Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Vin Mar 29, 2024 12:12 am



Autor Mesaj
gambler
Mesaj  Subiectul mesajului: Cum se traduce?  |  Scris: Vin Ian 29, 2010 10:24 pm
Postați replicile care vă dau de furcă și contextul în care sunt.


Sus
Phantom
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Cum se traduce?  |  Scris: Dum Feb 07, 2010 9:10 pm
"With time and patience the mavery relief becomes a circle." E un proverb chinezesc. Sunt doi savanti intr-o statie spatiala de cercetare sperand sa gaseasca solutia eficientizarii panourilor solare. Cand afla ca nu au gasit solutia savantul chinez ii spune acest proverb americanului, colegul lui.


Sus
gambler
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Cum se traduce?  |  Scris: Dum Feb 07, 2010 9:30 pm
În timp și cu răbdare trista consolare devine un ciclu.
Cred că merge cât de cât... mavery ăla e un cuvânt dat naibii, și aici mai e folosit și pe post de adjectiv.


Sus
Phantom
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Cum se traduce?  |  Scris: Dum Feb 07, 2010 9:35 pm
Mersi ca mi-ai intins o mana de ajutor.


Sus
gambler
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Cum se traduce?  |  Scris: Dum Feb 07, 2010 9:41 pm
Cu plăcere, pentru ce sunt buni colegii? :lol:
Hai, spor la treabă, că așteaptă lumea documentarele alea. :mrgreen:


Sus
Phantom
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Cum se traduce?  |  Scris: Dum Feb 07, 2010 9:43 pm
Mai am un episod din 2057 si gata, :P


Sus
gambler
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Cum se traduce?  |  Scris: Dum Feb 07, 2010 11:00 pm
Context?


Sus
OZapacita
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Cum se traduce?  |  Scris: Sâm Apr 10, 2010 1:47 pm
"Do you wanna play license plate game?"
Nu stiam ce joc e, am citit acum, pricep cum e, "inteleg, da' nu stiu sa explic", sa ii dau o traducere in romana. :crazy:


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România