Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Vin Mar 29, 2024 1:24 am



Autor Mesaj
llaurache
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Mie Apr 08, 2015 7:40 pm
Asa e "ma" hahael, cu o singura precizare... voi ati tradus ep 3, nu eu.
Si apropo... am net probabil de dinainte sa te muti tu la oras(d-astia ca tine am avut anu' trecut la sapa).


Sus
Azael
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Mie Apr 08, 2015 9:45 pm
Sapi puturi sa te ascunzi de lume ? :hahaha:
Da-i cu spor.
Si ca sa intelegi, hai sa iti zic altfel. Mars acasa, ca nu-i de tine aici. Du-te si lasa-ne.


Sus
llaurache
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Mie Apr 08, 2015 11:57 pm
Azael scrie:
Sapi puturi sa te ascunzi de lume ? :hahaha:
Da-i cu spor.
Si ca sa intelegi, hai sa iti zic altfel. Mars acasa, ca nu-i de tine aici. Du-te si lasa-ne.

Atat poti... Asta scrii ! Asta iti este nivelul.
Daca as putea as sapa si puturi, dar asta doar ca sa ma feresc de prostia unora.
Bine ca prostia nu e contagioasa !
Bine ca prostia nu doare, ca altfel te-ai tavali pe jos urland de durere.


Sus
Azael
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Joi Apr 09, 2015 2:20 am
Mda...
Citat:
Daca as putea as sapa si puturi
- Sa inteleg ca tu chiar asta faci :hahaha:


Hai pa.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Joi Apr 09, 2015 7:18 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
llaurache scrie:
Asa e "ma" hahael, cu o singura precizare... voi ati tradus ep 3, nu eu.
Si apropo... am net probabil de dinainte sa te muti tu la oras(d-astia ca tine am avut anu' trecut la sapa).


Scuza-ma, dai din nou dovada de stupiditate. Episodul 3 este tradus de cosmin-subs.ro team. Si indraznesc sa spun ca este de nivelul subtitrarilor celorlalte doua episoade.
Dovedesti din nou ca esti in afara acestui fenomen. Din cate imi amintesc ne-ai mai acuzat ca "ne-am bagat peste tine" la traducerea serialului The Hundred. Ti-am explicat si atunci ca cei care au tradus alaturi de tine acest serial nu numai ca nu fac parte din aceasta echipa, dar nici macar n-au urcat aici pe site!
Habar nu ai cine ce traduce, amesteci site-urile intre ele, te simti ofensat ca mai nou se sterg creditele nifty team (care apropo, se sterg de cativa ani) cand site-ul pe care urci, titrari.ro este inventatorul stergerii partiale a creditelor! Acelasi site a carui apologie o faci este campion la "preluat" subtitrari si la furturi. Inca se mai gaseste la ei pe site subtitrarea filmului Last Vegas (2013), dovedita plagiata de titrari team! Nici macar nu au avut bunul simt sa o stearga. Fura si sincronizari. Am muncit 6 ore la sincronizarea versiunii extended a filmului Taken 3, iar titrari.ro a furat-o in nici 30 de minute.
De data asta ai intrecut masura bunului simt prin inserarea acelor linii in textul tau. Amice, esti prost crescut.
Sper doar ca odata cu sfintele sarbatori de Paste, Dumnezeu sa iti lumineze mintea si sufletul, sa lasi inversunarea prosteasca deoparte si sa incerci ca daca nu ai nimic bun de spus la adresa noastra, cel putin sa ne ignori. Multumesc.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Joi Apr 09, 2015 10:17 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Dupa ce am scris mai sus despre sarbatorile crestinesti care se apropie si despre lumina sfanta lui Dumnezeu, llaurache a gasit de cuviinta sa scrie pe chat urmatoarele:

"avocatule... m-am informat despre tine... cam suferi de grandomanie, megalomanie... s.a.m.d. In fata ta toti sunt mai s la traduceri, gramatica, IQ, etc. Tu nu te poti compara cu nimeni, esti unic, perfect... mai bag ?
ok... revino cu picioarele pe pamant si ia o felie de lamaie, poate asa iti trece greata de care suferi."


Citind textul propriu zis, inteleg cu greu din cauza exprimarii limitate ca s-a informat si ca cineva i-a spus domniei sale ca eu ma cred unic si perfect, ba chiar ca sufar de anumite stari patologice.
Ce poti raspunde la asa ceva? In primul rand ca a invatat in familia domniei sale ca jignirile sunt la loc de cinste si ca treburie folosite ori de cate ori nu mai ai argumente. As mai raspunde ca ce scrie domnia sa nu are nicio legatura cu subiectul in discutie, si anume nesimtirea de a insera anumite linii jignitoare in asa zisa subtitrare a domniei sale.

