Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Vin Mar 29, 2024 1:22 am


Autor Mesaj
alpo
Mesaj  Subiectul mesajului: Hawaii Five-O sezonul 9  |  Scris: Vin Aug 24, 2018 3:27 pm
Subtitrari-Noi Team

Membru din: Mie Aug 17, 2016 8:14 pm
Mesaje: 31

Neconectat
M-am gandit sa incep un topic pentru a vedea daca voi continua si cu sezonul 9.
Sezonul 8 l-am preluat cu 8 episoade intarziere si constient ca eram deja aglomerat, doar pentru a nu lasa fanii serialului fara traducere.
Si sezonul 9 va veni in aceleasi conditii, majoritatea serialelor de care m-am ocupat au anuntate sezoane noi.
Deci, apelez la voi, cei care beneficiati de subtitrarile la acest serial sa-mi spuneti daca sa:
A) continui, cu garantia ca voi duce la capat sezonul 9, dar ca nu va fi un serial "tinut la zi"
B) renunt si poate aveti sansa sa-l preia alt traducator sau, mai rau, sa va "bucurati" de niste google translate.
Eu personal ma gandesc sa renunt la el, impreuna cu inca un serial de care m-am ocupat. Dar nu e o decizie finala, totul depinzand de ce spuneti si voi, utilizatorii.
Mersi.


Sus
Godfather
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hawaii Five-O sezonul 9  |  Scris: Vin Aug 24, 2018 4:12 pm

Membru din: Mar Iun 20, 2017 6:06 pm
Mesaje: 135

Neconectat
sal,eu sper sa il continui,nu conteaza in cat timp ies subtitrarile,e un sezon urias a cate 25 de episoade asa ca am rabdare,iar despre celalalt serial sper ca nu e un serial pe care il urmaresc :confused: ,mersi mult si bafta multa. :bow:

_________________
https://t.me/pump_upp


Sus
Eu_I_Myself
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hawaii Five-O sezonul 9  |  Scris: Vin Aug 24, 2018 4:16 pm
Membru de onoare

Membru din: Dum Mai 31, 2009 3:58 pm
Mesaje: 71

Neconectat
A), subparagraf a), tinut la zi. :biggrin:
In mod normal, daca nu mai incepi altele noi, ai putea sa-l tii la zi, fiindca The Crossing, Deception si Colony au "murit".


Sus
Razvan600
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hawaii Five-O sezonul 9  |  Scris: Vin Aug 24, 2018 4:32 pm

Membru din: Mie Ian 07, 2015 6:37 pm
Mesaje: 1

Neconectat
Eu sper sa continui cu subtitrarile in limita timpului liber, dupa cum a zis si @Godfather nu conteaza in cat timp apar subtitrarile. Userii vechi si (sau) noi apreciaza calitatea si timpul enorm alocat unui singur episod. Nu-i baga in seama pe toti care intreaba "cand apare sau se mai traduce serialul asta". Pentru acei useri :boxing:
Multa sanatate si spor in toate. :beer: :bow:


Ultima oară modificat de Razvan600 pe Vin Aug 24, 2018 7:20 pm, modificat 1 dată în total.


Sus
nix
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hawaii Five-O sezonul 9  |  Scris: Vin Aug 24, 2018 5:24 pm

Membru din: Joi Oct 23, 2014 9:22 pm
Mesaje: 6

Neconectat
Ma alatur si eu celorlati cu rugamintea de a continua si in sezonul 9...nu conteaza cand ies subtitrarile. Oricum, mie imi place sa vad mai multe episoade deodata, asa ca pot sa astept oricat.
P.S. Multumesc mult pt traducerile de pana acum (nu numai pt cele de la Hawaii Five-O)


Sus
petru70
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hawaii Five-O sezonul 9  |  Scris: Vin Aug 24, 2018 6:47 pm
salut, sper sa continui cu sezonul 9, si nu conteaza in cat timp ies traducerile, si multumesc pt traducerile pe care le faci.


Sus
petru70
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hawaii Five-O sezonul 9  |  Scris: Vin Aug 24, 2018 6:50 pm
petru70 scrie:
salut, eu sper sa il continui cu sezonul 9, si nu conteaza in cat timp ies traducerile, si multumesc pt traducerile pe care le faci.


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hawaii Five-O sezonul 9  |  Scris: Vin Aug 24, 2018 8:31 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Vreau sa stiu daca am dreptul sa-mi spun si eu parerea?

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
alpo
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hawaii Five-O sezonul 9  |  Scris: Vin Aug 24, 2018 8:38 pm
Subtitrari-Noi Team

Membru din: Mie Aug 17, 2016 8:14 pm
Mesaje: 31

Neconectat
Pai normal, topicul pentru asta e.

Si pro si contra...
Si de ce? Din cauza unor mesaje de genul asta:

ba nu ma lua pe mine cu 'amice'. te-ai bagat singur in chestia asta sa traduci, ti-ai luat angajamentul ca faci treaba asta pana la capat. iti bati joc de atatia utilizatori ai acestui site si nu numai cu nesimtirea ta. cati oameni traduc pe acest site si la cate seriale ma uit eu n-am pomenit un serial terminat de 2 luni inca sa nu aiba subtitratile gata, e inadmisibil.
Acum daca traduci din placere trebuie sa iti zic si domnule? din perspectiva mea iti bati joc si sper ca sezonul 9 sa nu-l mai iei tu, lasa-te de meserie.


Sus
bursucel
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Hawaii Five-O sezonul 9  |  Scris: Vin Aug 24, 2018 10:06 pm
Avatar utilizator
Traducator

Membru din: Mar Iul 05, 2011 12:26 pm
Mesaje: 29
Locaţie: Bucuresti

Neconectat
Alpo, daca vei urmari toate mesajele de dincolo la Hawaii, eu am incercat sa lamuresc problema cu inceperea intarziata.
Ei nu se uita cate seriale traduci simultan, stiu ca vor aia atunci si te fac nabab, ca iei bani garla.
Pe idiotul de azi l-am observat prea tarziu si l-am blocat.
La fel de bine ai vazut si reactia utilizatorilor. Scriptul e de rahat. Numai tu decizi daca continui.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România