Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Vin Mar 29, 2024 12:45 am



Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Stupizenii SceneFZ  |  Scris: Dum Iul 09, 2017 8:26 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Incredibil ce stupizi sunt unii.

Ataşamente:
stupizenie noua SFZ.jpg
stupizenie noua SFZ.jpg [ 174.02 KiB | Vizualizat de 19496 ori ]


Ataşamente:
stupizenie noua 2 SFZ.jpg
stupizenie noua 2 SFZ.jpg [ 109.32 KiB | Vizualizat de 19496 ori ]


Ataşamente:
stupizenie noua 3 SFZ.jpg
stupizenie noua 3 SFZ.jpg [ 161.08 KiB | Vizualizat de 19496 ori ]


Dupa retardul asta, toata lumea este in Subs.ro Team. Undergrow, GABYCO si chiar si traducatorul Retail! :crazy:

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii SceneFZ  |  Scris: Lun Iul 10, 2017 7:02 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Dobitocul recidiveaza. Nu stiu daca atat il duce capul (adica sa creada ca toti traducatorii sunt din echipa subs.ro, inclusiv traducatorul Retail :crazy: ), sau doar este absurd de servil, trecand cu buna stiinta numele echipei subs.ro la toti traducatorii care exista pe net. Poate ca spera ca in acest fel alora de la subs.ro sa li se faca mila si de acel mic tracker si sa-i mai dea cate un link, doua...
Cert este ca se face de ras atat domnia sa, cat si micul tracker din care face parte.

Ataşamente:
stupizenie noua.jpg
stupizenie noua.jpg [ 144.65 KiB | Vizualizat de 19471 ori ]


Intr-o vreme, cei de la SceneFZ ma rugau sa le pun link si poster, lucru cu care am fost de acord, urmand ca la noul skin al site-ului sa fie pe site.
Din pacate, pentru ca m-au trecut in echipa subs.ro, o sa-i rog sa ma caute acolo!

Ataşamente:
stupizenie noua 2.jpg
stupizenie noua 2.jpg [ 135.92 KiB | Vizualizat de 19471 ori ]


PS: Aurelia Costache / Maria Păzitor sunt traducatori platiti de producator pentru a scoate subtitrarea retail. Desigur, pentru ca retardul stie ca Retail este un traducator din subs.ro team, se explica greseala. :crazy:

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii SceneFZ  |  Scris: Mar Iul 11, 2017 7:36 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Din ciclul "uploaderi dobitoci":

Ataşamente:
Dobitocie.jpg
Dobitocie.jpg [ 138.88 KiB | Vizualizat de 19462 ori ]


Ataşamente:
Dobitocie 2.jpg
Dobitocie 2.jpg [ 146.98 KiB | Vizualizat de 19462 ori ]

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii SceneFZ  |  Scris: Sâm Iul 15, 2017 10:13 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Serialul uploaderilor retarzi continua ! :yes:

Ataşamente:
retard 1.jpg
retard 1.jpg [ 117.51 KiB | Vizualizat de 19441 ori ]


Ataşamente:
retard 2.jpg
retard 2.jpg [ 175.8 KiB | Vizualizat de 19441 ori ]


Pe bune? Traducatorul Retail face parte din echipa subs? :crazy: :clap2:

Ataşamente:
retard 3.jpg
retard 3.jpg [ 159.74 KiB | Vizualizat de 19441 ori ]


Pe bune?

Ataşamente:
retard 4.jpg
retard 4.jpg [ 144.63 KiB | Vizualizat de 19441 ori ]


Pe bune?

Ataşamente:
retard 5.jpg
retard 5.jpg [ 117.11 KiB | Vizualizat de 19441 ori ]


Chiar asa?

Ataşamente:
retard 7.jpg
retard 7.jpg [ 192.19 KiB | Vizualizat de 19441 ori ]


Acum si Eugen Rosu e la ei in echipa :tt2:

Urmeaza veverita, biotudor, patronu, Felixuca si lista continua. De fapt, toti traducatorii din toate universurile paralele si congruente sunt la echipa subs :crazy: De fapt, alta echipa nu exista. Ma bucur ca cei de la acel tracker au remarcat asta inaintea tuturor! :crazy:

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii SceneFZ  |  Scris: Sâm Iul 15, 2017 10:19 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Asta nu e rauvoitor ca celalalt, ci doar arata ca habar nu are ce se petrece in jurul lui.

