Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Mar Mar 19, 2024 11:22 am


Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Noutati privind echipa  |  Scris: Mie Feb 01, 2012 9:02 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Am scos cativa dintre traducatori de la echipa. Motivul? Nu mai stiu nimic de ei. Nici nu au mai tradus si nici nu m-au mai cautat pe messenger, telefon, mail etc.
Desigur, tradusul pentru noi este un hobby. Dar cand trec 6-8 luni si nu se traduce nimic, nu-mi ramane decat sa cred ca s-au lasat de tradus. Nu sunt absurd, exista perioade (lungi) de timp in care nu se poate traduce. Dar acest lucru trebuie anuntat, macar din respect fata de colegi.
Mi-am propus sa continui in acest fel, reactualizand periodic echipa.
In ipoteza in care cei scosi din echipa, sau cei care au plecat, doresc sa revina, ii asteptam cu bratele deschise.
Cred sincer ca Subtitrari-Noi Team este cea mai buna echipa de traducatori si ii asteptam si pe altii care vor sa se apuce de tradus (cunoasterea buna a englezei si limbii romane este obligatorie) sa ne contacteze.
In prezent traducatorii nu sunt platiti. Studiez insa posibilitatea unei plati pentru fiecare traducator, in functie de timpul alocat traducerii.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Noutati privind echipa  |  Scris: Lun Mar 21, 2016 10:29 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Au mai fost scosi 8 (opt) traducatori din echipa. Motivul este ca n-au mai tradus nimic de peste 6 luni si nici nu au luat legatura cu cineva din echipa pentru a anunta o eventuala pauza.
Daca vor sa revina, ii asteptam cu mare drag.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
dr.MI
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Noutati privind echipa  |  Scris: Lun Mar 21, 2016 11:28 pm
Traducator

Membru din: Lun Iul 02, 2012 6:45 am
Mesaje: 147

Neconectat
Salutări tuturor!
Aş vrea să anunţ că am dori să continuăm în aceeaşi formulă (eu, Kprice, Azael şi Agentu007) traducerea noului sezon din Game of thrones, poate reuşim să o facem pentru toate site-urile de subtitrări, dar asta nu mai depinde doar de noi. Oricum, cât de curând sper să vă facem o mică surpriză.
Numai de bine,
Dr.MI

_________________
"Viata e ca o cutie de bomboane asortate de ciocolata: niciodata nu stii la ce sa te astepti..." Forrest Gump
Imagine


Sus
Undergrow
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Noutati privind echipa  |  Scris: Mar Mar 22, 2016 9:51 am
Avatar utilizator
Subtitrari-Noi Team

Membru din: Mie Ian 28, 2015 3:38 pm
Mesaje: 89

Neconectat
dr.MI scrie:
Salutări tuturor!
Aş vrea să anunţ că am dori să continuăm în aceeaşi formulă (eu, Kprice, Azael şi Agentu007) traducerea noului sezon din Game of thrones, poate reuşim să o facem pentru toate site-urile de subtitrări, dar asta nu mai depinde doar de noi. Oricum, cât de curând sper să vă facem o mică surpriză.
Numai de bine,
Dr.MI


Super vestea! :clap2:


Sus
marcy50
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Noutati privind echipa  |  Scris: Dum Aug 07, 2016 4:05 pm
Avocatul31 scrie:
Am scos cativa dintre traducatori de la echipa. Motivul? Nu mai stiu nimic de ei. Nici nu au mai tradus si nici nu m-au mai cautat pe messenger, telefon, mail etc.
Desigur, tradusul pentru noi este un hobby. Dar cand trec 6-8 luni si nu se traduce nimic, nu-mi ramane decat sa cred ca s-au lasat de tradus. Nu sunt absurd, exista perioade (lungi) de timp in care nu se poate traduce. Dar acest lucru trebuie anuntat, macar din respect fata de colegi.
Mi-am propus sa continui in acest fel, reactualizand periodic echipa.
In ipoteza in care cei scosi din echipa, sau cei care au plecat, doresc sa revina, ii asteptam cu bratele deschise.
Cred sincer ca Subtitrari-Noi Team este cea mai buna echipa de traducatori si ii asteptam si pe altii care vor sa se apuce de tradus (cunoasterea buna a englezei si limbii romane este obligatorie) sa ne contacteze.
In prezent traducatorii nu sunt platiti. Studiez insa posibilitatea unei plati pentru fiecare traducator, in functie de timpul alocat traducerii.



