Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Vin Mar 29, 2024 1:50 pm


*  Reguli forum
Clasamentul jocului Răspunde dacă ştii:
1. Larra = 9 Imagine
2. Kprice = 6 Imagine
3. Redmax = 4 Imagine
3. Shadow = 4 Imagine
4. Nebuna = 3 Imagine
4. Lynch = 3 Imagine
5. ovidiuhanganu = 2 Imagine
6. BRiLi = 1 Imagine

Autor Mesaj
ovidiuhanganu
Mesaj  Subiectul mesajului: Carui film ii apartine replica...?  |  Scris: Dum Feb 28, 2010 9:25 pm
"I appreciate your concern for the dignity of the court, 007. Unfortunately, the man is a tax-paying citizen and entitled by our constitution to try and manipulate the legal system like everybody else."
In ce film a aparut aceasta replica?


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Carui film ii apartine replica...?  |  Scris: Dum Feb 28, 2010 10:17 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Fracture (2007).
Nu imi aminteam, asa ca am cautat-o.
Mi se pare interesanta traducerea: "Apreciez grija dumneavoastra pentru prestigiul curtii, 007. Din pacate, omul este un cetatean platitor de taxe si este indreptatit prin Constitutie sa incerce sa manipuleze sistemul legal, la fel ca oricine altcineva."

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Soparla
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Carui film ii apartine replica...?  |  Scris: Dum Feb 28, 2010 10:44 pm
felicitari... acum nu te lasa inselat de aparente... trebuie sa iti ceri premiul, doar nu te-ai straduit atat degeaba :evil: :twisted: :lol:


Sus
ovidiuhanganu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Carui film ii apartine replica...?  |  Scris: Dum Feb 28, 2010 11:24 pm
Felicitari. Replica apartine intr-adevar filmului "Fracture", un film destul de bun, nu in topul celor mai bune 3 filme cu A. Hopkins, dar fara indoiala bun.


Sus
Soparla
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Carui film ii apartine replica...?  |  Scris: Dum Feb 28, 2010 11:28 pm
bun, a primit felicitarile tale, si ale mele... da premiul?? unde e? :twisted: :D


Sus
ovidiuhanganu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Carui film ii apartine replica...?  |  Scris: Dum Feb 28, 2010 11:32 pm
Un premiu de consolare - banuiesc ca e departe de viata de noapte a orasului in care ma aflu, asa ca... The next try: cui apartine replica...

"Sure, we're speaking, Jedediah: you're fired."


Sus
ovidiuhanganu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Carui film ii apartine replica...?  |  Scris: Dum Feb 28, 2010 11:34 pm
Bineinteles, ca premiu - o recenzie scurta si la obiect a filmuli "Fracture". Macar sa-l onoram pe Sir Hopkins cat mai e in viata si munceste. Ma gandesc ca peste cativa ani ne va parea cu adevarat rau pentru el. Fie ca asta sa se intample cat mai tarziu.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Carui film ii apartine replica...?  |  Scris: Lun Mar 01, 2010 1:23 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Cred ca este dintr-un alt film de referinta, Citizen Kane (1941) :P

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Eu_I_Myself
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Carui film ii apartine replica...?  |  Scris: Lun Mar 01, 2010 1:25 am
Membru de onoare

Membru din: Dum Mai 31, 2009 3:58 pm
Mesaje: 71

Neconectat
Daca nu esti sigura poti sa cauti pe imdb.
http://www.imdb.com/search/text?realm=t ... re%20fired


Sus
ovidiuhanganu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Carui film ii apartine replica...?  |  Scris: Lun Mar 01, 2010 2:29 am
Intr-adevar, replica este din filmul de referinta "Cetateanul Kane"(1941 - regia Orson Welles). Un film magistral, una din cele mai fine introspectii psihologice realizate pe continentul nord-american, si, atentie, in timpul unui razboi in desfasurare. Apreciez - dar este o parere pur personala - ca filmul acesta merita un loc in topul celor mai bune 10 filme facute vreodata. In 2007 Institutul American de Film l-a desemnat cel mai bun film al tuturor timpurilor.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România