Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Sâm Apr 20, 2024 12:05 am



Autor Mesaj
tiberiu26
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Voluntariat traducatori "la casca"  |  Scris: Mar Noi 10, 2009 11:46 pm
Site Admin

Membru din: Dum Mai 24, 2009 11:03 pm
Mesaje: 25

Neconectat
Nu fiti rai, daca puteti, ajutati omu'.


Sus
gambler
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Voluntariat traducatori "la casca"  |  Scris: Mie Noi 11, 2009 12:40 am
Jimmy_X scrie:
Nici macar ca editori de review-uri niciunu` ? :ugeek:


ce presupune asta? si cat timp dureaza?


Sus
Jimmy_X
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Voluntariat traducatori "la casca"  |  Scris: Mie Noi 11, 2009 3:31 pm
gambler scrie:
Jimmy_X scrie:
Nici macar ca editori de review-uri niciunu` ? :ugeek:


ce presupune asta? si cat timp dureaza?


http://movienews.ro/reviews/

Sa scri parerea ta despre un film. Vezi mai sus in link, cam cu ce se mananca.

Citat:
" Cateva puncte de care sa ti cont sunt :
- Sa incerci sa vorbesti si despre muzica, regie, scenariu, jocul actorilor, ce ti-a placut cel mai mult si ce nu... (critici)
- Sa specifici un rating la sfarsit, maximum este 5 (ex. 4/5).
Incearca sa nu folosesti "sh, tz" si cuvinte obscene."


Sus
Jimmy_X
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Voluntariat traducatori "la casca"  |  Scris: Mie Noi 11, 2009 3:37 pm
Mai detaliat, ar fi moderator de forum (cunoscator de PHPBB), editor stiri (preluare stiri si traducerea lor - necesita cunostinte de Wordpress).
Tot de wordpress mai tine si categoria de postere unde mai trebuiesc ceva cunostinte de photoshop si categoria de reviews pentru a putea scrie si publica direct pe site. Mai multe detalii gasiti pe forumul de pe MN. 10x again.


Sus
gambler
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Voluntariat traducatori "la casca"  |  Scris: Joi Noi 12, 2009 2:49 am
Suna ca un anunt pentru job, e cumva si-o remuneratie inclusa? :lol:
Sorry, dar cu timpul stau foarte prost, nu te pot ajuta.


Sus
Jimmy_X
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Voluntariat traducatori "la casca"  |  Scris: Joi Noi 12, 2009 10:36 am
Stiu pe pielea mea cum e cu job-ul. Lucrez 8 ore pe zi, mai am si o familie plus ca m-am mutat de curand la un apartament "chel" la care muncesc in timpul ramas, dar asta nu ma opreste sa am cate putin timp pe zi de a urca chestii.
Nu e un job, am si specificat ca e doar pentru cinefilii care au si un pic de timp liber. Cine are cum si vrea e liber sa contrbuie cum poate si unde stie. ;)


Sus
gambler
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Voluntariat traducatori "la casca"  |  Scris: Joi Noi 12, 2009 12:24 pm
Am glumit cand spuneam de salar. :D
Eu in putinul timp liber care-l am, traduc. Anyway, sper sa gasesti pe cineva care sa te-ajute si sa faca si treaba buna. Bafta


Sus
Jimmy_X
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Voluntariat traducatori "la casca"  |  Scris: Mar Dec 29, 2009 4:59 pm
Cu multumiri lui avocatul_31 pentru ajutorul oferit MovieNews.ro, iti dedic acest montaj. La fel si pt. cei de pe "celalalt" site cat si tuturor cinefililor si iubitorilor de filme.

Sarbatori fericite, sa speram ca 2010 sa fie mai bun si mai prosper.

Imagine

Permalink

TRAILER


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România