FAQ
Acum este Dum Iun 16, 2024 12:48 am


Autor Mesaj
Gabix
Mesaj  Subiectul mesajului: Ice Age  |  Scris: Mar Aug 18, 2009 11:29 pm
mi-au placut toate mai ales ultimul, Ice Age Dawn of the Dinosaurs :D


Sus
ovidiuhanganu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Ice Age  |  Scris: Vin Feb 26, 2010 9:51 pm
"Ice Age" place multora, dar place intr-un mod generic. Este cel mai bun al trilogiei. Personal l-am gasit plicticos, desi ceva umor mijea printre replici, viu colorat si fantastic. Si cam atat. Merita vazut de catre oricine are timp suficient sa-l vada. Daca timpul e pretios, atunci... mai bine nu.

Sinceritatea de privitor fanatic al marelui ecran ma determina sa spun ca dinozaurii au fost adaugati in aceasta ultima era glaciara doar pentru ca povestea trebuia scrisa si atat. Dinozaurii s-au vandut si se vand bine, mai ales pentru suportul spectatorilor de sub varsta pubertatii. In fine, nu mi s-a parut un film, ci o afacere de succes. Un dinozaur pe poster il face pe "ala micu" sa strige in gura mare "hai la film". Ca afacere, e de respectat.

Sunt pregatit sufleteste sa rasplatesc cu un rachiu aprig pe acela - sau aceea - care ghiceste corect numele celui de-al patrulea episod din Ice Age. Banuiesc ca va aparea intr-un an-doi.

Si inca ceva: pentru un adult responsabil care tine la nervii lui, daca aveti copii, gasiti-le o matusa, o verisoara, un site cu torrente, in fine, ceva care sa va ajute sa faceti altceva intr-o ora si jumatate.

Nota mea pentru acest film: 5.5/10.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România