Mai am o propunere pentru echipa ta .... Nu va mai irositi talentul pentru a traduce filme (sub 6.0 IMDb) si seriale (sub 7.0 IMDb) pentru doar citeva mofturi de la citiva copii ... concentrati-va atentia si talentul pentru filme si seriale peste cotele de mai sus pentru ca sunt foarte multe si se merita efortul vostru.
Iata citeva exemple unde serialele au fost abandonate de a mai fi traduse din varii motive ....

Aquarius - Sezonul 2, episoadele 1-7
Chicago Med - Sezonul 1, episoadele 9-18
American Crime Story - Sezonul 1, episoadele 6-10
Gomorra- La serie - Sezonul 2, episoadele 7-12
Orange Is the New Black - Sezonul 4, episoadele 4-13
Orphan Black - Sezonul 4, episoadele 8-10
Turn-The Washington’s Spies - Sezonul 3, episoadele 2-10

Deci de munca este si chiar merita efortul. Mult succes si scuze pt critici
Spor la treaba


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Noutati privind echipa  |  Scris: Dum Aug 07, 2016 6:59 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Din pacate, aceasta munca este neretribuita. Ca urmare, cei care traduc au absolut tot dreptul sa-si aleaga ce vor sa traduca.
Desigur, orice sugestii sunt binevenite si le-am retinut. Asta nu inseamna insa ca vor fi obligatoriu si traduse.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
demonseye
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Noutati privind echipa  |  Scris: Lun Aug 29, 2016 10:12 pm
Salut

Banuiesc ca m-ai scos si pe mine din lista, dar din pacate am avut niste luni grele si n-am prea mai putut sa ma tin de subtitrari (a murit mama si pur si simplu nu am avut starea). Cu mare greutate sunt pe cale sa termin subtitrarea la Joe Somebody. Mi se pare normal sa iti faci o echipa din oameni care sa faca traduceri constant. Dar chiar daca nu mai fac parte din echipa, cand termin cate un film tot il voi pune aici. Pe Messenger nu te mai pot aborda, cel vechi dispare la sfarsitul lunii, iar cel nou este o porcarie. Spor la subtitrari in continuare.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Noutati privind echipa  |  Scris: Joi Sep 01, 2016 5:03 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
In primul rand, scuze pentru intarzierea raspunsului. Am fost plecat in concediu din tara si nu am avut net decat foarte putin, pe care, evident, l-am folosit pentru a pune pe faceboook fotografiile realizate.

In al doilea rand sincere condoleante pentru pierderea suferita. Stiu cum este, am trecut si eu prin asta.

In al treilea rand, nu ai fost scos din echipa, esti in continuare alaturi de noi. Asteptam sa ne ajuti atat cat poti si cat iti permite timpul. :)
In ce priveste legatura cu mine, ma poti contacta oricand pe mail la avocatul31@yahoo.com sau aici pe forum.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
FlostVeer
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Noutati privind echipa  |  Scris: Dum Noi 19, 2017 11:22 am
Salut! As vrea sa intru iarasi in echipa! Am luat o pauza de 1an , daca va amintiti subtitram cu numele Floo Subtitles si FlostyB1T3, dar acum incep un nou capitol,cu numele FlostVeer , sper sa ma primiti :)


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Noutati privind echipa  |  Scris: Dum Noi 19, 2017 12:17 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Sal, daca tu esti Floo Subtitles, esti bine primit. Pentru ca ultimele 2 subtitrari aveau ceva probleme, iti scriu si aici ca urmatoarea traducere (mai atent realizata) sa mi-o trimiti pe mail la avocatul31@yahooo.com. O sa o corectez tehnic si o urc cu nickul tau, apoi te trec la echipa. Ok?

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România