Pentru ca tot nu este convins de nivelul domniei sale, ii amintesc din subtitrarea incriminata:
- Poate o sã ai o altã viziune. Sã sperãm cã una mai mult decât ce se dã noaptea pe cablu.
- era ca ºi cum i-ai fii cerut sã picteze acele mici cãrticele de caricaturi
- Jur pe Dumnezeu, dacã n-aº fii sigur 95% cã supravieþuiesc,
- Mi-ar place asta.
- Nu e ca ºi cum aº da de pomanã sau salvarea animalelor, dar încerc sã nu mai fiu un nemernic.

Si eu am greseli de exprimare, poate imi mai scapa si de gramatica, dar modul in care chinuie limba romana llaurache este sfasietor. Nu am timp sa ii verific si traducerea, dar sunt absolut convins ca textul in limba engleza este total diferit si ca traducerea este facuta complet eronat. Cum sa nu ma cred peste asemenea specimene care se cred traducatori (si care fac cinste site-ului titrari.ro)?

In concluzie, dezactivez contul llaurache de pe forum. Daca va mai dori sa aiba cont aici pe forum si cand va dori sa poarte o discutie civilizata (ca inteligenta nu cred ca poate) sunt primul care o sa-i reactivez contul.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
flavius
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Joi Apr 09, 2015 11:32 pm
Citat:
- Nu e ca ºi cum aº da de pomanã sau salvarea animalelor, dar încerc sã nu mai fiu un nemernic.


llaurache, pentru limba romana, apasati tasta 1! Va multumim!


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Mie Apr 29, 2015 10:55 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
livache scrie:
domnule Avocatu' ! Eu fac titraje din pasiune si respect pentru ripperi si comunitatea traducatorilor in general.Dar daca mai vad o singura data ca iti asumi niste drepturi care nu sunt ale tale si mai vad vreun titraj facut de mine si postat de domnia-ta fie aici,fie pe subtitrari-noi.ro,practic furi munca, o spun clar ca tot ce voi face de acum incolo( si voi continua sa traduc) nu va mai fi postat nicaieri never.Voi fi singurul din tara care ma voi "bucura" de acel film tradus,impreuna cu prietenii. Asta ca sa se stie de catre toti cei ce citesc aceste rinduri, pentru ca ei sunt primii care vor pierde,si nu nesimtirea lu' matale. Mi-e scirba de hotii ordinari de cind ma stiu. P.S. Apropo: nu esti singurul si nu-i nici prima oara. Ca vorba aia: la tara merge oricum,nu?


Priviti ce poate sa scrie stupido-analfabetul livache. Unde? Pe titrari.ro, ati ghicit.
Scrie ca ii este scarba de hoti ordinari? Si mie imi este. In plus, mie imi este scarba si de prosti, cum este si cazul de fata.
Ce pot sa raspund unui cretin? Faptul ca cele doua traduceri n-au nicio legatura este evident.
Daca inteligenta lui redusa l-a facut sa creada ca i-am furat "munca" deoarece timpii sunt aceiasi, il rog pe stupid sa observe ca timpii sunt ai subtitrarii in limba engleza!

Ataşamente:
stupid.JPG
stupid.JPG [ 150.85 KiB | Vizualizat de 19965 ori ]


Cretinul nici macar nu a realizat ca nu eu am fost cel care am urcat pe titrari.ro, ci tocmai uploaderii de serviciu ai titrari.ro mi-au furat-o si au urcat-o acolo. Poate tocmai pentru ca livache nu stie sa traduca si ca subtitrarea domniei sale este extrem de proasta?
Il felicit pe micul stupid, a reusit sa-mi atraga atentia. Promit ca o sa traduc absolut tot dupa el. A stricat destule filme.
Sper sa tina de cuvant si sa nu mai urce nimic nicaieri. :clap2:

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
SamMurray237
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Mie Apr 29, 2015 11:22 pm
Traducator

Membru din: Mar Iun 03, 2014 6:06 pm
Mesaje: 30

Neconectat
Avo, ai reușit să mă faci să zâmbesc după nervii pe care mi i-am făcut la meci...
Păi, bine, bre, tocmai Livake să te scoată din sărite? Nu cred că e cazul, omul e insignifiant, mi-a fost suficientă o singură titrare de-a lui pentru a le evita pe celelalte.

Ce m-a amuzat e că, e ceva vreme de atunci, o astfel de subtitrare, chiar mai caraghioasă decât a bățosului care ne amenință că va continua traducerile, mi-a provocat aceeași reacție ca și ție. Am retradus un film și... am început să subtitrez când și când, la rugămintea unuia sau altuia. Și chiar îmi place.
Cum spuneai și tu mai demult, există traducători buni, mai puțini buni, dar și slabi, chiar foarte slabi. La urma urmei e un hobby. Ciudat e că unii chiar cred că se poate traduce oricum...

Spor la treabă! Doamne, ce multe filme apar...


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii titrari.ro  |  Scris: Lun Aug 17, 2015 10:19 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Din ciclul "cat de stupizi putem fi" in goana dupa click-uri

Imagine

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România