Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 6:33 pm



Autor Mesaj
flavius
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii subs.ro  |  Scris: Sâm Oct 03, 2015 10:20 pm
Nu stiu daca ai vazut tu pe extratorrent, dar chat-ul lor avea ceva de genul, 30 de secunde apoi se reimprospata chat-ul. Un fel de actualizare.
Cam asa-i si pe subs, tu descarci, pachetele se trimit pe host, retine pachetele, iar apoi dupa 5-10 minute trimite pachetele primite inapoi pe site cu numarul exact de descarcari.
E posibil sa fie si un filtru care sa nu aglomereze descarcarile numai de un singur ip.


Sus
pterodox
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii subs.ro  |  Scris: Dum Oct 04, 2015 10:36 am
Da, cel mai probabil e o treabă de caching. Paginile frecventate mai des sunt în general construite astfel încât să nu necesite multă putere de procesare, aşa că în loc să facă câte un query la baza de date pentru fiecare client care rulează pagina, sistemul preferă să folosească date doar aproximativ exacte, care sunt actualizate cu o anumită frecvenţă.


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii subs.ro  |  Scris: Dum Oct 04, 2015 5:14 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
:clap2: baieti, aveti dreptate! Nu stiu ce a fost in capul meu de nu intelegeam. Acelasi lucru se intampla si cu subtitarile luate de pe alte site-uri, gen sub-noi ale voastre, care au mai multe descarcari acolo decat pe site-ul de provenienta. Este un site foarte cunoscut si frecventat chiar in unele cazuri mai mult decat titrari. :clap2:

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii subs.ro  |  Scris: Lun Mar 26, 2018 6:16 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Imagine
Serios! :blink:

Dle Distel, daca in urma la ce am postat eu aici: http://www.subtitrari-noi.ro/Forum/viewtopic.php?f=5&t=16592 am primit disable la cont, nu pot sa zic decat atat: aveam o parere mai buna despre dumneata.

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
corvin.predoiu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii subs.ro  |  Scris: Lun Mar 26, 2018 6:35 pm
Subtitrari-Noi Team

Membru din: Mie Iun 03, 2015 3:15 am
Mesaje: 44
Locaţie: Cancun/Mexico

Neconectat
agentuoo7 scrie:
Imagine
Serios! :blink:

Dle Distel, daca in urma la ce am postat eu aici: http://www.subtitrari-noi.ro/Forum/viewtopic.php?f=5&t=16592 am primit disable la cont, nu pot sa zic decat atat: aveam o parere mai buna despre dumneata.


Agentule, nu cred ca trebuie sa te superi absolut deloc! Pe principiul cine se aseamana, se aduna. La ei s-au grupat toti pupincuristii care isi dau singuri like si isi descarca filmele doar sa para mai multe descarcari. Toti micii dictatori, cu foarte multe drepturi, dar nicio obligatie. Si lenesi, sa nu uit. Iar la noi se lucreaza. Bine, rau, prost, praf, diletanti, amibe, limbrici, etc. Se vede doar din exprimarea lor la adresa noastra ura, invidia si universalitatea noastra. Versatilitatea chiar. Trebuie sa te gandesti si la criteriul varsta. Cati dintre bunicii nostri sunt admini de situri? Eu am un respect deosebit pentru batrani, dar numai pentru cei care isi vad de treaba lor. Pe ceilalti ii cataloghez dupa criteriul "soferilor". Oamenii sunt de 3 categorii: buni, rai si soferi.

_________________
Nu poti aprecia un film bun daca n-ai vazut si unul prost
si Slava Domnului ca sunt destule filme proaste!


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii subs.ro  |  Scris: Lun Mar 26, 2018 7:12 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
He he. Ii rog sa-mi stearga si mie contul de la ei pe care nu l-am mai folosit de vreo 15 ani :crazy:

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
alpo
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii subs.ro  |  Scris: Lun Mar 26, 2018 8:16 pm
Subtitrari-Noi Team

Membru din: Mie Aug 17, 2016 8:14 pm
Mesaje: 31

Neconectat
Deja incep sa ma gandesc cine mai urmeaza.
Eu de ieri seara am contul sters.

PS: trebuie sa ne bucuram ca ne e citit forumul,


Sus
Godfather
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii subs.ro  |  Scris: Lun Mar 26, 2018 10:23 pm

Membru din: Mar Iun 20, 2017 6:06 pm
Mesaje: 135

Neconectat
mie mi-au sters deja vreo 4,mai am unul de back-up pentru cine mai vrea sa intre. :crazy: :crazy: :crazy:

_________________
https://t.me/pump_upp


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii subs.ro  |  Scris: Lun Mar 26, 2018 10:42 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Ma gandesc serios sa procedez la fel si eu cu ale lor de aici...
Sa vad ce visez la noapte, poate maine trec la actiune. :diablo:

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
corvin.predoiu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii subs.ro  |  Scris: Mar Mar 27, 2018 1:07 am
Subtitrari-Noi Team

Membru din: Mie Iun 03, 2015 3:15 am
Mesaje: 44
Locaţie: Cancun/Mexico

Neconectat
agentuoo7 scrie:
Ma gandesc serios sa procedez la fel si eu cu ale lor de aici...
Sa vad ce visez la noapte, poate maine trec la actiune. :diablo:


Sterge-le direct si blocheaza-le IP-urile sa nu mai descarce de aici. :bananadance:

_________________
Nu poti aprecia un film bun daca n-ai vazut si unul prost
si Slava Domnului ca sunt destule filme proaste!


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România