Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:06 am



Autor Mesaj
deadpony
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Dum Aug 29, 2010 2:27 pm
:)) am si eu o intrebare. o bag la nemultumiri. cine dracu face traducerile? :excl: viseaza fraze si le scrie? :)) de cele mai multe ori nu au nici cea mai mica legatura cu ce spun prostii aia in film. par exemple! in Killers. ii zice ma-sa ei ca nu a deranjat-o ca el avea un cur de femeie? si "traducatorii" au spus ca a inselat-o :)) sau in Salt: au tradus "utilitarian" ca "alternativa". wtf !! spun numai din inceput pentru ca nu am vazut mai departe. daca cineva vrea sa se distreze, si nu este un om prea recalcitrant, se uita la filme cu subs in romana :))))) :biggrin:


Sus
deadpony
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Lun Aug 30, 2010 8:49 am
dar nu pentru asta este forumul? ca sa se scrie despre subtitrari? de ce te-ai suparat acum. eu le caut in romana pentru tata :)) si apoi il induc in eroare. ca sa fiu ontopic: sunt nemultumita ca te-ai suparat :))


Sus
ForsakeN
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Lun Aug 30, 2010 12:24 pm
Ce gluma proasta...
Eu iau subtitrari ca sa vad filmele cu fiul meu imaginar.
Eu stiu Engleza, nu-mi trebuie subtitrari, dar el saracul... e mic si nu stie. :(


Sus
deadpony
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Lun Aug 30, 2010 12:43 pm
yeah, you are one smart fella!(dude/gal...whatever) in every single way and meaning of it. thumbs up, love!
si ca sa stii, tatal meu chiar cauta filme pe internet. hell of a dad!


Sus
deadpony
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Lun Aug 30, 2010 3:16 pm
intotdeauna am fost de acord cu subiectivismul, dar nu cand se exagereaza. :crazy: oh well :v:


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Mar Ian 11, 2011 1:40 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
deadpony scrie:
:)) am si eu o intrebare. o bag la nemultumiri. cine dracu face traducerile? :excl: viseaza fraze si le scrie? :)) de cele mai multe ori nu au nici cea mai mica legatura cu ce spun prostii aia in film. par exemple! in Killers. ii zice ma-sa ei ca nu a deranjat-o ca el avea un cur de femeie? si "traducatorii" au spus ca a inselat-o :)) sau in Salt: au tradus "utilitarian" ca "alternativa". wtf !! spun numai din inceput pentru ca nu am vazut mai departe. daca cineva vrea sa se distreze, si nu este un om prea recalcitrant, se uita la filme cu subs in romana :))))) :biggrin:


Ambele traduceri la care te referi au fost realizate dupa un sonor infect. Salt a fost corectata la aparitia subpack-ului. Probabil ca tu ai o subtitrare necorectata la Salt. Iti recomand, cand mai ai chef sa te distrezi, sa compari traducerile noastre cu cele facute dupa sonor de alte echipe. :)

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
DarkWings™
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Joi Ian 20, 2011 1:06 am
la ce ai mai ridicat topicul asta dupa jumatate de an? :))
Eu unul daca sunt dezamagit de traducere, atunci ii dau disable pur si simplu din player.


Sus
OZapacita
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Joi Ian 20, 2011 1:31 am
Si la cate suburi traduse de Subtitrari-Noi Team ai dat disable? :sneaky:


Sus
Zeeko
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Sâm Ian 29, 2011 8:35 pm
busted :hahaha: :hahaha:


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România