Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Vin Mar 29, 2024 4:54 pm



Autor Mesaj
Lynch
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: O micutza traducere...!  |  Scris: Joi Ian 02, 2014 5:43 pm
Cum ți-ai editat mesajul, mă văd nevoit să revin: să facă bine cineva să le atragă atenția asupra acestei probleme celor de la Polirom și Humanitas. Poate așa vor înceta să mai folosească vechea grafie.
Și, da, evident că am scris foarte în cunoștință de cauză „Academia”.


Sus
Niklai
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: O micutza traducere...!  |  Scris: Joi Ian 02, 2014 8:13 pm
Sper sa nu fiu eu motivul de cearta. Am pus si eu ceva la tradus si mai mai ca iese altceva. Oricum multumesc de traducere asa am tradus si preambulul filmului. Se pare ca multi nu prea traduc si aceste chesti de la inceputul filmului in ideea ca na, ce mai trebuie tradus daca tot incepe filmul, va dati voi seama la finalul filmului ce a vrut sa spuna in preambul.


Sus
Niklai
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: O micutza traducere...!  |  Scris: Joi Ian 02, 2014 8:20 pm
In final asa ca cireasa de pe tort, asteptam sincer, si traducerea d-lui Avocatul31 sa facem o comparatie asa ca chestie, sa vedem ce iese. Dar din pacate au fost numai observatii multe nu si traduceri. Eu sunt tare multumit de voi toti de aici si ma bucur ca va intelegeti bine.


Sus
Lynch
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: O micutza traducere...!  |  Scris: Sâm Feb 22, 2014 6:43 pm
Acum am observat și țin să precizez că nu apreciez nicidecum gestul moderatorului care a intervenit în mesajul meu, colorîndu-l parțial. Putea să aibă măcar amabilitatatea de a se semna, precizînd totodată cine este. Altfel, dacă cineva are ceva de spus (scris, în speță), am încredere că o va face direct. Mulțumesc.


Sus
Niklai
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: O micutza traducere...!  |  Scris: Mar Feb 25, 2014 2:11 pm
O micuta traducere gasita intr-un film vechi. BLIND MAN 1971.
Pe o placuta la intrarea intr-un oras era scris:

HAVE FUN WITH YOUR GUN
"BIG INCH" RIFLE ASSOCIATION

Multumesc.


Sus
Niklai
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: O micutza traducere...!  |  Scris: Vin Feb 28, 2014 11:41 am
Multumesc de traducere Kprice. Dulce ca de fiecare data.


Sus
Niklai
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: O micutza traducere...!  |  Scris: Joi Iun 19, 2014 3:47 pm
Va rog frumos cum s-ar traduce titlul unui film: LAND RAIDERS 1969.
Traducatorul l-a tradus: INCURSIUNE IN TERITORIU.
Nu stiu daca e tradus bine. Va rog un mic ajutor.Cu stima Niklai.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 32 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România