FAQ
Acum este Dum Iun 16, 2024 9:29 am


Autor Mesaj
mihai29
Mesaj  Subiectul mesajului: Inception (2010)  |  Scris: Dum Oct 24, 2010 11:48 am
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 4:56 pm
Mesaje: 74

Neconectat
Extrem de interesant. Dar trebuie sa fi foarte atent, sa-l urmaresti cand esti odihnit.
L-am vazut la cinema. Vreau sa-l mai vad o data cand va apare pe net intr-o forma rezonabila ( macar un R5 )
Merita vazut.
mihai29


Ultima oară modificat de mihai29 pe Sâm Oct 30, 2010 11:05 am, modificat 1 dată în total.


Sus
al3x04
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Inception  |  Scris: Dum Oct 24, 2010 2:53 pm
Un film extraordinar, m-a tinut atent in fiecare minut.
L-am vazut si eu tot in cinema si cred ca l-as mai vedea de inca 10 ori. Nu numai pt ca imi place, dar si ca sa-l inteleg mai bine. :hahaha:
E extraordinar de complex, abia am reusit sa nu pierd firul povestii. :biggrin:
Il recomand oricui, e pur si simplu minunat. :v:


Sus
tavi_neacsu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Inception  |  Scris: Dum Oct 24, 2010 4:00 pm
si mie mi-a placut:) leo chiar a crescut mult fata de titanic:D si vad ca alege scenarii unu si unul;) bv lui;)


Sus
mihai29
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Inception  |  Scris: Dum Oct 24, 2010 5:17 pm
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 4:56 pm
Mesaje: 74

Neconectat
Ai dreptate Tavi. Si Shutter Island a fost bun de tot.
Sa joci in doua filme de astea intr-un an ...e ceva.


Sus
Phantom
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Inception  |  Scris: Joi Oct 28, 2010 8:41 pm
Asa e, un film foarte bun. Foarte captivant si foarte complex. E ca un mountagnee russe, te poarta prin tot felul de conceptii si idei. Si sunt felul de detalii care te pun pe ganduri. Si cel mai important, te pune sa reflectezi asupra filmului per total, si asupra sfarsitului care nu e dezvaluit. Cred ca filmul asta o sa fie unul din cele mai bune filme psihologice din ultimii ani. Se aproprie, dintr-un anumit punct de vedere de ideea centrala din Matrix. Cred ca trebuie sa-l mai vad de vreo 3-4 ori ca sa-l pricep. Si, acesta e un film de cinema, e decizia fiecaruia unde vrea sa-l vada, dar acesta e punctul meu de vedere. E bun atat ca si efecte speciale, dar mai ales din punctul de vedere al ideii centrale. Sper ca vor face o continuare, sau macar un prequel. Genial, :v: sper sa faca si o carte dupa film, sigur ar avea succes. Sper sa ia cateva premii Oscar. :hooray:


Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.


Sus
mihai29
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Inception (2010)  |  Scris: Sâm Oct 30, 2010 11:57 am
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 4:56 pm
Mesaje: 74

Neconectat
Eu cred ca un film e bun ...si numai daca te face sa vrei sa-l vezi din nou sau daca atunci cand s-a terminat mintea ta e "tot acolo"
Eu vreau sa mai vad Inception si am plecat de la cinema cu gandul la film.
Mi s-a parut interesant dar si cam complicat.
Intrebarea mea ramane : Filmul e excelent sau e prea complex ?
Trebuie sa-l mai vad de vreo 2 ori cel putin pentru a raspunde la intrebarea de mai sus.
mihai29


Sus
tavi_neacsu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Inception (2010)  |  Scris: Sâm Oct 30, 2010 5:06 pm
asa e asa e:D la munca se iscase intr-o zi o mare discutie cu privire la final :hahaha: era vineri:D sunt curios cu ce o sa film o sa mai apara :)


Sus
BCHMan
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Inception (2010)  |  Scris: Dum Oct 31, 2010 9:34 pm
Filmul e excelent, dar nu prea complex. Pentru mine, cea mai importanta realizare dupa vizionarea filmului e ca diCaprio nu mai e doar tipu' din Titanic.


Sus
BCHMan
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Inception (2010)  |  Scris: Dum Oct 31, 2010 10:55 pm
Poate, dar eu evitam filmele cu el. Preconceptii, alea-alea... Spre rusinea mea am evitat mult timp si Shutter Island. :crazy: Dupa ce l-am vazut, am regretat.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România