Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Mar Mar 19, 2024 6:31 am



Autor Mesaj
octav59
Mesaj  Subiectul mesajului: Noul site - opinii  |  Scris: Joi Sep 28, 2017 3:52 pm
Traducator

Membru din: Sâm Apr 11, 2015 2:46 pm
Mesaje: 3
Locaţie: Bucuresti

Neconectat
Salut munca depusa pentru noul look.
Am ceva opinii privind functionalitatea, nevand intentia de a deranja pe cineva:
- in subsolul casetei fiecarui film apar toate variantele pentru care s-a facut sincronizarea, astfel ca pt filmele mai cautate spatiul ocupat se prelungeste la nemurire, incarcand inutil pagina; n-ar fi bine sa ramana un singur rand, eventual cu puncte puncte la sfarsit, pentru cele cu multe variante ? Oricum, cine e interesat de film cauta in arhiva variantele care-i convin;
- cand rasfoim site-ul sa vedem ce-a mai aparut, inevitabil ajungem la sfarsitul primei pagini, apoi vrem pagina 2; simplu, dam clic pe 2 si, surpriza, ajungem la sfarsitul paginii urmatoare, in loc sa luam pagina urmatoare de la inceput, cum e firesc.
- citatul din Guevarra e OK, ma rog, pentru cei care intr-adevar fac ceva, dar nu ocupa prea mult loc pe pagina ? Avem totusi un site de subtitrari, filme si seriale.
Daca in loc de
citat + postere ultimele sub
am avea
postere filme + postere seriale (pe 2 randuri, tot in locul ocupat acum), nu ar fi mai potrivit ?

Just my 2 cents, no offence.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Noul site - opinii  |  Scris: Vin Sep 29, 2017 7:52 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
In mare parte ai perfecta dreptate. Pe langa probeleme semnalate de tine, crede-ma ca mai sunt vreo 20. Probleme mari la upload. Toate au fost date pe o lista coderului. Din pacate, e foarte ocupat, desi nu munceste pe gratis. Pana la urma sper sa rezolve toate problemele. O singura observatie. Lista lunga de la comentarii o lasam pentru a arata userilor diferenta dintre noi si celelalte site-uri (cu toate ca unele site-uri iau de la noi orice trecem noi in arhiva). Ideea e ca userii sa stie ca avem cele mai multe sincronizari, cele mai multe subtitrari pentru diferite versiuni. :)

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
octav59
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Noul site - opinii  |  Scris: Sâm Sep 30, 2017 2:43 pm
Traducator

Membru din: Sâm Apr 11, 2015 2:46 pm
Mesaje: 3
Locaţie: Bucuresti

Neconectat
Multumesc pt raspuns, Avo. Chiar apreciez eforturile de a mentine si imbunatati site-ul.
Mai mult, daca m-as pricepe, m-as oferi sa dau o mana de ajutor pentru rezolvare, pro bono.
Toate bune.


Sus
jack
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Noul site - opinii  |  Scris: Mie Oct 04, 2017 7:04 pm
Donator SNTeam

Membru din: Joi Dec 09, 2010 10:02 pm
Mesaje: 10

Neconectat
Trebuie schimbat titlul siteului.
Va recomand: <title>Subtitrari in romana | Filme si Seriale - Subtitrari-Noi.ro</title>
Cum e acum...nu e ok.
Bafta!


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Noul site - opinii  |  Scris: Mie Oct 04, 2017 7:25 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Am notat, multumim.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Noul site - opinii  |  Scris: Joi Noi 23, 2017 5:38 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Pentru cine stie sa faca bannere, are timpul si dispozitia necesara de a ne ajuta, ii rog sa faca cateva bannere pentru a fi puse sus, pe site (cum este cel actual cu steagul). As vrea ca bannerele sa fie tematice: 1 Decembrie, Craciun, Revelion, Luna cadourilor, Paste, Vara, Haloween etc, pentru a le putea afisa la momentul potrivit. N-ar fi rau sa se vada si subtitrari-noi pe acolo pe undeva (nu e obligatoriu). De asemenea, orice alta idee de banner este binevenita. Dimensiunea trebue sa fie ca cea a bannerului afisat acum sus. Bannerele vor fi afisate pe site. In plus, veti primi si multumirile mele, precum si traducerea unui film la alegere (sa nu existe retail, sa fie nou si sa aiba subpack). Exista si varianta bannere contra cost.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
jack
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Noul site - opinii  |  Scris: Mie Iul 25, 2018 10:28 pm
Donator SNTeam

Membru din: Joi Dec 09, 2010 10:02 pm
Mesaje: 10

Neconectat
Trebuie sa rezolvati problema https cat de repede. De astazi google a inceput sa penalizeze paginile fara, ba chiar mai mult le marcheaza vizibil ca Nesigure. Puteti verifica si voi in google chrome 68 (faceti update daca aveti 67) si veti vedea in dreptul URLului casuta cu "Not secure". Bafta!


Sus
alanwolfe
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Noul site - opinii  |  Scris: Mar Apr 23, 2019 6:29 am
Se poate pune data când a fost modificată o subtitrare în loc de data când a fost creat. Mi se mai folositor.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România