FAQ
Acum este Mar Mai 21, 2024 7:10 pm



Autor Mesaj
CulayTL
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Mar Oct 23, 2012 10:00 pm
E de datoria ta sa ma corectezi, eram de pe telefon dar nu e o scuza. "Lucrand" in domeniu e normal sa iti sara in ochi fiecare greseala.

Ideea nu a fost sa insult sau sa folosesc un ton mai inalt.. Ideea a fost ca daca vrei sa faci ceva trebuie facut ca la carte si nu prin muscaturi de fund.. Am raspuns cu aceeasi moneda pentru asa mi s-a parut corect, in functie de context am dat si raspuns.
Nu vad decat o bataie de joc asta.. cand subiectul este unul si se trezeste cutare "ioi.. da uite ala ce face" total pe langa subiect. Ca de la nr de downloaduri aka traffic ati ajuns la plagiat, la injuraturi la propriu, la cati bani a dat FL si nu mai stiu ce.
Daca tie, adica tu ala care ma insulti sau iti bati joc de mine, ti se pare ca am un ton inalt sau ca nu te respect atunci ai o mica problema. Cel putin asta e parerea mea.. ma injuri pentru ea bine.. nu-mi pasa.. eu cu tine oricum nu mai am ce discuta.

Frate vrei sa rezolvi ceva.. ok.. hai o rezolvam cu vorba buna.
Exemplul de fata.. uploaderul nu stiu care a gresit, normal si cu 7 ani de acasa era ca traducatorul X sa se duca la uploaderul Y sau stafferul Z si sa dea report, ca asa stabilisem. Rezolvam si noi problema si nu mai ajungeam sa ne legam de marimea posteriorului.
Pe cand traducatorul X o zis ca isi baga piciorul si a aruncat toata vina peste altul.. fara sa mai priveasca in stanga si in dreapta.
Altul vorbeste ce viseaza. Altul nici nu stie ce vrea sau de ce faceti greva. Altul o intoarce ca la populara. Si ultimul sta, sparge seminte si rade de a lui colegi.
In gramatica esti bun, tine un curs de bune maniere cu ai tai, unii dintre ei chiar au nevoie sau daca nu merge mai bine te lipsesti de ei.
Sti ce e pacat? e pacat pentru ca ai catea nume mari acolo si nu ar trebui sa fie amestecati/confundati cu altii care ii trag in jos.

Cum tu ai sarit in ajutorul colegului tau si eu am sarit, e normal, suntem uniti.

M-am mutat pe forumul acesta pentru ca vreau sa vorbesc cu cineva pe aceeasi unda, ca la carte, si bineinteles manierat. In caz contrar raspund cu aceeasi moenda.
Situatia care o vad eu acuma este in modul urmator:
titrari.ro vrea greva, titrari.ro nu stie ce vrea defapt, titrari.ro e o comunitate de prefacuti, titrari.ro are nevoie de schimbari si aceasta greva cred este cea mai buna optiune a lor, motiv ca sa se vada adevarata fata a fiecaruia care ramane bine si care nu iar bine, nu stiu sigur cine owner, cine e admin dar respectivul ar trebui sa se gandeasca bine pe viitor, nu este de ajuns doar calitatea unei titrari! Nu vinzi nimic fara reclama sau ambalaj indiferent de calitatea produsului.
subs.ro tace si face
subtitrari-noi.ro stie sa dezbata o problema si sa puna punctul pe I. Am discutat, da e ok, cand nu era ok.. da uite aici nu-mi place pentru ca deoarece iar o solutie ar fi urmatoarea: bla bla bla
Cel putin asta reiese din ultimile zile.. ca ce e intre voi de acum nu stiu cati ani e problema voastra chiar nu ma priveste. Dar acuma este problema noastra si ne place sau nu trebuie sa stam sub acelasi acopieris.

Sfatul meu e sa va treziti, sa cooperati si sa comunicati. Fara o conditie din acestea 3 este foarte greu sa ajungeti la un numitor comun.
Nu vreau nici un reply la postul asta.. nu ma intereseaza daca ti se pare ca arunc aere de mare admin pe nu stiu care site sau alte aiureli de genul. Vreau sa cadem la un comun acord cu totii..

In continuare.. daca aveti o idee argumentata, bine gandita cum sa fac cu linkurile sau de ce nu alta idee dar sa fie ok e bine primita. Stiti unde ma gasiti. Aici sau acolo.

PS: sa-ti traisca, sa fie sanatoasa si sa te mandresti de ea!

Nu, nu o sa renuntam la HD-Ro pentru ca nu o vad ca pe o rezolvare. Am discutat cu ai mei conceptul de wait-time, s-a cam strambat din nas si a ramas in aer pe undeva. Cred ca un anunt si cateva linkuri bine plasate (fara a face discriminari intre site-urile de titrari) ar umple golurile mai mult decat propunearea voastra. Pentru ca userul este lenes (ca suntem noi vinovati, ca sunteti voi, ca sunt cele online, ca este userul, nu conteaza vinovatul, faptul este consumat iar o cale de intoarcere nu exista una pe termen scurt) si o cauta modalitati cat mai easy.. adica la 2-3 clikuri distanta iar altii profita de asta. Asta ar fi un motiv.
Al 2-lea motiv este acela de naivitatea userilor si altii ca profita ce acestia.. adica comunitatea X cu cateva sute de useri nu o sa renunte.. ghici ce se va intampla.. noi (eu si tu) ramanem in continuare fara trafic iar ei prin metode mai mult sau mai putin curate o sa creasca pe bunatatea noastra. Cu acestea mari nu cred ca este o problema.. vorbesc de comunitatile mici, cu owneri mici de asemenea. Cunosti vorba aia.. Cand esti bun esti luat de prost. In pricipiu nu, nu o sa renuntam la HD-RO.

