FAQ
Acum este Joi Mai 23, 2024 11:26 am



Autor Mesaj
intellect
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Sâm Mar 02, 2013 6:36 pm
Da, fiindca a fost "operata" de Distel, care a decalat-o, distrugand sincronizarea facuta de mine manual, la schimbare de cadru, si i-a stricat italicele, trecand-o prin SW ca la fabrica, fara sa judece. Uite inca un motiv pentru care "iubesc" uploaderii.
Eu rugasem civilizat sa se stearga subul stricat, fiindca il pusesem pe cel bun. Si acum, subul rau are mai multe descarcari decat cel bun.

Asta arata:
- cat pret puneti pe munca bine facuta
- cum tratati solicitarile venite din afara
- ce grija aveti ca utilizatorii vostri sa aiba cele mai bune titrari.


Ultima oară modificat de intellect pe Sâm Mar 02, 2013 6:39 pm, modificat 1 dată în total.


Sus
intellect
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Sâm Mar 02, 2013 6:42 pm
Apai ia citeste primul meu topic pe forum, dac-o mai exista. Cred c-am zis acolo tot ce trebuia, iar Avocatul mi-a confirmat ulterior ca a inteles, dar "n-a mai apucat sa rezolve", sau ceva de genul. Ca un facut al sortii, n-a apucat nici a doua oara, cand i+am adus aminte, tot civilizat.
N-am scris 20 de pagini pentru asta. E doar un exemplu excelent pentru practicile voastre "normale".


Ultima oară modificat de intellect pe Sâm Mar 02, 2013 6:45 pm, modificat 1 dată în total.


Sus
intellect
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Sâm Mar 02, 2013 6:49 pm
Da, m-am convins, alaturi de multi altii, cum rezolvati voi cererile. Dupa kilometri de contraziceri, ne acordati augusta voastra mila, neuitand sa precizati cat de corecti sunteti (si ce evident e lucrul asta) si ce rai si nesimtiti am fost noi.
Asa, sa nu te uiti pe ce-am scris. Asa procedeaza un administrator corect si impartial. Am deschis multe topicuri, ar fi teribil de greu sa-l gasesti. :hahaha:
Dupa cum merg treburile, ne citim cat de curand. :hahaha:


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Mar Mar 05, 2013 12:29 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1650

Neconectat
intellect scrie:
@ Avocatul31
1. Nu e cinstit sa razpunzi intr-un topic unde n-am drept la replica.
2. Alaltaieri, pe site-ul vostru erau doua subtitrari la Sea Wolf, cea proasta si cea urcata ulterior de mine. Restul e cancan.
Corolar: Deci mi-am urcat o vreme traducerile la voi. Stii de ce n-o mai fac? Nu din fidelitate pentru titrari.ro, ci fiindca sunteti nesimtiti si discretionari CU MINE.
2. Am zis eu undeva ca titrari.ro nu face si faceti doar voi? Nu. Am zis ca eu nu fac si voi imi faceti. Nu numai mie, multor altora. Punct.
3. Esti obsedat de titrari.ro si consumat de ura impotriva lor. Wake up.
4. O parte dintre meciurile mele pe aceeasi tema cu cei de pe titrari.ro sunt accesibile public, fara logare, oricui doreste sa le citeasca. N-o sa ti le aduc aici, fa un efort si cauta-le, daca te intereseaza.
5. Scurt pe doi, va bateti joc continuu si intentionat de munca unor oameni. Te astepti cumva sa-ti spun ca-mi esti muma, cand imi esti ciuma? N-am de gand sa ma las calcat in picioare si sa rabd. Cata vreme ma obligati sa va suport tinerii simpatici, o sa trebuiasca sa ma suportati si voi pe mine. Ori, in stilul caracteristic, sa ma banati. :)


1) Daca recitesti, nu ti-am raspuns. Am comentat pentru useri. MI-am exprimat parerea.
Nu stiu cine cu cine e nesimtit. Unii ar putea avea alta parere. Poate chiar si eu.

2) Nu vezi sau te faci ca nu vezi ordinea fireasca. Titrari.ro a inceput sa ne stearga creditele. Un site pe care, chiar daca nu spui ca faci parte din echipa lor, ii aperi cu inversunare si le treci cu vederea nesimtirile. Stiu ca ai vrea ca traducerile tale sa fie doar pe titrari.ro. Si eu mi-as dori ca traducerile mele sa fie doar aici. Expune-ti problema colegilor tai, eu sunt de acord sa urcam doar ce traducem.

3) Cred ca pe tine te obsedeaza faptul ca ti se urca si in alta parte traducerile. Pe mine nu ma obsedeaza titrari.ro. Este adevarat ca ma deranjeaza nesimtirea. De multe ori le raspund (stii ce implica a raspunde?), alteori ii ignor.

4) Nu intru pe forumul titrari. Nu cred ca ai postat nicaieri ca titrari.ro sunt nesimtiti, sau alte asemenea bazaconii pe care le-ai postat aici. NIci macar nu cred ca ai postat acolo propunerea pastrarii creditelor in intregime, sau sa nu se mai urce de aici subtitrari. Daca vreun coleg are cunostinta de "meciurile" lui intellect cu titrari.ro sa le posteze aici (altfel, risca sa fie considerat o persoana careia ii creste nasul).

