Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 5:02 pm



Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Protest  |  Scris: Joi Apr 16, 2015 5:04 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Pai e simplu. Sa dam asa, absolut intamplator, un exemplu. Un uploader, sa spunem de pe un tracker absolut la intamplare Filelist, activeaza si pe un alt site de subtitrari. Sa presupunem, absolut la intamplare, ca acel uploader, ar activa si pe (un site la intamplare) titrari.ro cu nickul, absolut la intamplare, Sky.
Dar cum nimic nu este intamplator in lumea asta...

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Protest  |  Scris: Vin Apr 17, 2015 12:15 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Dragii mosului, in seara asta am trait deceptia ultimilor cativa ani.
Intamplator am intrat pe un site de torrente. Am descoperit ca aparuse varianta WEB-Dl la filmul Mortdecai. Am intrat pe site-ul de unde imi descarc de obicei si mi-am ales varianta de descarcat. Intorcandu-ma inapoi la celebrul site de torrente, intamplator trag cu ochiul peste link-urile catre subtitrari. Ce sa vezi! Doua variante, ambele cu link catre subs (distel). Dupa descarcarea variantei mele si facut sincronizare, intamplator ma reintorc pe site-ul de torrente. Ce sa vazi! Intamplator mai apare o varianta, doar ca de aceasta data link-ul duce catre titrari (sky). Cea mai curioasa faza abia acum urmeaza. Intamplator la una din variantele anterioare a fost sters link-ul catre subs (distel) si pus catre titrari (sky). Ce a zis "d-l" Sky! De ce sa aiba "domnia" sa doar un link catre site-ul titrari, cand poate sterge la varianta cea mai importanta (1080p) si sa puna link-ul unde ii doreste inimioara.
Ce poate face prostia omeneasca in disperare de link-uri!

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Protest  |  Scris: Vin Apr 17, 2015 9:44 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Mda, penibili. Si ma refer la cei de pe titrari care sunt disperati dupa trafic. Au ajuns sa-i fure pana si pe cei de la subs.ro.
Au ajuns pana acolo incat s-au transformat in uploaderi de filme pe trackere, pentru a fi siguri ca prind link.
Daca n-ar fi trist, ar fi chiar comic felul in care se bat intre ei si se fura unii pe altii pe linkuri. :crazy:

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Protest  |  Scris: Mie Noi 18, 2015 9:12 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Fac apel la D-l Distel, daca se poate, sa treaca echipa la sincronizarea mea facuta la ep. 9 web-dl de la Blindspot. Multumesc!

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Protest  |  Scris: Vin Noi 20, 2015 10:07 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Poate pune echipa si la Enchanted.April.1992.DVDRip.XviD-iMMORTALs! (a sters-o)

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
distel
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Protest  |  Scris: Joi Dec 03, 2015 9:56 pm
Traducator

Membru din: Joi Oct 25, 2012 8:24 pm
Mesaje: 40

Neconectat
Sincronizarii ep. 9 web-dl de la Blindspot i-a fost pusa echipa. La fel si la Enchanted.April.1992.DVDRip.XviD-iMMORTALs!
Nu am fost eu cel care a editat arhivele. Bine ca ati observat. Eu de abia acum am intrat pe aici si am citit ce s-a scris.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Protest  |  Scris: Vin Dec 04, 2015 6:09 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Multumim.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Protest  |  Scris: Mie Mar 23, 2016 7:00 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Daca mai intra pe aici sau poate sa-i transmita cineva D-lui Distel...as dori, daca se poate, sa nu se mai treaca ca si sincronizator dupa variantele WEB-DL la unele seriale la care domnia sa contribuie cu o sincronizare, iar altii cu intreg sezonul. Un mic exemplu, serialul Blindspot, la care domnia sa a facut sincronizare de la episodul pilot la episodul 1 iar restul episoadelor varianta WEB-DL sunt sincronizate de mine.

Imagine

P.S. Episodul 3 la acest serial varianta WEB-DL nu contine echipa in dreptul sincronizatorului, comform pactului dintre cele doua site-uri.

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Protest  |  Scris: Sâm Apr 09, 2016 10:51 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
De curand am descoperit o nou gafa a D-lui Distel.
La acest serial: Criminal Minds: Beyond Borders, variantele WEB-DL nu contin echipa din care face parte traducatorul. Stiu ca acum o sa spuna ca sincronizatorul nu este de pe site-ul domniei sale si nu este obligat sa faca corecturile necesare.
Cum ar fi ca si cei de aici sa ia subtitrari, care apartin echipei sale, din alta parte si sa uite sa treaca, intentionat echipa :excl:
Si cum spuneam mai sus, nici pana acum domnia sa nu a binevoit sa treaca la Blindspot, varianta WEB-DL, episodul 3 echipa sincronizatorului, desi a trecut mai bine de doua saptamani.
Cum ar fi sa uitam si noi sa trecem echipa sa :excl:

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România