Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Mar Mar 19, 2024 7:58 am



Autor Mesaj
hector
Mesaj  Subiectul mesajului: Donatii  |  Scris: Mar Aug 17, 2010 10:13 am
Ma gandesc la o varianta prin care cei care traduc ar putea castiga niste bani, lucru care imi pare a fi ''de bun simt'', gandindu-ma la volumul muncii depuse. Personal as dona o suma de bani lunar si cred ca ar fi si altii care ar face acest lucru, in acest mod ''stimuland'' traducatorii si facand posibila aparitia mai rapida a unor subtitrari a caror cerere este mare. Nu stiu exact cum s-ar putea face asta, adica metodele concrete de plata dar astept si parerile altora apropo de acest lucru.


Sus
mihai29
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Donatii  |  Scris: Mar Aug 24, 2010 5:59 pm
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 4:56 pm
Mesaje: 89

Neconectat
Si eu as face donatii pentru acest site
Si cred ca si altii
mihai29


Sus
klaus
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Donatii  |  Scris: Mar Aug 24, 2010 8:57 pm
Da ar fi fain asa dar daca va ganditi sa faceti asta makar sa aveti si un cont alertpay pentru donatii pentru ca multi care vor sa doneze nau contu activ la pay pal dar la alertpay se activeaza prin sms.


Sus
bai3tzash
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Donatii  |  Scris: Vin Aug 27, 2010 5:00 pm
Daca cineva chiar doreste sa-mi doneze ceva, accept si coduri de reincarcare Orange :)))
Glumesc, glumesc, dar, la o adica, creditul si minutele se duc cam repede :sneaky:


Sus
Nebuna
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Donatii  |  Scris: Sâm Aug 28, 2010 9:20 am
bai3tzash scrie:
Daca cineva chiar doreste sa-mi doneze ceva, accept si coduri de reincarcare Orange :)))
Glumesc, glumesc, dar, la o adica, creditul si minutele se duc cam repede :sneaky:

Baga-te in Orange Young cat inca mai poti.. si poti avea 1400 de minute, dar banuiesc ca deja stii. :P


Sus
hokage33
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Donatii  |  Scris: Vin Iul 29, 2011 7:01 am
Hai ca eu am 10.000 minute pe vodafone si nu-mi ajung ce mama naibii... Adevarul e ca am doar 75 nationale si cu alea e mai nasol...
Dar orice subtitrare doriti fac... cum a zis tovarasu' bai3tzash, pentru un cod de reincarcare de cel putin 10 euro pe vodafone :biggrin: Accept si avans :blush:


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Donatii  |  Scris: Mie Iun 06, 2018 10:11 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Sper sa fie de folos la toata lumea, sa se gaseasca un numitor comun si cel mai important sa nu fim nevoiti sa asteptam subtitrarile Retail.

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
corvin.predoiu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Donatii  |  Scris: Mie Iun 06, 2018 11:47 pm
Subtitrari-Noi Team

Membru din: Mie Iun 03, 2015 3:15 am
Mesaje: 44
Locaţie: Cancun/Mexico

Neconectat
agentuoo7 scrie:
Sper sa fie de folos la toata lumea, sa se gaseasca un numitor comun si cel mai important sa nu fim nevoiti sa asteptam subtitrarile Retail.


Problema nu este ca asteptam subtitrarile Retail, ca si suburile Retail sunt platite de cineva, de asta apar, dar apar tocmai ca lumea sa migreze spre aceste platforme si se incearca in acest fel diminuarea volumului de filme piratate. Eu am lansat subiectul in eter pentru ca din toamna voi face altceva si mai mult ca sigur voi renunta, din lipsa de timp, la subtitrari. Si lumea trebuie sa incerce sa gaseasca solutii. Exista Retail si exista Netflix, Amazon. Dar nu stiu cate filme urmariti la Netflix/Amazon vs piratate. Si daca acolo se platesc 11 USD pe luna si nu prea ai ce vedea, eu pot spune ca noi sprijinim pe ei si nu invers (in sensul ca Netflix si Amazon completeaza oferta de filme, nu sunt preponderenti). Daca lumea incepe si spune ca stai sa vezi, ca eu nu vreau filmul ala, ca nu stiu cine lucreaza la el, ca poate nu-mi place, trebuie sa va ganditi ca sunt si cai troieni printre noi infiltrati sa distruga comunitatea, asa ca cine vrea sa vada filme mai departe trebuie sa tina aproape, sa sustina formarea unei/unor echipe de traducatori si sa citeasca printre randuri. Eu am pretentia ca userii de pe s-n sunt in marea lor majoritate baieti destepti si as fi profund demoralizat/deceptionat sa aflu ca muncesc pentru altfel de oameni. :smartass:

_________________
Nu poti aprecia un film bun daca n-ai vazut si unul prost
si Slava Domnului ca sunt destule filme proaste!


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România