Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 8:02 pm



Autor Mesaj
deadpony
Mesaj  Subiectul mesajului: pisici si matze  |  Scris: Lun Aug 30, 2010 9:06 am
vreau si eu o metoda cat mai rapida pentru a ii trece caldurile matzei mele pana isi fac pastilele efectul. am ajuns cu cearcanele la gura! :confused: :rant:


Sus
ForsakeN
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: pisici si matze  |  Scris: Lun Aug 30, 2010 7:32 pm
Bag-o in apa rece.


Sus
Nebuna
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: pisici si matze  |  Scris: Lun Aug 30, 2010 8:35 pm
Am avut ţi eu săptămâna trecută o mâţă rătăcită prin spatele blocului. La 3-4 noaptea era ca un făcut .. trebuia să mă trezească.. Şi mai stau şi la etajul 6, da' tot se auzea..


Sus
deadpony
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: pisici si matze  |  Scris: Lun Aug 30, 2010 9:10 pm
am incercat cu apa. nu am bagat-o in apa ci i-am dat pe labute si burtica. dupa ce si-a lins apa de pe blana, a revenit la ale ei. mi-e mila sa o castrez, dar cred ca asta o sa fac.
daca incep acum toate sa intre in calduri, nici nu vreau sa ma gandesc la ce zgomote o sa se auda d afara, la ce haita de caini este pe langa blocuri. :cry:


Sus
Redmax
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: pisici si matze  |  Scris: Mar Sep 14, 2010 12:19 am
Castrarea e metoda cea mai buna, nu mai stiu preturile, acum 4 ani era 400.000 pt. motan si 1 mil pt pisica, dar cred ca acum costa mai mult.
Altfel o sa ai multe nopti albe si pisicile fac mult mai rau ca motanii. :biggrin:
Asa ca... la cabinetul veterinar cu ea!


Sus
400672
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: pisici si matze  |  Scris: Mar Sep 14, 2010 3:44 pm
Mesajul ce-a fost aici nu mai este, prezenta potential de cearta.


Sus
deadpony
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: pisici si matze  |  Scris: Mar Sep 21, 2010 11:18 am
eu vreau sa o castrez. am auzit ca a ajuns la 200 de lei pt fetite:)) dar cica e bine sa faca prima data puiuti. si eu vreau tot de rasa sa fie baietelul. dar mai apare si problema :cui sa dau eu pisiceii :-<. pisica mea are exagerat de multa energie. este pisicuta luata de pe strada :crazy:


Sus
Larra
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: pisici si matze  |  Scris: Mar Sep 21, 2010 12:08 pm
Sterilizeaz-o si va fi nevoita sa manace numai mancare speciala tot restul vietii pentru a nu ajunge la blocaj renal si obezitate ;) Daca intra de 2 ori pe an in calduri cred ca nu e capat de lume. Plus ca s-a inventat Nonovulin...Nu va mai grabiti sa le casapiti...si ma abtin sa fac o comparatie plastica aici.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România