Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Vin Mar 29, 2024 10:25 am



Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Pareri de rau publice despre titrari.ro  |  Scris: Vin Dec 25, 2009 9:22 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Nu cred ca trebuie sa citezi din (ne)gandirea unui admin de pe un site oarecare. Cred ca stiu despre ce site este vorba. Atunci cand se urca subtitrari de acolo, acestea sunt sterse imediat. Nu cred sa existe vreo subtitrare de-a lor aici...

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
sabian
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Pareri de rau publice despre titrari.ro  |  Scris: Sâm Dec 26, 2009 10:00 pm
Aoleu avocatule, tocami erai nominalizat la OScar, pardon-la premii. :D
Glumesc, man, doar stii de pe acum cine e cistigatorul, nu?:)
Craciun fericit tie si echipei si continuati-va munca, ca o faceti bine si lumea apreciaza efortul vostru.
Bafta pe mai departe. :)


Sus
FlorinA
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Pareri de rau publice despre titrari.ro  |  Scris: Sâm Dec 26, 2009 11:49 pm
Bine ai revenit sabian. Pe vremuri faceam amandoi parte din CIP. Ne-am spus parerea si am deranjat foarte multa lume. Sarbatori fericite iti doresc.


Sus
sabian
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Pareri de rau publice despre titrari.ro  |  Scris: Dum Dec 27, 2009 12:15 pm
Avocatul31 scrie:
Din nou pareri de rau pentru titrari.ro. :cry:
Am citit un text pe forumul nostru privat (pus la dispozie de Ozapacita) in care un oarecare Alex C, isi da si el cu parerea. Desi mentioneaza de vreo 2 ori ca nu vrea sa fie o replica a comentariului meu pe acest forum, a scris multe cuvinte, formand chiar fraze, in care se referea la acest site. Ba chiar m-a si nominalizat intr-un context nu prea prietenos.
Am activat acolo multi ani (adica doar urcand ceea ce traduceam), inca dinainte ca Alex C sa aiba calculator, probabil.
Nu mi-am permis sa imi dau cu parerea despre traducerile domniei sale sau ale sefului sau si nici n-am s-o fac.
Ii aduc aminte lui Alex C ca la concursul Traducatorul Anului de anul trecut am fost votat pe titrari.ro pe locul doi (apropo, am renuntat sa mai astept premiul respectiv, asa cum si cei de acolo au renuntat sa mi-l mai ofere). Nu stiu si nici nu m-a interesat daca a participat si eventual pe ce loc a iesit Alex C.
In toata insiruirea domniei sale de cuvinte (se observa munca depusa de el pentru cautarea acestora in dictionare), evita fondul problemei. Stergerea de catre titrari.ro a creditelor din subtitrarile noastre, pe care le fura de pe siteul nostru.. As fi onorat sa imi fie sterse toate subtitrarile de pe un site in care unii ca Alex C sunt moderatori. Singura explicatie pentru replica sa, ar putea fi faptul ca el este cel care a sters creditele noastre din subtitrarile facute de noi. Merg pana acolo incat sa banuiesc ca el este si cel care, cu ajutorul mai multor conturi urca intr-o veselie subtitrari de la noi de pe site.
Acest subiect este in discutie, si nu calitatea subtitrarilor noastre. Ma gandesc ca daca nu ar fi bune, d-ul Alex C nu ar alerga dupa ele la noi pe site sa le urce repede pe titrari.
Daca se doreste, putem face oricand o comparatie intre traducerile mele si ale domniei sale (atunci cand traduce si nu este ocupat cu stergerea creditelor din subtitrari).
Inchei asigurandu-i din nou de consideratia mea pe acei putini de pe titrari care realizeaza nivelul la care au ajuns, precum si vinovatii pentru acest fapt.

Man, Sic transit gloria mundi. Ce pretentii mai ai cind se intimpla asa ceva?
Cel putin asa iti dai seama ca faci o treaba buna si ca ii deranjezi pe altii. Lasa-i pe ei cu putregaiul lor si cu iluzia ca inca mai au un site de titrari si mergi mai departe.
Spor la treaba!


Sus
sabian
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Pareri de rau publice despre titrari.ro  |  Scris: Dum Dec 27, 2009 12:16 pm
FlorinA scrie:
Bine ai revenit sabian. Pe vremuri faceam amandoi parte din CIP. Ne-am spus parerea si am deranjat foarte multa lume. Sarbatori fericite iti doresc.

Sarbatori fericite si tie si la cit mai multe suburi, man!


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Pareri de rau publice despre titrari.ro  |  Scris: Dum Dec 27, 2009 12:39 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
sabian scrie:
Cel putin asa iti dai seama ca faci o treaba buna si ca ii deranjezi pe altii. Lasa-i pe ei cu putregaiul lor si cu iluzia ca inca mai au un site de titrari si mergi mai departe.
Spor la treaba!


Este pacat ca se intampla asa ceva pe titrari.ro. Am un mare respect pentru cativa putini de acolo, si imi aduc aminte cu nostalgie de intalnirile pe care le aveam cu unii de acolo (la o astfel de intalnire ne-am cunoscut daca imi aduc aminte bine). Asta era pe vremea cand acolo se traducea si nu se pandeau subtitrarile si sincronizarile aparute pe alte siteuri si cand nu isi permitea nimeni sa editeze creditele unei subtitrari.
Iti urez si tie Sarbatori fericite si implinirea tuturor dorintelor si poate ne vom mai vedea la o intalnire a traducatorilor, una pe care ma gandesc sa o organizez. ;)

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
sabian
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Pareri de rau publice despre titrari.ro  |  Scris: Lun Dec 28, 2009 1:51 pm
Avocatul31 scrie:
sabian scrie:
Cel putin asa iti dai seama ca faci o treaba buna si ca ii deranjezi pe altii. Lasa-i pe ei cu putregaiul lor si cu iluzia ca inca mai au un site de titrari si mergi mai departe.
Spor la treaba!


