereşti pe alţii care-ţi cad în plasă. Vezi să nu strici computerul, că au muncit părinţii tăi pentru el.

La revedere.


Esti sky cumva, i-am multumit pentru ajutor si atat, traducerea mea pot face ce vreau cu ea, nu? Dupa ce ca esti hoata mai esti si mincinoasa.
Faptul ca mi-a facut sky timpii la Lore nu-ti va schimba statutul de hoata si mincinoasa. De vreo 3 posturi tot schimbi subiectul si anume FURT LA OZ. Imi pare bine ca nu mai am ocazia sa lucrez cu tine si imi pare rau de ceilalti care te vor crede si-ti vor asculta minciunile, mai Theodora Imagine

Si mai incet cu luatul la misto ca s-ar putea sa nu mai apuci 100 de ani.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România