Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:31 pm



Autor Mesaj
Undergrow
Mesaj  Subiectul mesajului: Mincinosul ce poartă nick-ul flawless_ocr  |  Scris: Mie Iul 19, 2017 12:10 pm
Avatar utilizator
Subtitrari-Noi Team

Membru din: Mie Ian 28, 2015 3:38 pm
Mesaje: 89

Neconectat
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine


S-a trezit neica "floules_ocere" să spună, pe titrări, despre cei care au tradus Game of Thrones în anii trecuţi (dr.MI, Azael şi Kprice) că, citez: „la 4 dimineața, când dă HBO avanpremiera fiecărui episod. Atunci se scoală "traducătorii" tăi să-şi facă captură la fiecare episod, după care se apucă de "tradus". Adică, mai pe țigăneşte, ciordesc subtitrările de la HBO, care, de fapt, sunt retailurile făcute de SDI Media, editate de cei de la HBO.”

Câtă nesimţire poate să fie în spusele lui? :crazy:

Nu, dobitocule care eşti tu dobitoc, se sculau dimineaţa pentru că atunci se difuza serialul în America şi concomitent îl transmitea şi HBO România. Şi, ce să vezi, tot atunci apăreau şi variantele downloadabile de pe trackere, pe care colegii noştri le luau şi după care făceau traducere după subpack, când apărea, pe la ora 6. Uneori traduceau şi după sonor.

Mai sus am ataşat o comparaţie între retailul furat de domnia lui de pe HBO (pentru că el nu poate să traducă de unul singur un serial atât de greu cum e GoT şi îşi dă cu părerea despre alţii, din vasta lui experienţă de hoţ de retailuri), aflat în partea stângă, şi traducerea făcută de dr.MI, Azael şi Kprice a primului episod din sezonul 6 al GoT, în partea dreaptă. Sunt primele 100 de rânduri.

Concluziile le puteţi trage singuri.


Ultima oară modificat de Undergrow pe Vin Iul 21, 2017 11:19 am, modificat 1 dată în total.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Mâncătorul de rahat (turcesc desigur) pe nume flawless_o  |  Scris: Joi Iul 20, 2017 9:29 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
flawless_ocr, am o intrebare retorica: "Esti stupid?"
Ca hot m-am convins ca esti :)

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Undergrow
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Mâncătorul de rahat (turcesc desigur) pe nume flawless_o  |  Scris: Joi Iul 20, 2017 12:27 pm
Avatar utilizator
Subtitrari-Noi Team

Membru din: Mie Ian 28, 2015 3:38 pm
Mesaje: 89

Neconectat
Nu, Avo, e doar un încrezut care crede că dacă ştie să facă OCR după un hardsubbed e boss de boss şi nimeni nu mai e ca el. E exact ca în semnătura ta, un cretin care se crede inteligent. Nimic nou. Nici n-ar fi trebuit să-l bag în seamă, dar după ce am văzut că e troll şi caută certuri doar de dragul de a se certa, l-am lăsat în nebuniile lui.

Edit 21.07. O să postez şi aici schimbul de replici cu flawless de pe titrări. După ce a urcat un retail al filmului S.W.A.T.: Under Siege, a spus asta în descrierea lui, susţinându-şi în continuare minciunile:

Imagine

Apoi au urmat aceste schimburi de replici în comentariile respectivului retail (se citeşte de jos în sus):

Imagine

N-am apucat să fac captură cu ultima lui replică în care îi înjura pe administratorii şi moderatorii site-ului titrări.ro. Evident că aceştia au făcut lucrul corect şi l-au banat, ştergând şi descrierea cu minciunile lui. De fapt chiar el voia să-şi închidă contul, din ultimele lui mesaje, şi probabil i-a înjurat tocmai ca să-l baneze. Scopul meu n-a fost să i se închidă contul (şi-a făcut-o cu mâna lui), ci să-l fac să înţeleagă că nu poate calomnia pe nedrept nişte oameni spunând că au furat, când el însuşi fură munca altei persoane şi o pune la liber pe net.

Dacă am fost prea dur în postările de mai sus, îmi cer scuze faţă de echipă şi de vizitatorii acestui site. Numai bine!


Ultima oară modificat de Undergrow pe Sâm Iul 22, 2017 4:45 pm, modificat 1 dată în total.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Mincinosul ce poartă nick-ul flawless_ocr  |  Scris: Sâm Iul 22, 2017 7:20 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Eu nu mai intru pe forumul titrari de vreo 10 ani. Ma bucur ca ai postat aici ce mai scriu dobitocii de acolo. Vad ca "ocerizatorul" are si un fan, akay :crazy:
Iti sugerez sa nu mai intri pe acel site. Le faci trafic nemeritat. Daca totusi, manat de dorinta de a te distra copios, o sa mai intri, te rog sa mai postezi capturi aici dupa cretinisme. Te rog sa nu fii egoist, sa mai radem si noi. :clap2:

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România