Este pacat ca se intampla asa ceva pe titrari.ro. Am un mare respect pentru cativa putini de acolo, si imi aduc aminte cu nostalgie de intalnirile pe care le aveam cu unii de acolo (la o astfel de intalnire ne-am cunoscut daca imi aduc aminte bine). Asta era pe vremea cand acolo se traducea si nu se pandeau subtitrarile si sincronizarile aparute pe alte siteuri si cand nu isi permitea nimeni sa editeze creditele unei subtitrari.
Iti urez si tie Sarbatori fericite si implinirea tuturor dorintelor si poate ne vom mai vedea la o intalnire a traducatorilor, una pe care ma gandesc sa o organizez. ;)

Man, pe vremea aia se traducea acolo si nu fura nimeni, insa lucrurile se mai schimba. Nu inteleg de ce mai fac ei concursuri. Cel mai bun concurs ar fi plagiatorul anului. Stiu eu pe unul acolo care te-a plagiat pe tine, pe Felixuca si pe altii si e pe locul 1. Aia citiva de care pomenesti nu mai fac nimic de multi ani. Unii nu mai au timp, altii s-au blazat, iar altora li se pare ca au ajuns semizei si nu se mai "murdaresc", doar critica. Iti dai seama ca degeaba le zici, vor face tot ca pina acum. Uita-te la ei pe site ca sa vezi ca n-au nimic facut de ei, in general sint re-editari si furaciuni, asa ca... Faptul ca-i amintesti pe cei care mai si traduceau, dar acum se complac sa stea la aceeasi masa cu hotii, nu le aduce o nota buna. Nici macar nu zic nimic despre asta, de parca ar fi sclavi pe plantatie.
Sarbatori fericite tie si echipei si la cit mai multe suburi!


Sus
felixuca
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Pareri de rau publice despre titrari.ro  |  Scris: Mar Dec 29, 2009 2:10 am
Ajung cam tarziu la acest topic. Salut prezenta lui Sabian, omul care m-a inspirat absolut involuntar "sa ma fac si eu traducatoare de film" si-mi exprim oficial adeziunea fata de pozitia Avocatului31 si a colegilor sai. Se intampla multe nedreptati, eu inca mai astept ziua in care site-ul din titlul acestui topic isi va redobandi atributele pozitive de odinioara, desi este o utopie, asa cum si ei au considerat ca ar fi proiectele unor echipe independente (Nifty Team si subtitrari-noi) acum vreo doi ani, cand ambele inca nu iesisera din "crisalida" lor. Noi am reusit sa exprimam ceva, intre timp, sa stam pe piciorusele noastre fara sa intram sub aripa vreunui site consacrat si sa stabilim un exemplu, dovada ca se mai intampla si minuni pe lumea asta. Si... culmea: chiar ne intelegem bine. Deci se poate si fara razboaie, furturi si alte mizerii. Ma intreb de ce o fi asa de complicat pentru ceilalti sa procedeze asemenea noua.
Va intind in continuare mana prieteniei si va admir nespus pentru tot ce ati realizat si continuati sa realizati. In timp veti deveni tot mai buni, doar dorinta sa fie. In rest... numai bine. Si bucurati-va. In termenii cuiva care a facut cariera in baza acestei filosofii: "celebritatea se masoara in numarul de guri rele care clevetesc" (desigur, nu astea erau cuvintele... dar prindeti voi ideea ca sunteti isteti :lol: ).


Sus
sabian
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Pareri de rau publice despre titrari.ro  |  Scris: Mar Dec 29, 2009 2:34 pm
felixuca scrie:
Ajung cam tarziu la acest topic. Salut prezenta lui Sabian, omul care m-a inspirat absolut involuntar "sa ma fac si eu traducatoare de film" si-mi exprim oficial adeziunea fata de pozitia Avocatului31 si a colegilor sai. Se intampla multe nedreptati, eu inca mai astept ziua in care site-ul din titlul acestui topic isi va redobandi atributele pozitive de odinioara, desi este o utopie, asa cum si ei au considerat ca ar fi proiectele unor echipe independente (Nifty Team si subtitrari-noi) acum vreo doi ani, cand ambele inca nu iesisera din "crisalida" lor. Noi am reusit sa exprimam ceva, intre timp, sa stam pe piciorusele noastre fara sa intram sub aripa vreunui site consacrat si sa stabilim un exemplu, dovada ca se mai intampla si minuni pe lumea asta. Si... culmea: chiar ne intelegem bine. Deci se poate si fara razboaie, furturi si alte mizerii. Ma intreb de ce o fi asa de complicat pentru ceilalti sa procedeze asemenea noua.
Va intind in continuare mana prieteniei si va admir nespus pentru tot ce ati realizat si continuati sa realizati. In timp veti deveni tot mai buni, doar dorinta sa fie. In rest... numai bine. Si bucurati-va. In termenii cuiva care a facut cariera in baza acestei filosofii: "celebritatea se masoara in numarul de guri rele care clevetesc" (desigur, nu astea erau cuvintele... dar prindeti voi ideea ca sunteti isteti :lol: ).

Echipele voastre au facut treaba foarte buna tinind cont ca voi ati inceput de la 0 cu site-urile, cu cooptarea noilor membrii si nu in ultimul rind, cu calitatea titrarilor, lucruri prin care v-ati impus.
Apreciez munca voastra si daca aveti pasiune si dorinta, continuati in ciuda celor care va denigreaza sau va fura cu nesimtire munca. Sarbatori fericite tuturor!


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România