Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 12:06 pm



Autor Mesaj
cnstradu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii SceneFZ  |  Scris: Mar Sep 26, 2017 4:04 pm
Avocatul31 scrie:
As mai avea eu cateva observatii referitor la SFZ.

- Daca ai pretentia ca esti un uploader cat de cat priceput esti obligat sa stii fiecare traducator din ce echipa este.
Daca nu ai habar, nu scrii ca sunt din echipa Subs.ro. E simplu.
- In plus, cu ceva inteligenta, se poate observa ca ca pe subs subtitrarile mentionate nu sunt urcate de autori, ci de catre alte persoane.
Ar fi deci ilogic de presupus ca traducatorii (care nu au urcat ei pe subs) sunt din acea echipa.
- Inca ceva, un uploader de buna credinta (nu ca cei de pe SfZ), ar fi observat ca in subtitrarile existente pe subs sunt mentionate echipele!

"Eşti modest, dacă te crezi mai neînsemnat decât eşti, iar dacă crezi că-i minunat tot ce ai făcut, nu eşti decât un încrezut." - Beatrice Vaisman.

Sunt de acord ca nu trebuie trecut Subs.ro cand nu ai habar echipele.

Cu celelalte spuse nu pot fi de acord, pentru ca si pe Subtitrari-noi se creaza confuzii ca si pe subs.ro. Iata cateva exemple si asta doar de pe prima voastra pagina de azi (in care unul este traducatorul si altul uploaderul) :

Imagine

Imagine

Imagine

Pana la urma, insa, se pare ca m-am implicat prea mult in polemica cu voi, iar cei de la SFZ nu catadicsesc nici macar sa spuna si ei ceva.
Va doresc succes in continuare, bravo Subtitrari-noi si multumiri de la o "capusa" :biggrin: :tt1: a muncii voastre. :clap2: :bow:


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii SceneFZ  |  Scris: Mie Sep 27, 2017 10:28 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Ma tem ca nu ai inteles. Absolut deloc.
Eu am scris: " In plus, cu ceva inteligenta, se poate observa ca ca pe subs subtitrarile mentionate nu sunt urcate de autori, ci de catre alte persoane.
Ar fi deci ilogic de presupus ca traducatorii (care nu au urcat ei pe subs) sunt din acea echipa
.", desigur, referindu-ma la cei de pe SFZ.
Iar tu imi scrii si imi dai exemple ca si la noi pe site nu urca intotdeauna traducatorii. :crazy:
Nimic mai adevarat, dar exista o mica frantura logica. Eu vorbesc despre ceva, iar tu despre altceva.
Ca sa fiu mai bine inteles, de asemenea, ar fi ilogic ca cineva sa afirme ca respectivii traducatori sunt de la noi din echipa, avand in vedere ca nu au urcat ei la noi pe site.
Despre asta este vorba.
Desigur, doar natangii (sau rauvoitori) de pe SFZ pot face confuzia asta.
La fel cum afirma ca traducatorul "Retail" face parte din echipa subs team :crazy:

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii SceneFZ  |  Scris: Vin Sep 29, 2017 8:04 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Contul cnstradu a fost sters pentru prostie si nesimtire. Probabil e uploader SFZ :crazy:
De asemenea, i-am sters si ultima postare, pe care am gasit-o jignitoare.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Robi
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii SceneFZ  |  Scris: Vin Sep 29, 2017 10:41 pm
Ceea ce spuneţi aici e o falsă problemă şi totul se datorează exclusiv softului hai să zicem cu o greşeală. Când urci un link pe un tracker, (FuckList etc.) scrii printre altele numele traducătorului şi site-ul de unde se descarcă subtitrarea. Ca rezultat apare numele traducătorului şi în paranteză site-ul de unde descarci, deci ăla n-are nici în clin nici în mânecă cu apartenenţa la vreo echipă. Dacă eu care nu (mai) fac parte din nicio echipă urc un link pe filelist la vreo subtitrare urcată de mine, în paranteză după numele meu va apare site-ul de subtitrări către care am dat linkul. Cred că e destul de clar. Mă miră că de atâta vreme nu ştiţi asta şi vă faceţi probleme pentru nimic.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii SceneFZ  |  Scris: Sâm Sep 30, 2017 9:51 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Gresesti, robi. Aici e vorba nu de FuckList, ci de alt tracker. Cei de pe SFZ nu scriu site-ul de unde descarca (desi asta ar fi o mare prostie). Userii nu pun linkuri de descarcare pe SFZ. Pur si simplu uploaderii scriu la descriere ca traducatorul face parte din echipa Subs.ro Team. Astfel apare Avocatul31-Subs.ro Team in descrierea torentelor urcate pe SFZ. Ba cred ca am vazut pe undeva pe la ei si Robi-Subs.ro Team. Ba sunt atat de prosti, incat uploaderii SFZ scriu pana si ca traducatorul "Retail" face parte din echipa Subs.ro Team. :crazy: Despre asta e vorba. :)

Ataşamente:
retard 2.jpg
retard 2.jpg [ 175.8 KiB | Vizualizat de 10843 ori ]

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România