Ataşamente:
Pafarist 1.jpg
Pafarist 1.jpg [ 164.04 KiB | Vizualizat de 19441 ori ]


Azael n-a fost niciodata in echipa titrari. Iar Florin nu era sub nicio forma in echipa titrari cand au tradus acel film.

Ataşamente:
Pafarist 2.jpg
Pafarist 2.jpg [ 124.67 KiB | Vizualizat de 19441 ori ]


Claudia 75 nu a fost niciodata in echipa noastra. :crazy:

Poate s-a vrut o compensare, desi nu cred :clap2:

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii SceneFZ  |  Scris: Mar Iul 18, 2017 9:37 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Ia sa vedem ce traducatori noi mai are subs :crazy:

Ataşamente:
cretinism nou.jpg
cretinism nou.jpg [ 146.76 KiB | Vizualizat de 19397 ori ]


Pe bune, uploader?

Ataşamente:
Fara comentarii 1.jpg
Fara comentarii 1.jpg [ 112.86 KiB | Vizualizat de 19397 ori ]


Pe bune, uploader?

Ataşamente:
Fara comentarii 2.jpg
Fara comentarii 2.jpg [ 149.02 KiB | Vizualizat de 19397 ori ]


Pe bune, uploader dobitoc? Am fost eu vreodata in echipa subs?

Ataşamente:
Fara comentarii 3.jpg
Fara comentarii 3.jpg [ 159.4 KiB | Vizualizat de 19397 ori ]


Pe bune?
Cristian Titu a semnat subtitrarea respectiva cu Subtitrari-noi Team!

Ataşamente:
Fara comentarii 4.jpg
Fara comentarii 4.jpg [ 182.81 KiB | Vizualizat de 19397 ori ]


Pe bune, uploader?

Ataşamente:
Fara comentarii 5.jpg
Fara comentarii 5.jpg [ 139.03 KiB | Vizualizat de 19397 ori ]


Pai bine, mai, uploader stupid, ti-am mai explicat ca daca scrii retail acolo, nu poti sa scrii langa subs team.
Pentru informarea ta, nu exista niciun traducator cu nickul RETAIL in echipa subs.

:crazy:

Acum sa vedem ce traducatori mai are echipa titrari:

Ataşamente:
cretinism nou 2.jpg
cretinism nou 2.jpg [ 135.84 KiB | Vizualizat de 19397 ori ]


Uploader mic si nestiutor, driver nu este traducator! Stiu ca e o noutate pentru tine, dar driver doar extrage subtitrari RETAIL. Deci trebuia trecut la subs team :crazy:

Ataşamente:
cretinism nou 3.jpg
cretinism nou 3.jpg [ 170.1 KiB | Vizualizat de 19397 ori ]


Pe bune?
Tot pentru informarea ta, respectivii traducatori au semnat subtitrarea cu "Subtitrari-noi Team"

Ataşamente:
cretinism nou 4.jpg
cretinism nou 4.jpg [ 154.04 KiB | Vizualizat de 19397 ori ]


anatmd nu a semnat niciodata vreo traducere cu "titrari team". Ca sa stii.


Concluzia? M-am plictisit sa ma tot mir de tampenia si/sau reauavointa a unor dobitoci marunti. Nu o sa mai postez aici decat daca o sa fie ceva iesit din comun. Poate doar daca la traducatorii din echipa subs sau titrari o sa apara Emil Cioran, Petre Tutea, Gabriel Liiceanu etc. Sau vreu politician ori fotbalist celebru. :crazy:
Nu m-ar mira asta din partea celor de la SFZ.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
cnstradu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii SceneFZ  |  Scris: Lun Sep 25, 2017 2:08 pm
"Dreptatea fara forta este neputincioasa, forta fara dreptate este tiranica." - Blaise Pascal.


Nu am nimic cu SFZ, nici de bine nici de rau, dar de unde ar trebui sa stie in ce echipe sunt traducatorii daca gasesc asa ceva :


Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine.

Adica EXACT asa cum au scris uploaderii de acolo.

Oare nu ar trebui sa-i determinati pe cei de la Subs sa scrie nu numai traducatorul ci si echipa din care face parte ?
Sincer, postarea voastra dovedeste doar NEPUTINTA de a va rezolva problemele cu Subs.ro si ati gasit acarul Paun in SFZ.


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii SceneFZ  |  Scris: Lun Sep 25, 2017 3:56 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
cnstradu scrie:
"Dreptatea fara forta este neputincioasa, forta fara dreptate este tiranica." - Blaise Pascal.
Nu am nimic cu SFZ, nici de bine nici de rau, dar de unde ar trebui sa stie in ce echipe sunt traducatorii daca gasesc asa ceva :
Adica EXACT asa cum au scris uploaderii de acolo.
Oare nu ar trebui sa-i determinati pe cei de la Subs sa scrie nu numai traducatorul ci si echipa din care face parte ?
Sincer, postarea voastra dovedeste doar NEPUTINTA de a va rezolva problemele cu Subs.ro si ati gasit acarul Paun in SFZ.


Hai sa te lamuresc eu!
1. Cred ca de preferabil ar fi fost sa nu treaca acea linie cu subs.ro team
2. Upload-erii respectivi daca aveau bunul simt si deschideau subtitrarea, in interiorul ei puteau gasi cine, din ce echipa face parte sau daca nu face parte din nici o echipa.
3. Nu am inteles cum naiba acei upload-eri nu au nimerit nici un alt site de subtitrari pentru descarcat, avand in vedere ca exista site-uri peste subs care ofera subtitrari!
4. Se stie foarte bine colaborarea dintre SFZ si subs. :yes:
Despre ce vorbim aici!?

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
cnstradu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii SceneFZ  |  Scris: Lun Sep 25, 2017 4:35 pm
agentuoo7 scrie:
cnstradu scrie:
"Dreptatea fara forta este neputincioasa, forta fara dreptate este tiranica." - Blaise Pascal.
Nu am nimic cu SFZ, nici de bine nici de rau, dar de unde ar trebui sa stie in ce echipe sunt traducatorii daca gasesc asa ceva :
Adica EXACT asa cum au scris uploaderii de acolo.
Oare nu ar trebui sa-i determinati pe cei de la Subs sa scrie nu numai traducatorul ci si echipa din care face parte ?
Sincer, postarea voastra dovedeste doar NEPUTINTA de a va rezolva problemele cu Subs.ro si ati gasit acarul Paun in SFZ.


Hai sa te lamuresc eu!
1. Cred ca de preferabil ar fi fost sa nu treaca acea linie cu subs.ro team
2. Upload-erii respectivi daca aveau bunul simt si deschideau subtitrarea, in interiorul ei puteau gasi cine, din ce echipa face parte sau daca nu face parte din nici o echipa.
3. Nu am inteles cum naiba acei upload-eri nu au nimerit nici un alt site de subtitrari pentru descarcat, avand in vedere ca exista site-uri peste subs care ofera subtitrari!
4. Se stie foarte bine colaborarea dintre SFZ si subs. :yes:
Despre ce vorbim aici!?

Punctual
1. Ai perfecta dreptate.
2. Poate ca in loc de "bunul simt" ar trebui "timp"(in cele mai multe cazuri presupun).
3. Nu stiu.
4. Ce e rau in asta ? Cred ca cei de la SFZ descarca de oriunde gasesc subtitrare, fara sa conteze site-ul si scriu de unde au descarcat.
5. Imi permit si un 5 : pana la urma e treba voastra, eu doar am fost surprins de tonul nejustificat (conform imaginilor postate de mine) de razboinic (ca sa nu zic jignitor) folosit. Ma surprinde ca niste oameni educati, cum sunt sigur ca sunteti, folosesc asemenea cuvinte dure.

Am si o intrebare: ce-ar fi sa introduceti doua butoane : unul cu subtitrari seriale si altul cu subtitrari filme ? Da :diablo: , asa cum au cei de la subs.ro.

In rest, sa auzim numai de bine ! :happy2:


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii SceneFZ  |  Scris: Mar Sep 26, 2017 11:08 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
As mai avea eu cateva observatii referitor la SFZ.

- Daca ai pretentia ca esti un uploader cat de cat priceput esti obligat sa stii fiecare traducator din ce echipa este.
Daca nu ai habar, nu scrii ca sunt din echipa Subs.ro. E simplu.
- In plus, cu ceva inteligenta, se poate observa ca ca pe subs subtitrarile mentionate nu sunt urcate de autori, ci de catre alte persoane.
Ar fi deci ilogic de presupus ca traducatorii (care nu au urcat ei pe subs) sunt din acea echipa.
- Inca ceva, un uploader de buna credinta (nu ca cei de pe SfZ), ar fi observat ca in subtitrarile existente pe subs sunt mentionate echipele!

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România