Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 1:47 pm



Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Vrei sa faci parte din echipa Subtitrari-noi Team?  |  Scris: Mar Sep 01, 2015 9:27 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Esti bine primit. Ti-am trimis un mesaj privat in care ti-am scris, printre altele, ca intotdeauna avem nevoie de traducatori profesionisti. :)

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
cristina23
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Vrei sa faci parte din echipa Subtitrari-noi Team?  |  Scris: Vin Sep 16, 2016 8:37 am
buna! mai cautati traducatori pentru filme pe limba engleza? as fi foarte interesata daca da. mersi. astept un raspuns de la dumneavoastra. :)


Sus
gir861
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Vrei sa faci parte din echipa Subtitrari-noi Team?  |  Scris: Sâm Sep 17, 2016 3:55 pm
Salut,
Eu știu engleză și franceză. Nu am mai lucrat de mult timp, dar acum mi-am schimbat serviciul și pot traduce din nou.
Lucrez pe Linux (Ubuntu) și vreau să știu ce programe pot folosi (dacă se poate). Eu am AegiSub, Subtitle Editor, Gaupol, Gnome Subtitles și Subtitle Composer. Pentru tradus folosesc OmegaT.
O zi bună,
Răzvan


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Vrei sa faci parte din echipa Subtitrari-noi Team?  |  Scris: Dum Sep 18, 2016 5:04 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Salut, Razvan.
Ma bucur ca vrei sa traduci.
Banuiesti insa ca ceea ce facem noi este un hobby, nimeni nu este platit. Daca in aceste conditii vrei sa ni te alaturi, te asteptam cu mare placere.
Eu, probabil si marea majoritate, lucram in Windows si folosim Subtitle Workshop. Asadar, nu te pot indruma cu privire la programele folosite in Linux.
Pot insa sa-ti spun ca, din cate stiu, OmegaT este un program de tradus automat. In general, programele automate de tradus nu sunt indicate. Cel mai bine scrii in romana peste subpack-ul din engleza sau, respectiv, franceza.
Daca vrei sa ni te alaturi, trimite-mi mesaj privat cu ce vrei sa trauduci, sa nu cumva sa te suprapui cu vreunul dintre colegi. De asemenea, am rugamintea ca dupa ce termini sa-mi trimiti subtitrarea sa ma uit pe ea si eventual sa o corectez tehnic, apoi ti-o retrimit.

PS: ce am scris mai sus e valabil si pentru cristina23.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
simplehzen
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Vrei sa faci parte din echipa Subtitrari-noi Team?  |  Scris: Lun Dec 26, 2016 1:30 pm
Bună, aș vrea și eu să mă alătur echipei de traducători, dacă încă se mai poate.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Vrei sa faci parte din echipa Subtitrari-noi Team?  |  Scris: Vin Dec 30, 2016 7:24 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Desigur ca se poate. Ti-am trimis mesaj.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
draw1963
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Vrei sa faci parte din echipa Subtitrari-noi Team?  |  Scris: Mie Mar 01, 2017 8:18 pm
simplehzen scrie:
Bună, aș vrea și eu să mă alătur echipei de traducători, dacă încă se mai poate.

Observ o mișcare imensă pe acest subiect. :wub:
Sunt un împătimit al serialelor, în principal al celor britanice. Din păcate piața traducătorilor este subțirică.
Dacă vrei un traducător pentru un serial nou, mă bag. (Sunt puturos unde alții au lucrat deja)
Cu respect,
Zoltan Szabo


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Vrei sa faci parte din echipa Subtitrari-noi Team?  |  Scris: Joi Mar 02, 2017 9:26 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Salut, ti-am trimis mesaj privat.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Vladimir T
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Vrei sa faci parte din echipa Subtitrari-noi Team?  |  Scris: Mie Oct 04, 2017 7:10 pm
Avocatul31 scrie:
Avand in vedere ca multi traducatori s-au lasat de tradus, multi nu mai dau niciun semn de viata si multi nu mai traduc, anunt ca suntem in cautare de traducatori si sincronizatori.
Daca credeti ca puteti ajuta acest site, astept pm. :rolleyes:


Ultima oară modificat de Vladimir T pe Mie Oct 04, 2017 7:13 pm, modificat 1 dată în total.


Sus
Vladimir T
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Vrei sa faci parte din echipa Subtitrari-noi Team?  |  Scris: Mie Oct 04, 2017 7:11 pm
Avocatul31 scrie:
Avand in vedere ca multi traducatori s-au lasat de tradus, multi nu mai dau niciun semn de viata si multi nu mai traduc, anunt ca suntem in cautare de traducatori si sincronizatori.
Daca credeti ca puteti ajuta acest site, astept pm. :rolleyes:

As vrea sa ma alătur, unde putem vorbi?


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România