Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Apr 26, 2018 2:02 am

*  Reguli forum
:excl: Când uploadaţi o subtitrare sau cereţi traducerea unui film, nu uitaţi să menţionaţi titlul, anul şi link-ul imdb. Mulţumim. :)

Autor Mesaj
Andrei
Mesaj  Subiectul mesajului: The Marvelous Mrs. Maisel (2017)  |  Scris: Lun Ian 08, 2018 1:28 am

Neconectat
http://imdb.com/title/tt5788792/
Am citit numai lucruri frumoase despre acest serial. :D Și așa nu prea se traduc seriale de comedie, poate se oferă cineva să ne ofere și un serial de genul. Mulțumesc!

Sus
mihai29
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: The Marvelous Mrs. Maisel (2017)  |  Scris: Lun Ian 08, 2018 4:05 pm

Neconectat
Şi eu cred că ar merita tradus.
Rachel Brosnahan a câştigat ieri la Golden Globes, la categoria Best Performance by an Actress in a Television Series - Musical or Comedy.
Mulţumesc
mihai29

Sus
mihai29
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: The Marvelous Mrs. Maisel (2017)  |  Scris: Mar Ian 09, 2018 12:56 pm

Neconectat
M-am uitat ieri la Pilot cu sub în engleză.
E fain, eu cred că merita cele 2 premii (serialul a primit și premiul Best Television Series - Musical or Comedy, la Golden Globes).
mihai29

Sus
Andrei
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: The Marvelous Mrs. Maisel (2017)  |  Scris: Mar Ian 09, 2018 4:41 pm

Neconectat
mihai29 scrie:
M-am uitat ieri la Pilot cu sub în engleză.
E fain, eu cred că merita cele 2 premii (serialul a primit și premiul Best Television Series - Musical or Comedy, la Golden Globes).
mihai29

Pană la urmă fiecare traduce ce vrea, topicurile astea sunt mai mult degeaba. Observ că toți se axează pe seriale modeste din punctul meu de vedere, care sunt zilnic pe AXN, TV1000, adică la liber. În schimb multe seriale mișto sunt evitate. Dar nu putem obliga pe nimeni, ci doar să sperăm că poate vede cineva și serialul propus de noi!

Sus
mihai29
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: The Marvelous Mrs. Maisel (2017)  |  Scris: Mie Ian 10, 2018 11:54 am

Neconectat
Așa e Andrei, ai dreptate.
Seriale bune de comedie sunt destul de puține.
Ai văzut Master of None? http://www.imdb.com/title/tt4635276/?ref_=gg_nomw
Aziz Ansari a luat acum la Goden Globes premiul pentru Best Performance by an Actor in a Television Series - Musical or Comedy
Eu am văzut ambele sezoane.
Merita văzut și exista suburi RO.
Numai bine,
mihai29

Sus
Andrei
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: The Marvelous Mrs. Maisel (2017)  |  Scris: Joi Ian 11, 2018 1:43 pm

Neconectat
mihai29 scrie:
Așa e Andrei, ai dreptate.
Seriale bune de comedie sunt destul de puține.
Ai văzut Master of None? http://www.imdb.com/title/tt4635276/?ref_=gg_nomw
Aziz Ansari a luat acum la Goden Globes premiul pentru Best Performance by an Actor in a Television Series - Musical or Comedy
Eu am văzut ambele sezoane.
Merita văzut și exista suburi RO.
Numai bine,
mihai29

Nu prea sunt eu cu genul comedie. Cel din topic l-am găsit din prostie pe IMDb și am zis să fac și cerere. Acum am trecut și Master of None in Watchlist, mulțumesc.

Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă