FAQ
Acum este Dum Iun 16, 2024 8:46 am


Autor Mesaj
pub
Mesaj  Subiectul mesajului: 2012  |  Scris: Dum Dec 13, 2009 1:37 am
Mi-a placut filmul dar cred ca e un pic supraestimat. Genul de film care iti place cat timp te uiti la el dar dupa doua saptamani iti aduci aminte vag depre ce era vorba. Un film de opt cred.


Sus
gambler
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: 2012  |  Scris: Dum Dec 13, 2009 1:53 am
Cred ca nota opt e supraestimata. :lol:


Sus
pub
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: 2012  |  Scris: Dum Dec 13, 2009 9:33 pm
I-am dat nota 8 in prisma sutelor de filme proaste de anul asta. In realitate nici eu nu cred ca merita chiar 8.


Sus
gambler
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: 2012  |  Scris: Lun Dec 14, 2009 5:36 am
a, deci nota 8 luat de la coada, bun asa :lol:


Sus
petre
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: 2012  |  Scris: Lun Ian 11, 2010 7:13 pm
din partea mea nota 7 putea sa fie si un film mai csurt :(


Sus
latudose
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: 2012  |  Scris: Dum Ian 24, 2010 12:15 pm
Cred ca e de departe cel mai bun film pe aceasta tema.Merita 10 cu felicitari tinand cont ca nu va mai aparea altul mai tare...E film...,dar are destul adevar in el...putina stiinta...asa ca jos palaria!As vre sa vad un film ca asta macar o data la doua luni...


Sus
streszau-el padrino
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: 2012  |  Scris: Mar Ian 26, 2010 1:25 pm
Kprice scrie:
Ce tot spuneti, mey? 2012 rulz! N-am mai vazut de mult un film pana la capat. Poate ca sunteti suprasaturati de efecte speciale, dar faceti abstractie de ele si concetrati-va pe detalii. De exemplu mie mi-a placut cum s-a surpat tavanul Capelei Sixtine, despartind mana Creatorului de creatie, foarte sugestiv cadrul si plin de semnificatii. Filmul chiar merita vazut, este impresionat si pe alocuri emotionant... in stilul Hollywoodian, desigur. Oricum, merita nota 10. Si asta fara sa mai mentionez ca pilotul rus e absolut delicios. Imagine


Kprice, putini sunt atenti la astfel de detalii. Multi vor sa apara Batman, Terminator si cativa din Transformers intr-un astfel de film ca sa-i atraga. Asta e, gusturile nu se discuta. Din partea mea un 9/10.


Sus
ovidiuhanganu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: 2012  |  Scris: Mar Feb 16, 2010 2:02 am
"2012" este fara nicio urma de indoiala un film pentru fanii genului - filme cu si despre dezastre. Nu e o capodopera, nu e un film pe care sa ti-l amintesti dupa doua saptamani, nu se axeaza pe personalitatea unuia sau a mai multor personaje. Ca si inteles intrinsec, pentru cunoscatori, filmul arata atat: ca in fata unui dezastru, instinctul de conservare si democratia se exclud reciproc. Dar acesta este un aspect pe care filmul l-a evidentiat fara sa vrea.
Roland Emmerich nu este la prima vandalizare cinematografica a monumentelor. A mai facut asta in "Independence Day", "The Day After Tommorow" sau "Godzilla". Din aceasta perspectiva, filmul merita toti banii. Se remarca predictibilitatea, facilitatea scenelor, jocul aproape hilar al personajelor. Spre uimirea oamenilor de bine, filmul are, da, chiar si personaje!!! Si vorbesc!!! Si traiau intr-o lume frumoasa - pacat ca era si populata, perspectiva pe care regia a rezolvat-o in 2 ore si 38 de minute.
Dincolo de efectele speciale insa, "2012" ramane un film prost. Are si un merit, iata, in a prezice ca filmele cu si despre dezastre si-au uzat subiectul, ca distrugerile trebuie sa fie tot mai accentuate ca biletele sa se cumpere si ca pe coasta de vest a inceput declinul. "2012" este un film care a inceput tipic, un omulet in fata unui monitor spunand: "My God!", a continuat tipic si s-a sfarsit tipic, un film la care am ras, fara a o face in hohote, m-am plictisit si mi s-a facut mila de publicul mai putin avizat, un film pe care nu l-as revedea vreodata si, in sfarsit, un film care m-a facut sa spun ca e bine ca neuronii umani sa nu functioneze la toata capacitatea daruita de bunul Dumnezeu.
Pentru fani: 8/10. Pentru cinefili: 4/10.
Asadar, vizionare placuta!


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România