//OZapacita, sa mor eu de nu imi fac drum! Tine minte ce ai zis! Nu ma intereseza cat de buna e cafeaua ca oricum de cativa ani beau numai de la automat...


Sus
RadDu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Mar Oct 23, 2012 10:10 pm
Idee:
Ce ar fi ca pe FL ( e doar un exemplu...pt ca am vazut ca ei macar isi dau interesul ) in dreptul casutei unde scrie subtitrare...sa gasim un mic banner, iar cand dai click pe el..sa te duca la subtitrare pe site-ul celor care au realizat-o?


Sus
CucuBau
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Mar Oct 23, 2012 10:12 pm
Oricât de mult m-ai enervat, oricât de mult m-a enervat cineva, EU NU am adus NICIODATĂ mamele în discuţie, mi-o respect prea mult ca să fac asta. Cam asta e marea diferenţă dintre mine şi cei ca tine. Cam ăsta e respectul. În fine, eşti un exponent exemplar al generaţiilor care vin.

Multă sănătate, eu nu mai am ce căuta undeva unde se permite să fiu înjurat de mamă.


Sus
OldBoy
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Mar Oct 23, 2012 10:26 pm
si totusi? unde te-a injurat pe tine Culay de mama? poate sunt eu orb...


Sus
CulayTL
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Mar Oct 23, 2012 10:29 pm
Prin "ma-ta" nu m-am referit in mod direct la a ta mama, si nu am zis nici in nume de rau.. m-am referit la o persoana care iti permite.. poti sa inocuiesti cu ce vrei tu acolo. Ti-am raspuns cu aceeasi moneda, suntem egali aici pe forumuri..
Vrei sa nu fi luat la misto atunci nu lua nici tu la misto. Totusi nu a fost nici o injuratura catrea dansa!


Ultima oară modificat de CulayTL pe Mar Oct 23, 2012 10:33 pm, modificat 1 dată în total.


Sus
CulayTL
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Mar Oct 23, 2012 10:32 pm
RadDu scrie:
Idee:
Ce ar fi ca pe FL ( e doar un exemplu...pt ca am vazut ca ei macar isi dau interesul ) in dreptul casutei unde scrie subtitrare...sa gasim un mic banner, iar cand dai click pe el..sa te duca la subtitrare pe site-ul celor care au realizat-o?



Pai cam asa m-am gandit... cand apesi buton de download sa te duca pe http://sub.ro/film/titrare/etc.php
Tot gen tabel.. tot cu nume etc. sursa mentionata.


Sus
EboLLa
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Mar Oct 23, 2012 10:33 pm
VocaTeam b.v. scrie:
EboLLa scrie:
Nu imi place sa ma insir cu oameni care sunt batuti in cap... intelegi omule?

intrebi acelasi lucru de 10000 , asa cum face un om retardat! Intelegi omule?

Si tot nesimtiti sunteti.


Scuzele mele sincere. Sa traiesti o mie de ani si sanatate man :).

Respectul meu ti l-ai castigat oricum.



Nu trebuie sa fii sarcastic, eu spre deosebire de tine chiar te respect. Si eu stiu cum este sa muncesti si cate 12 ore pe zi pentru un hobby. Iti doresc numai bine si tot ce mi-ai urat tu mie, dar sincer.
Personal nu am nimic cu nimeni de pe titrari.ro, eu aici apar interesele comunitatii filelist.ro

Respect si tie si numai bine! (am mai zis asta si pe titrari.ro)


Ultima oară modificat de EboLLa pe Mar Oct 23, 2012 10:40 pm, modificat 1 dată în total.


Sus
LionKing09
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Mar Oct 23, 2012 10:36 pm
Avatar utilizator
Traducator

Membru din: Mar Feb 08, 2011 4:01 pm
Mesaje: 291
Locaţie: London

Neconectat
CulayTL scrie:
RadDu scrie:
Idee:
Ce ar fi ca pe FL ( e doar un exemplu...pt ca am vazut ca ei macar isi dau interesul ) in dreptul casutei unde scrie subtitrare...sa gasim un mic banner, iar cand dai click pe el..sa te duca la subtitrare pe site-ul celor care au realizat-o?



Pai cam asa m-am gandit... cand apesi buton de download sa te duca pe http://subs.ro/film/titrare/etc.php
Tot gen tabel.. tot cu nume etc. sursa mentionata.

Cea mai bună idee de până acum, zic eu, şi în mare parte realizabilă.. Sunt o grămada de versiuni pentru fiecare film în parte unde se vor putea folosi aceste link-uri, cred că vor folosi mulţi useri acele link-uri de îndată ce le vor prinde mişcarea. :clap2:


Sus
CulayTL
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Mar Oct 23, 2012 10:40 pm
Si aceasta sa apara si la materialele RoSub. Ca sa nu mai obligam in mod fortat ca userul sa foloseasca titrarea pusa de noi. Acesta sa aibe drept de algere.

Problema e ca.. ok punem niste filtre.. singurele linkuri acceptate sa inceapca cu http://titrari, nifty, subs, sub-noi, addicted, regie si care mai sunt. Dar nu o sa ma bazez pe mana userilor ca acestia vor pune linkul care trebuie.. de exemplu la un dvd rip sa puna una pt HD extended sau chiar la materialul respectiv.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România