FAQ
Acum este Sâm Apr 27, 2024 8:44 pm



Autor Mesaj
VocaTeam b.v.
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Mie Oct 24, 2012 7:30 pm
Kprice scrie:
... continuă să le stea în gât colegii de breaslă şi premierele lor. Şi te mai miri că nu-i susţinem?


Nu v-am criticat cu nimic :), e strict alegerea voastra.

Kprice scrie:
Iar number one eram de dinainte de grevă, nu urmează să devenim abia după.


Meritati locul I, Kprice, sa fiu sincer. Dar sunteti pe trei. Din trei.


Kprice scrie:
Eşti liber să respecţi pe oricine doreşti şi să te lași impresionat de orice martirizare mimată.


Din punctul MEU de vedere (nu al titrari.ro), multumesc celor din echipa subtitrari-noi.ro ca si-au aratat sprijinul fata de noi. Tocmai pentru ca acest "noi" nu reprezinta titrari.ro, ci reprezinta comunitatea NOASTRA, toata.

Echipa nu esti TU, Kprice, cu tot respectul - sunteti mai multi. Ca factorul de decizie iti apartine tie, si ca echipa a respectat decizia TA, chiar daca majoritatea nu a fost de acord cu orgoliile tale (care slabesc site-ul si echipa, btw), bravo lor - my 0,02$ for them.
Si my 0,02$ si pentru tine (NU la oha) - ai izbutit sa te impui corect si decisiv.


Sus
VocaTeam b.v.
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Mie Oct 24, 2012 7:42 pm
Pai, Kprice, nici nu am pretins ca ne-am raliat cu... cineva :).

E un protest, atata tot, si NU ne pasa ca pierdem ceva trafic - ca veni vorba, sper ca eventuala pierdere sa migreze la voi sau la subs, si sa nu mearga catre... hoti :).


Sus
VocaTeam b.v.
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Mie Oct 24, 2012 7:52 pm
Kprice scrie:
La cum interpretezi tu, here's a crazy idea: mâine-poimâine vii şi susţii că şi eu v-am susţinut, dacă nu traduc în intervalul grevei, just bicoz întâmplător am alte treburi. :hahaha:


Eu interpretez FOARTE clar, nu-mi rastalmaci cuvintele :)) : ECHIPA TA E DE ACORD CU NOI, tu esti singura impotriva. TOTI s-au saturat sa fie covorasul de sters picioarele pentru cei de pe vplay& si trackere. Daca nu as stii mai bine, aproape as spune ca esti actionara la vreun tracker :). Aproape.

Dar hai, te rog, sa lasam impungerile deoparte, macar pentru zilele astea, ok :) ? Promit sa fac la fel :bow: .


Sus
adicoto
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Mie Oct 24, 2012 8:08 pm
Cred ca daca ar sti ca veti intra in greva, ar face-o, dar apoi se va spune ca de fapt se doreau scuze de la toti care au postat, apoi de la tot titrari.ro....samd.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Joi Oct 25, 2012 1:49 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1650

Neconectat
CulayTL scrie:
...ok punem niste filtre.. singurele linkuri acceptate sa inceapca cu http://titrari, nifty, subs, sub-noi, addicted, regie si care mai sunt....


Oameni buni, tot vad ideea asta de a nu face diferentieri intre site-urile de subtitrari. Ok, dar o diferentiere intre site-urile care traduc si cele care doar preiau trebuie obligatoriu facuta. Ce sa caute regie live, de exemplu, alaturi de cele 3 site-uri mari cu echipe de traducatori? De asemenea, e de notorietate cum se traduce pe addicted. Se strang 5-10 necunoscatori ai limbilor engleza si romana (ca sa ma exprim elegant) si gata subtitrarea.

VocaTeam b.v. scrie:
Meritati locul I, Kprice, sa fiu sincer. Dar sunteti pe trei. Din trei.

Depinde din ce unghi privesti problema. Daca ai in vedere strict traficul, asa este. Daca ai in vedere si alte criterii (de ex: ce site a scazut cel mai putin in trafic, ce site scoate cele mai multe traduceri ~nu ma refer strict la calitate, fata de voi sau oricare alt site, desi si aici am avea mult de discutat ~, site-ul cel mai cautat de uploaderii de pe trackere s.a.m.d.)

VocaTeam b.v. scrie:
Echipa nu esti TU, Kprice, cu tot respectul - sunteti mai multi. Ca factorul de decizie iti apartine tie, si ca echipa a respectat decizia TA, chiar daca majoritatea nu a fost de acord cu orgoliile tale (care slabesc site-ul si echipa, btw), bravo lor - my 0,02$ for them.
ECHIPA TA E DE ACORD CU NOI, tu esti singura impotriva.


Dimpotriva, cei mai multi din echipa au fost de acord. Desigur, nu puteau fi toti de acord (nici la voi nu sunt toti de acord cu greva), dar din cat stiu eu, vreo 2-3 ar fi preferat greva. In ce ma priveste, am mai scris, nu e vorba de orgolii. Dar nici nu pot colabora cu oricine. Pana mai deunazi eram "Avocacatul" la voi pe forum, iar moderatorii de pe acolo "mi-ar da doua in mufa". Asta cand nu sunt ocupati cu stergerea nick-urilor traducatorilor nostri din subtitrari. Pacat, asa cum scria cineva pe chat azi, putea un moment de unire a traducatorilor de pe cele 3 site-uri. Nu neaparat in greva, ci in discutii.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
VocaTeam b.v.
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Fac traducătorii grevă sau nu?  |  Scris: Joi Oct 25, 2012 5:48 pm
Avocatul31 scrie:
Oameni buni, tot vad ideea asta de a nu face diferentieri intre site-urile de subtitrari. Ok, dar o diferentiere intre site-urile care traduc si cele care doar preiau trebuie obligatoriu facuta. Ce sa caute regie live, de exemplu, alaturi de cele 3 site-uri mari cu echipe de traducatori? De asemenea, e de notorietate cum se traduce pe addicted. Se strang 5-10 necunoscatori ai limbilor engleza si romana (ca sa ma exprim elegant) si gata subtitrarea.


Daca dupa atatea ZECI de pagini de discutii pe ambele forumuri, aia inca au ramas in cap cu ideea ca regielive e site de traduceri, pana si de VIP o sa va uite.

Iar la addicted, Avocatule.. e oarecum un revers al medaliei: ati promovat traducerea rapida, ei sunt doar un raspuns la strategia asta. Si cu rezultate dezastruoase, fireste.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 121 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România