Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 9:25 pm



Autor Mesaj
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Rosa-Team  |  Scris: Vin Mai 01, 2015 8:47 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Am gasit asta in subtitrarea lu' Phantom:
Citat:
Subtitrãri-noi, nu mai ºtergeþi creditele, nu e frumos.


Ce vrea sa-nsemnea asta?
Acum noi suntem de vina ca tu ai luat decizia sa nu mai urci subtitrari la noi?
Duca userii care urca aici iau subtitrarile de pe site-urile de unde se sterg creditele, asta nu inseamna ca-i vina noastra!

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Rosa-Team  |  Scris: Sâm Mai 02, 2015 9:20 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Vreau sa-mi exprim si eu punctul de vedere cu privire la acest subiect. Sper sa inteleaga toti traducatorii din echipele rosa team, nifty team si sfz team (relativ recent am avut aceeasi discutie cu ilaurache si cu bibeboom).
1) Sper sa fie foarte clar ca eu personal nu sunt de acord cu stergerea creditelor (chiar si partial) din subtitrari. Mi se pare o mare nesimtire. Daca iei o subtitrare sa o postezi pe site-ul tau, trebuie sa ai bunul simt sa o lasi intacta.
2) Cei care au "inventat" stergerea creditelor sunt subs.ro si la mica distanta au fost urmati de titrari.ro. Au inceput sa ne stearga creditele cu o nesimtire si cu un sarg demn de ceva mai bun.
Ca urmare, dupa ceva vreme, am inceput si noi sa le stergem creditele.
Dupa cativa ani, singurii care ne-au propus o revenire la o oarecare normalitate au fost cei de la subs.ro. Astfel, am convenit cu ei sa se lase in subtitrari echipa, lucru care se intampla in prezent.
Din pacate, nici macar ei nu vor o revenire la un bun simt absolut necesar, respectiv pastrarea creditelor intacte in subtitrari.
3) Acum cativa ani, subtitrari-noi a luat hotararea sa aplice acelasi tratament celor care sprijina cele doua site-uri care au avut initiativa nesimtita a stergerii creditelor.
Astfel, echipei nifty, care spijina site-ul titrari.ro (inclusiv deci hotararea lor de a ne sterge creditele) li s-au sters creditele din subtitrare.
Este normal sa aplicam acelasi tratament si celorlalte doua echipe, sfz team si rosa team, cu cateva precizari:
- Cei care isi urca traducerile si aici pe site nu mai pot fi considerati ca sprijina site-urile titrari.ro si subs.ro (initiatoarele stergerii creditelor) si ca urmare, vor avea creditele intacte.
- Mai mult de atat, traducerile lor vor fi puse la "recomandare" la noi pe site.
- Se vor sterge creditele doar celor care isi urca traducerile doar pe subs.ro si/sau titrari.ro, sprijinind prin asta decizia lor de a ne sterge creditele. Pe acestia din urma ii rog sa militeze pe titrari.ro si pe subs.ro pentru incetarea aceastei practici
absolut nesimtite de stergere a creditelor, in loc sa se planga ca le aplicam acelasi tratament.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Phantom
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Rosa-Team  |  Scris: Sâm Mai 02, 2015 2:38 pm
Va rog frumos sa-mi stergeti contul de pe forum.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Rosa-Team  |  Scris: Dum Mai 03, 2015 9:29 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Cu cea mai mare placere, o sa fac asta personal.
Mi se pare jenant duplicitarismul de care dai insa dovada. Cand erai in aceasta echipa erai in acelasi fel deranjat cand ti se stergeau creditele de catre cei de pe titrari.ro. Ai ales sa ii sprijini pe cei care sterg creditele din subtitrari, si te miri de ce ti se sterg tie. :crazy:
Cunosti vorba aia, cine se aseamana se aduna. Titrari.ro au hotarat sa ne stearga creditele, iar noi le stergem in compensatie. Nu invers! Iti doresc coabitare placuta cu nesimtitii care sterg credite.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Rosa-Team  |  Scris: Vin Mai 29, 2015 8:56 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Kprice, asta este o practica de demult a celor din echipa Rosa, nu numai a domnei sale. Am observat si eu asta de ceva vreme. dar pentru ca nu am vrut sa intru in polemici cu nimeni, am zis, si ce daca eu le treceam echipa cand puneam link-uri, sa fiu sanatos sa mai pot pune. Am fost buni cat le-am promovat site-ul cand inca ei nici nu aveau, iar acum isi arata, unii dintre ei, adevarata fata de pe site-ul de unde au plecat. Asa suntem noi romanii, trecem peste orice principu care tine de omoare si respect, doar sa ne fie noua bine!

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Rosa-Team  |  Scris: Vin Mai 29, 2015 9:31 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Se pare insa ca nu numai cei de pe titrari au acolo uploaderi/admini, ci si rosa.
Dovada...

Imagine
Imagine

Ce se poate observa?!
Pai in prima imagine seeders si leechers 0 si uploader tranquila.
In a doua imagine, link-ul care duce catre subtitrare este spre rosa desi traducatorul este de la noi, iar cel care a pus subtitrarea este tranquila. Adica uploaderul torrentului.
Mai evident de atat ce poate fi!

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Rosa-Team  |  Scris: Vin Mai 29, 2015 10:02 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Astia ar face orice pentru trafic.
Unii accepta sa fie slugi Filelist (uploaderi torrente si/sau uploaderi subtitrari), doar-doar or mai prinde cateva zeci de vizitatori pe site. :crazy:

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România