Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Vin Mar 29, 2024 1:49 pm



Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Clarificare  |  Scris: Dum Aug 31, 2014 8:35 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Am fost plecat cateva zile in concediu si ce gasesc la intoarcere?
Un traducator valoros, pentru care aveam un respect deosebit si ca om, a considerat necesar ca, intr-o discutie pe chat cu brucelee si cu bob1, sa posteze urmatoarele:

"Daca tot vrei sa faci pe desteptul, raspunsul e simplu. Nu voi mai urca nimic personal pe acest site. Au si ei uploaderi, si-mi pot prelua subtitrarile de acolo de unde le urc. Exista o limita care a fost depasita, si de data asta nu voi face prostia de anul trecut sa iert si sa merg mai departe.
Nu am uitat nici amenintarile de anul trecut, asa ca puteti ataca. Sunt prea satul de porcaria asta.
@bob1, conteaza atata timp cat lasi pe site varianta celor de pe addic7ed, cand traducatorul nu a anuntat abandonarea unui serial. Iar erspectiva varianta are 3000 de descarcari si nu se plange nimeni de calitatea ei decat pe trackere. Din cauza aceluiasi serial m-am enervat si anul trecut.
Am incercat sa ma tin departe de certurile dintre site-urile de subtitrari, dar asa ceva e inadmisibil din punctul meu de vedere si nu mai suport asa ceva."

Ca sa fie foarte clar pentru useri, din pacate, traducatorul despre care scriu, considera ca impardonabila "greseala" unui site de a nu sterge (la timp) subtitrarile urcate de autori. Aici pe site, avem aceasta regula, subtitrarile urcate de autori nu se sterg.
Un alt traducator (care nu face parte din aceasta echipa) a indraznit sa traduca un episod al unui serial tradus si de bursucel. Potrivit regulii de care spuneam, fiind urcat de autor, a fost lasat pe site o perioada, pana cand, unul dintre administratori l-a sters, incalcand regula site-ului, tocmai pentru a-l proteja pe bursucel.
Ce spune bursucel? Ca daca traducatorul nu a anuntat abandonarea unui serial, orice site este obligat sa stearga orice subtitrari traduse de alti traducatori la acel serial, chiar daca pe site traducerea a fost urcata de autor!

Referitor la "Nu am uitat nici amenintarile de anul trecut, asa ca puteti ataca. Sunt prea satul de porcaria asta", ma abtin deocamdata sa comentez.
Fiecare traducator este liber sa isi urce traducerile pe orice site doreste. Regret ca bursucel nu isi mai urca traducerile aici pe site, dar banuiesc ca site-ul subtitrari-noi.ro va supravietui.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
flavius
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Clarificare  |  Scris: Lun Sep 01, 2014 11:36 am
Chiar incepe sa fie strigator la cer! Prieteni, lasati naibii orgoliul asta, unde naiba veti ajunge cu stilul asta?
Ba ca traduceti pentru site-ul X, ba pentru Y, fratilor, m-ati exasperat cu tampeniile astea. Ati pus subtitrarea pe net? PA! E libera, o preia cine vrea si face ce vrea cu ea. Nu ne mai intereseaza ca apartine de titrari, subs sau alte site-uri de subtitrari. Sa fie clar!
Avem bunul simt de-a va pastra numele de autor? Ce vreti mai mult?! Ce e cu prostia asta ca eu traduc pentru site-ul x si vezi, Doamne, sa nu-mi vad titrarea pe site-ul Y sau ca nu-mi mai urc titrarea pe alt site. N-aveti decat, puteti s-o urcati pe un site cu un trafic de 30 de useri, dar nu mai veniti si va aruncati aerele astea de vedete notorii. Voi pierdeti. Va pierdeti timpul degeaba traducand 7-8 ore. E timpul vostru, macar faceti-l sa conteze.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România