Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:51 am



Autor Mesaj
gambler
Mesaj  Subiectul mesajului: Discutam discutii  |  Scris: Mie Dec 23, 2009 1:32 pm
In topicul asta se va posta tot ce va trece prin cap.

Incep eu: in urma unei indelungate si obositoare dezbateri cu carina72 am hotarat ca traducatorii au cam acumulat multa experienta si lucreaza din ce in ce mai repede si prin urmare au nevoie de multa destindere sa uite de voi ce-i care asteptati traducerile. Prin urmare apelam la buzunarul fiecaruia sa faca o mare donatie pentru ca noi, cred ca suntem vreo 20, sa putem petrece minim o luna intreaga pe o plaja din caraibe/mauritius cu pensiune completa.
Momentan se lucreaza la deschiderea contului, dar pana atunci asteptam ofertele voastre, sa ne putem apuca de selectie. (doar nu credeti ca poate dona oricine?:lol)


Sus
gambler
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Discutam discutii  |  Scris: Mie Dec 23, 2009 1:48 pm
Shadow scrie:
Eu nu dau niciun ban. Punct.


ce bani sa dai tu ma? =))
NOI suntem aia care trebuie sa primim.


Sus
carina72
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Discutam discutii  |  Scris: Mie Dec 23, 2009 1:57 pm
Eu ma ocup cu gasirea ofertelor si cu negocierea discount-ului de "grup organizat".
SEFUL trebuie sa se ocupe de gasirea sponsorilor. Sa se gandeasca la "batranii" echipei, care trudesc demult la traduceri.
Gambler e responsabil de cont :)

Cred ca sunt suficiente si doua saptamani. Sa nu-i lasam pe fani, prea mult timp singuri. :)


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Discutam discutii  |  Scris: Dum Ian 31, 2010 11:29 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Ce faci fata cu iconita de mirc pe ecran? :lol:

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
andr3ii
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Discutam discutii  |  Scris: Lun Feb 01, 2010 7:58 am
las si eu niste ... :D stie OZapacita de ce :))) ....oricum eu ma bucur ca inca mai folosesti nokia pc suite :))) sincer !!!!!!! ma ajteptam sa nu mai ai treaba cu programul ala din anumite motive :-s dar nah :D ....bravo ;) :)))


Sus
gambler
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Discutam discutii  |  Scris: Dum Feb 07, 2010 11:12 pm
Ce de spam facem, nu, Shadow? Mă doare capul de tâmpesc.


Sus
gambler
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Discutam discutii  |  Scris: Lun Feb 08, 2010 6:22 am
Uite că fac eu.
Bună dimineața, lume. Îmi mănânc fulgii și plec la muncă, ce spurcată e ziua de luni când trebuie să te trezești la șase. :evil:
@Kprice, ți-ai primit și tu plata pentru suburi pe luna trecută, de ai băut uischi seara trecută? Am observat că face bine la tradus, o să-ncerc și eu să beau și să traduc, dar când îmi intră banii luna viitoare pentru că pe aștia de luna trecută i-am cheltuit, mi-am cumpărat mașină. :mrgreen:


Sus
gambler
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Discutam discutii  |  Scris: Mar Feb 09, 2010 5:06 am
Ce vrei să insinuezi? Că nu traduc bine? :x


Sus
OZapacita
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Discutam discutii  |  Scris: Vin Mar 05, 2010 7:00 pm
Am citit o chestie super draguta, dar si dureroasa, recent pe forumul de la serviciu de la mine.

Un om a venit de la munca tarziu, obosit si nervos, gasindu-si baiatul de 5 ani asteptand la usa .
- Tati, pot sa te intreb ceva?
- Da sigur, despre ce e vorba? a raspuns omul
- Tati, cati bani castigi pe ora?
- Asta nu e treaba ta. De ce ma intrebi astfel de lucruri. Spuse omul nervos.
- Doar vreau sa stiu...Te rog spune-mi, cat castigi pe ora?
- Daca trebuie sa stii, castig 50$ pe ora.
- Ah, a raspuns micutul, cu capul plecat.
- Tati, imi imprumuti te rog 25$?
Tatal s-a infuriat' - Daca singurul motiv pentru care m-ai intrebat asta este ca sa imi ceri niste bani sa iti cumperi o jucarie prosteasca sau alte porcarii, atunci du-te direct in camera ta la culcare. Gandeste-te de ce esti asa egoist. Nu lucrez din greu in fiecare zi pentru asa copilarii
Micutul a mers in liniste in camera si a inchis usa .
Omul s-a enervat si mai tare pe intrebarile baiatului. Cum a putut sa puna asa intrebari doar pentru a cere niste bani.
Dupa o ora, omul s-a calmat si a inceput sa gandeasca:
Poate chiar era ceva de care chiar avea nevoie sa cumpere cu 25$ si chiar nu mi-a cerut bani des. Omul a mers la usa baiatului si a deschis-o
- Dormi? a intrebat...
- Nu tati, sunt treaz, a raspuns baiatul.
- M-am gandit, poate am fost prea dur mai devreme, spuse tatal. A fost o zi lunga si m-am descarcat pe tine. Uite aici ai 25$
Micutul a sarit, zambind.
- Multumesc tati, a zbierat. Dupa aceea a scos un pumn de bani.
Omul a vazut ca baiatul avea deja bani si s-a enervat din nou..
Micutul si-a numarat incet banii si s-a uitat catre tatal sau..
- De ce vrei mai multi bani daca deja ai? a spus tatal.
- Pentru ca nu am avut destul, dar acum am, a replicat baiatul
- Tati, am 50$. Pot sa cumpar o ora cu tine???? Te rog sa vii mai repede acasa maine . Vreau sa mananc cu tine.
Tatal a fost distrus. Si-a luat baiatul in brate si l-a implorat sa il ierte.

Internetul asta(in cazul unora)... :cry:


Sus
ovidiuhanganu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Discutam discutii  |  Scris: Vin Mar 05, 2010 11:57 pm
Da, tuturor ne lipseste timpul. E dureros, dar trebuie sa facem eforturi sa dam familiei timpul de care are nevoie pentru linistea sufletului fiecarui membru al ei.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România