Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:47 pm


Autor Mesaj
adrianp55
Mesaj  Subiectul mesajului: DVD original  |  Scris: Dum Feb 13, 2011 11:56 pm
Am sesonul 1,2,3,4,5,7 din Bewitched.1964,si vreau sa pun subtitrarile in romana.Nu am reusit.Pentru un dvd cu un film,a mers.Am folosit tutorialul: Cum să adaugi o subtitrare pe DVD (DVD-lab PRO ,DVD Decrypter,Ifo Update).Un dvd din Bewitched are 7,8 episoade.DVD decripter demuxeaza doar primul episod audio si video.Cum fac sa pun toate sub pe dvd,si sa fie sincronizate,sau cum le sincronizez?Multumesc.


Sus
adrianp55
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: DVD original  |  Scris: Lun Feb 14, 2011 3:01 pm
Kprice,multumesc.A mers perfect pana la redare.Subtitrarea decalata.E bine cam primele 10min.dupa care se decaleaza.Am sincronizat-o cu sub.creator,dupa tutorial,dar nu vrea.Am incercat cu SW,Time Adjuster,Echo sub,nimic.Este sincronizata,dar cum am pus-o in dvd original,este decalata.Imi este tare ciuda,ma inec ca tiganul la mal.Ce este de facut si unde gresesc?Nu am facut asa ceva pana acum.Renuntam,dar tin prea mult la acest serial. Multumesc.


Sus
adrianp55
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: DVD original  |  Scris: Mar Feb 15, 2011 9:01 am
Multumesc Kprice,nu merge.Am inercat de zeci de ori.Ce am observat, ca fisierul episod are intre 400-480m.Este bine cam 10min se decaleaza,iar alte 10min bine spre sfarsit.DVDlab nu are vreo obtiune de sincronizat automat?Eu nu am gasit.Am gasit undeva asta:
Daca ai un disc NTSC sugerez a se selecta optiunea "From DF source"(DVDlab).Unde o fi ?Eu am incercat proiectul inPAL.Cu NTSC nu m-a lasat DVDlabul,spunea ca este PAL.Cu SubtitleCreator,am sincronizat dupa sub originala,la fel.Singurul lucru care merge este sa scriu timpii din sub in engleza in sub in romana.dar dureaza mult.Am incercat tutorialul cu: DVDdecryptet,DVDlab.pro si IFOupdate,si pentru sincronizare,SubtitleCreator.Ce sfaturi imi mai dai? Multumesc.


Sus
adrianp55
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: DVD original  |  Scris: Dum Feb 20, 2011 11:03 pm
Multumesc, kprice.Am sincronizat sub.ro dupa sub.originala cu Subtitle creator.Ce rugamine am,in PgcDemux nu apare toate PGC1,PGC2, PGC3.etc.Dau browse,selectez VTS_01_0,apare PGC1,se demuxează si fisierul video se numeste VIDEO,nu VTS_01_0.Dau browse, selectez VTS_02_0,apare tot PGC1,si la fel.Nu se poate sa apara toate episoadele dupa demuxare cu denumirea reala VTS, asa cum sunt pe dvd?Sau sti alt program care sa faca asta.Cred ca te-am plictisit.Multumesc.


Sus
adrianp55
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: DVD original  |  Scris: Lun Feb 21, 2011 8:48 am
Dap,piua si sa fi iubit. Cum am bănuit.Mulţumesc.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România