Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 12:04 pm



Autor Mesaj
s3ver
Mesaj  Subiectul mesajului: O parere de rau pentru niste oameni neseriosi  |  Scris: Lun Dec 28, 2009 3:25 am
Am deschis acest topic pentru a-mi exprima indignarea fata de anumite persoane ,dintr-un anumit grup,care fura subtitrari de pe acest site (si aici ma refer in special la serialele koreene) si le urca pe alte situri de specialitate cu pseudonimul de FLO86. Eu garantez ca, cel care detine cu adevarat acest pseudonim nu a furat niciodata un sub de aici si l-a urcat in alta parte.Acei oameni lipsiti de respect si de demnitate, decurg la astfel de manevre, de doi lei, pt a starni mania celor care le traduc si a se razbuna pe cel pe care ei il ursc.
Sper ca tarducatorii de filme koreene, care-si regasesc traducerile pe alte site-uri, vor intelege ca acele subtitrari nu au fost urcate acolo de FLO86.FLO86 va urca doar pe acest site subtitrari.Multumesc pentru intelegere.


Ultima oară modificat de s3ver pe Lun Dec 28, 2009 1:03 pm, modificat 1 dată în total.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: O parere de rau pentru niste oameni neseriosi  |  Scris: Lun Dec 28, 2009 10:34 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Iti multumim si noi.
Siteurile la care te referi sunt fie mici, fie in cadere libera. Vor sa dea impresia ca sunt un site important, unde subtitrarile sunt urcate de autori. Nu esti singurul. Chiar pe siteuri serioase apareau uploaderi traducatori din echipa Subtitrari-noi. Si pe subs si pe titrari.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
carina72
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: O parere de rau pentru niste oameni neseriosi  |  Scris: Lun Dec 28, 2009 12:02 pm
Pe mine ma suprinde ca au avut atitudine diferita fata de serialelel mele. La "Yi San" au pastrat tot. La "Emperor of the Sea", in afara de faptul ca au scris ca e premiera, au stres toate liniile unde era trecut traducatorul si echipa. Dar atat de lenesi au fost ca n-au corectat subul astfel incat traducerea sa nu apara de la linia 2 :lol: .
Dintre filmele coreene de la noi de pe site, doar pe acestea le-au urcat. Se pare ca au mare succes, de vreme ce cateva zile, indiferent ce alte filme mai urcau, Yi San ramanea tot primul :lol:
Sa le fie de bine.


Sus
sabian
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: O parere de rau pentru niste oameni neseriosi  |  Scris: Lun Dec 28, 2009 2:12 pm
carina72 scrie:
Pe mine ma suprinde ca au avut atitudine diferita fata de serialelel mele. La "Yi San" au pastrat tot. La "Emperor of the Sea", in afara de faptul ca au scris ca e premiera, au stres toate liniile unde era trecut traducatorul si echipa. Dar atat de lenesi au fost ca n-au corectat subul astfel incat traducerea sa nu apara de la linia 2 :lol: .
Dintre filmele coreene de la noi de pe site, doar pe acestea le-au urcat. Se pare ca au mare succes, de vreme ce cateva zile, indiferent ce alte filme mai urcau, Yi San ramanea tot primul :lol:
Sa le fie de bine.

Welcome to the jungle! :lol: (Guns'n Roses)


Sus
s3ver
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: O parere de rau pentru niste oameni neseriosi  |  Scris: Mie Dec 30, 2009 1:29 am
Mai nou,m-au facut si traducator la un film furat de aici si in creditele caruia au trecut numele meu...tin sa spun ca nu am nicio legatura cu asta (eu traduc numai seriale coreene,momentan)... "Mare ti-e gradina ta, Doamne! si multi prosti ai adunat in ea" :lol: :lol: :lol:


Sus
daanutu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: O parere de rau pentru niste oameni neseriosi  |  Scris: Lun Mai 16, 2011 10:23 pm
Exista un FLO86 pe asiatorrents cu rang de uploader. Serialele au si unele subtitrari de aici.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România