Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 8:32 pm


Autor Mesaj
gioni666
Mesaj  Subiectul mesajului: Setari RSS in utorrent pt. iubitorii de seriale  |  Scris: Lun Aug 31, 2009 12:49 am
Avatar utilizator
Membru de onoare

Membru din: Dum Iun 14, 2009 2:25 am
Mesaje: 225

Neconectat
sper sa ajute iubitorii de seriale care nu stiu sa seteze rss in utorrent
pasul 1 ,cel mai important este sa obtineti linkul Rss feed si sa folositi variantele de utorrent recomandate de trakerul respectiv
el arata in principiu asa : numele trakerului/rss.php?feed=dl:COOKIE:uid=******;pass=********************************
unde * le puteti obtine din firefox (eu asta il folosesc)
Tools/Options/Privacy/View Cookie (remove individual cookie ,mie butonul asta imi apare in firefox)
acolo cautati numele trakerului unde o sa gasiti uid si pass
dar cautati pe forumul trakerului respectiv sa obtineti acest link ,el difera de la traker la traker ,si unele vi-l vor da automat fara sa fie nevoie de pasii de mai sus
dupa ce obtineti acest link ,il copiati aici:
in utorrent click pe butonul Add RSS Feed si va aparea fereastra aceasta
Imagine
By gioni666
unde veti copia linkul obtinut si pe urma click OK
la Custom Alias puteti sa denumiti respectivul link cum vreti ,in cazul meu l-am denumit "seriale"

pasul 2 ,adaugati ce seriale vreti sa descarce automat :
in utorrent /options/RSS downloader si va aparea fereastra aceasta
Imagine
By gioni666

1) Filter : treceti numele serialului 10 Things I Hate About You* ,se adauga si acea steluta ,nu stiu de ce dar asa trebuie
2) Not : acolo specificati ce variante nu vreti sa descarce ,se vede in poza de mai sus exemplul
3) Save In : unde vreti sa se salveze ce descarcati
4) Feed : daca aveti mai multe linkuri de feed ,selectati de pe ce traker vreti sa descarce serialul respectiv ,in cazul meu am selectat "seriale"
5) Quality : selectati una sau mai multe optiuni ,depinde ce vreti sa descarcati , eu am vrut varianta 720p ,se vede in poza cum nu a descarcat varianta FQM si a descarcat varianta 720p
6) Episode Number : bifati ca sa evitati redownloadarea episoadelor care deja le-ati vazut (daca acestea se vor reurca pe traker) si scrieti acolo : in cazul meu am vrut seria 1 de la episodul 6(inclusiv) in sus ,am scris asa cum se vede in poza "1x06- ", unde "-" inseamna ca va descarca si episoadele urmatoare ,
7) Give download highest priority : bifat
8) Smart episod filter : bifat
9) click add buton

sper sa fie de ajutor
orice completare este binevenita ,poate am omis ceva ,nu sunt chiar priceputeanu

UN UPDATE IMPORTANT: daca modificati parola unui tracker trebe refacuti urmatorii pasi deoarece se modifica "pass" si facem asa:
In Firefox:
Tools/Options/Privacy/View Cookie (remove individual cookie ,mie butonul asta imi apare in firefox)
acolo cautati numele trakerului unde o sa gasiti uid si pass
La mine "uid" a ramas acelasi(nu strica sa verificati), dati click pe "pass", il copiati si-i dati paste peste cel vechi, adica il stergeti in prealabil pe cel vechi dupa care ii dati paste la cel nou.
Cred ca am fost destul de explicit, aveti si 2 poze.


Imagine

Imagine


la ce este bun :
1) nu mai stai toata ziua sa vezi cand apare episodul cutare la serialul cutare
2) esti la munca sau dormi , daca-ti permiti sa lasi calculatorul deschis ,cand ajungi acasa sau cand te trezesti le ai downloadate
3) in felul asta faci si ratie pe respectivul traker


Ultima oară modificat de gioni666 pe Sâm Iun 22, 2013 3:16 pm, modificat de 2 ori în total.


Sus
alforyou
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Setari RSS in utorrent pt. iubitorii de seriale  |  Scris: Lun Mai 17, 2010 9:54 am
Da , mai fratioare , toate bune si frumoase , dar ce te faci cu ""baietii in albastru"" care stau cu ochii pe torrente !!!???


Sus
gioni666
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Setari RSS in utorrent pt. iubitorii de seriale  |  Scris: Vin Mai 21, 2010 6:37 am
Avatar utilizator
Membru de onoare

Membru din: Dum Iun 14, 2009 2:25 am
Mesaje: 225

Neconectat
cred ca scufunzi strongu' cu utorrentu', fratica :crazy:

_________________
Viaţa fără poezie e pustiu.


Sus
BMC
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Setari RSS in utorrent pt. iubitorii de seriale  |  Scris: Mie Aug 18, 2010 8:52 pm
Multam mult pentru tutorial, gioni666! Super ideea ta! :clap2:


Sus
gioni666
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Setari RSS in utorrent pt. iubitorii de seriale  |  Scris: Joi Sep 02, 2010 6:26 pm
Avatar utilizator
Membru de onoare

Membru din: Dum Iun 14, 2009 2:25 am
Mesaje: 225

Neconectat
cu placere BMC

_________________
Viaţa fără poezie e pustiu.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România