Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 2:44 pm


Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: titrari.ro  |  Scris: Sâm Ian 15, 2011 11:26 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
De ceva vreme a aparut pe titrari.ro un nou uploader, luzu84.
Cred ca este cel mai mare fan al acestui site, deoarece cele mai multe subtitrari sunt urcate de pe acest site (sau este pus de titrari.ro sa aiba in grija acest site si sa urce acolo tot ce apare aici).
Nicio problema, asta inseamna ca suntem buni si ca ei au nevoie de subtitrari.
Problema este ca cei de la titrari pandesc si iau si sincronizarile noi aparute. Ca urca o data, nu e nicio problema, este de inteles, au nevoie de subtitrarile noastre. Dar sa urce in mod repetat pe titrari, sa faca update la arhiva imediat cum sincronizam noi ceva, asta descalifica site-ul titrari.ro. Daca ar avea putina mandrie cei de la titrari.ro si-ar face singuri sincronizarile.
Dar e mai simplu asa, sa puna pe cineva, daca nu este chiar vreunul dintre moderatori, sa pandeasca aici pe site sa vada ce sincronizari s-au mai realizat ca sa le urce la ei...
E jenant, titrari.ro...

Dintre sincronizarile facute de noi si urcate pe titrari.ro, in mod repetat, pe masura aparitiei sincronizarilor la noi pe site, le amintesc pe cele de la urmatoarele filme:
Love and Other Drugs (2010), Boogie Woogie (2009/I), Happy Ever Afters (2009), Life as We Know It (2010), Disarmed - "Special Ops" (2009), Legacy (2010/I), Stonehenge Apocalypse (2010), Solitary Man (2009), The Last Seven (2010), A Nanny for Christmas (2010), Splice (2009), The Road (2009), Sherlock Holmes (2009), Universal Soldier: Regeneration (2009) etc.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Nebuna
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Sâm Ian 15, 2011 1:36 pm
Numele traducatorilor sau numele site-ului subtitrari-noi.ro sunt sterse din subtitrari?

Nu ma intelege gresit, nu sunt fana site-ului mai sus mentionat absolut deloc. dar personal nu cred ca m-ar deranja sa-mi apara subtitrarile (asta daca as face :hahaha: ) si pe alt site atat timp cand munca imi este recunoscuta.


Sus
bai3tzash
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Sâm Ian 15, 2011 4:38 pm
Apoi, acum n-avem ce face. Pe fiecare cat ii duce bunul-simt.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Mie Ian 19, 2011 8:23 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
La lista de mai sus adaug acum Going the Distance (2010). Subtitrare "preluata" de titrari ro la Data: 2011-01-08, Ora: 10:22:24, apoi modificata arhiva ca sa aiba si pe site ultimele sincronizari realizate de noi la Data: 2011-01-19, Ora: 20:02:00.

Am editat comentariul la noi pe site la aceasta subtitrare. La sfarsit apare acum "ACEASTA ARHIVA CONTINE SINCRONZARI FURATE IN REPETARE DE TITRARI.RO".

Voi continua sa procedez in acest fel pana cand titrari.ro nu vor mai fura sincronizari realizate de noi.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Mie Ian 19, 2011 8:36 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Ca urmare a aparitiei unui moderator titrari.ro pe forum, subtitrarea a fost stearsa. Ca urmare, sterg si eu comentariul si ii rog sa isi faca singuri sincronizarile.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
gioni666
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Sâm Ian 22, 2011 9:50 am
Avatar utilizator
Membru de onoare

Membru din: Dum Iun 14, 2009 2:25 am
Mesaje: 225

Neconectat
Nu te enerva Avo, cand vor considera ca si-au facut noua imagine nu or sa mai accepte suburi de pe alte site-uri.
Spun asta deoarece inainte mi se stergeau constant sincronizarile urcate, daca nu erau traduse de ei.

_________________
Viaţa fără poezie e pustiu.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Dum Ian 23, 2011 2:07 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Nu ma plang de faptul ca ne urca subtitrarile, ci ca dupa ce urca, urmaresc aici pe site ce sincronizari se fac si le iau si pe alea. Adica daca azi scot un sub, l-au urcat imediat. Daca maine pun 2 sincronizari in arhiva, le-au luat iar. Daca peste 2 zile mai urc in arhiva inca 2, isi fac imediat update de arhiva si cu ultimele sincronizari facute de noi. :crazy:

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Mie Ian 26, 2011 9:32 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
La lista sincronizarilor furate in mod repetat de titrari.ro adaug: Beverly Hills Chihuahua 2 (2010) (Intre timp am mai pus cateva in arhiva, furati-le si pe alea!);

Nesimtirea moderatorului titrari.ro, care semneaza cu nickul luzu84, intrece orice limita. Domnia sa ameninta cu stergerea autorilor subtitrarilor din text. Nu ma mai mira nimic in ce ii priveste. Sincer, ii cred in stare.
Au ajuns la treapta cea mai de jos.
Le urez sincer sa reuseasca sa depaseasca aceasta criza de identitate si prin altceva in afara de furt si nesimtire. :)

Ataşamente:
titrari.jpg
titrari.jpg [ 51.51 KiB | Vizualizat de 25399 ori ]

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
bai3tzash
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: titrari.ro  |  Scris: Mie Ian 26, 2011 10:19 pm
Am observat si eu azi, dupa ce am corectat ceva la The Good Guys, aparand pe prima pagina la noi, a vazut ca la ei pe site nu exista urcate, si le-a urcat, copiind si comentariul cuvant cu cuvant :))


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România