5) Port orice discutie civilizata cu oricine. In ipoteza in care mai folosesti expresii jignitoare, "in stilul caracteristic", voi fi nevoit sa ma opresc din a mai discuta cu tine.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Dum Mar 31, 2013 10:16 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1650

Neconectat
Snake_Eyes scrie:
Va multumesc mult ca ati "refacut" traducerea la Gambit. NU era nevoie si observ ca sunt multe filme, cum ar fi de ex: Broken City, Side Effects, Beautiful Creatures etc. care ar necesita traduceri. Dar se pare ca mai nou S-N si-a schimbat denumirea. Se numeste SUBTITRARI-REFACUTE.RO Si acel "REFACUTE" e doar sa atraga fraierii. Pe siteul respectiv exista ca sa ne anunte de existenta filmelor noi o fundita rosie cu scrisul PREMIERA. La noi fiecare scrie ce doreste in comentariu. Eu am ales sa scriu la traducerile pe care le fac:
"O ALTA PREMIERA INTERGALACTICA". Si nu pentru ca am ceva cu cei de pe S-N, ci pentru simplul fapt ca nu exista subtitrare la acel film in lume la momentul respectiv.
TITRARI.RO E SITE-UL NR. 1 IN LUME. Dupa noi au luat si alte mari site-uri de titrari DIE HARD 5 si BULLET TO THE HEAD de ex si le-au facut in nspe limbi.
Acum, mai nou, vad ca au copiat si "O ALTA PREMIERA INTERGALACTICA" la ei pe site. Sa stiti ca nu ne suparam. Stiam ca sunteti un site anexa al nostru. Si pentru ca nu aveti oameni capabili care sa traduca dupa sonor, luati suburile de la noi si le refaceti. Ma rog, le refaceti desi nu e nevoie. Un exemplu clar ar fi CIRQUE DU SOLEIL care are in total 65 de linii Daca doriti sa refaceti avem o baza de date destul de impresionanta. Va asteptam cu drag si va uram: Spor la tradus


Atat timp cat scrii la comentariu "Premiera intergalactica", ma simt invitat sa-ti refac traducerile. Mi se pare jignitor. De ce nu iti vezi tu linistit de tradus? Scrie "Premiera" si ce vrei tu pe acolo la tine pe site, fara sa jignesti alt site. Asa e frumos si civilizat.
Comentariul tau se incadreaza perfect la categorie "Stupizenii titrari.ro" din urmatoarele motive:
1) Afirmi ca titrari.ro este site-ul numarul unu in lume. Ai putea sa plusezi "in toate universurile paralele".
2) Afirmi ca am copiat "O ALTA PREMIERA INTERGALACTICA". Prietene, nu vezi bine? Eu am scris "ALTA TRADUCERE INTERGALACTICA REFACUTA!"
3) Afirmi ca suntem un site anexa al vostru. Stupid. :happy2:
4) Afirmi ca nu avem oameni care traduc dupa sonor si ca luam subtitrari de la voi si le refacem. Jignesti din nou. In plus, comentariul este stupid. Am tradus dupa sonor multe filme dupa tine. Poate cand ai ceva timp, comparam Die Hard 5, ca tot ai facut referire la el.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
flavius
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Dum Mar 31, 2013 8:11 pm
Citez si eu ce-a mai scris Snake pe forum echipei lui:

"Alta scamatorie de-a celor de pe S-N. <:-P Au postat subtitrare la "Vehicle 19" la ora 18:21 si au zis in comment ca "Traducerea dupa sunet". Filmul e o nulitate dar curios din fire am vrut sa aflu adevarul. :D
Am cautat si am gasit atat pe Subtitlesbank.com (postare 15:06) cat si pe subscene.com aceeasi versiune in limba araba dupa care s-a facut in engleza. Numai ca Flavius Gomei a adaugat niste linii in plus si greseala care l-a dat de gol e ca timpii se potrivesc ca doua picaturi de apa cu cele 2 variante in lb engleza. DECI, CINE STIE DUPA CE SONOR O FI FACUTA =)) NU am nimic cu traducatorul dar nu-mi plac minciunile si nici tehnicile murdare. Ca sa ajungeti sa faceti dupa sonor va mai trebuiesc niste clase in plus. ;)"


:| Ce sa inteleg prin asta?
Stiti prea bine ca nu bag in seama aberatiile voastre.
Sunt unii de pe titrari care au barba si tot stupizi raman. Va las in prostia voastra.
Si pentru informatia voastra chiar nu ma intereseaza si nici nu ma afecteaza ce scrieti despre mine.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Mar Apr 02, 2013 9:19 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1650

Neconectat
Tipul habar nu are ce inseamna sa traduci dupa sonor. Dupa mintea lui, daca iei o subtitrare in chineza si ii folosesti timpii, inseamna ca nu ai tradus dupa sonor.
In plus, pentru ca nu se poate abtine, il informez ca am tradus mai multe filme dupa sonor decat o sa traduca el vreodata in total. Cred ca toti din echipa asta au traduceri dupa sonor. Eu as zice sa-l lasam cu traducerile lui intergalactice... Asemenea tipi nu merita bagati in seama.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România