Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:53 am



Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Sâm Aug 10, 2013 12:02 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Nu conteaza de cand face parte din echipa voastra, ci de cand a intrat in vigoare pactul. Evident, pactul nu exista in 2011. Data arhivei reprezinta doar data la care s-a facut unul dintre update-uri de arhiva, nu data la care s-a urcat arhiva in intregime. Celelalte episoade existau pe site la data intrarii in vigoare a pactului. Probabil trebuiau sterse vreo 2 episoade din arhiva, nu doar ep. 12.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Alexynho
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Sâm Aug 10, 2013 2:47 pm
La toate celelalte arhive data urcarii initiale a ramas aceeasi, numai aici s-a schimbat ? Mai, ce chestie... parca n-as crede. Daca nu ati urcat arhiva pana in momentul intelegerii, sanatate. La voi pe site arhiva apare urcata pe 24 iulie 2013, in consecinta trebuie stearsa.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Sâm Aug 10, 2013 4:29 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Sper sa intelegi diferenta intre a scrie tampenii si a fi tampit. Iti spun, ca si lui CucuBou, ca scrii tampenii. Sper sa nu intelegi (ca el) ca esti tampit. Bine, ala chiar e tampit si intelege precum cucu-n gura... E un "Sferto-doct".

Revenind, de multe ori, cand se face update de arhiva se face pe oricare arhiva, neinteresand data, pentru ca nu este premiera. Pot sa-ti dau exemple nenumarate.
Prima data ai scris o tampenie, sa stergem arhiva pentru ca angeljolie este la voi in echipa din 2011. Apoi vii si rectifici, cu alta tampenie, spunand ca avand in vedere data arhivei, trebuie stearsa...
Fii convins ca daca se urca la acea data intreaga arhiva pentru prima data nu astepta nimeni de la voi atat timp sa ne sesizeze.
Acum... din ce imi amintesc eu... s-a urcat un episod atunci si am avut o discutie cu uploaderul respectiv, rugandu-l sa nu urce nimic semnat angeljolie, daca nu urca si in alta parte. Probabil eu sau alt admin a reurcat arhiva cu episodul sters, sau a lasat arhiva noua, nu-mi amintesc. Cert este ca arhiva exista pe site, cu un numar oarecare de episoade in ea. Crezi ca inaintea pactului uploaderul nostru ar fi urcat tot, cu exceptia arhivei despre care vorbim?
Te asigur ca daca ai avea dreptate, as sterge personal arhiva. E vorba de un serial slab cotat, cu foarte putine descarcari. Dar nu este corect. Nu ai dreptate. Si pot sa-ti si dovedesc daca insisti cu un print screen al arhivei unui backup anterior acordului, in care arhiva este listata printre celelalte.
Inchei subiectul, multumindu-ti pentru sesizare si te astept in continuare sa ne atragi atentia ori de cate ori se omite stergerea subtitrarilor voastre. Ii multumesc si AluiMic pentru stergerea episodului 12 din arhiva.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Alexynho
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Sâm Aug 10, 2013 5:44 pm
Ce legatura are Cucubau cu discutia in cauza, chiar nu inteleg. In fine.

Prima tampenie. Prin faptul ca Al_Mic a sters doar episodul 12, mi-a dat de inteles ca a crezut ca Angeljolie e un traducator nou la noi si ca de abia de acum inainte nu i se mai urca subtitrarile. Nimeni nu stie toti traducatorii celuialt site (mai ales daca n-a vazut filme/seriale cu subtitrarile lor), asa ca am precizat ca Angeljolie e traducator mai vechi al site-ului.

A doua tampenie. Daca urc acum pe titrari o subtitrare de-a ta (care e deja pe site), o sterg pe cea veche si o las doar pe cea noua, ce ti-ar trece prin minte cand ai vedea ? Ai zice ca s-a incalcat acordul si ne-ai face cu ou si cu otet pe toti. Data conteaza foarte mult, mai ales din cauza intelegerii dintre site-uri !

Ca sa inchei, astept print screen-ul. Daca ma insel, iti voi multumi pentru lamuriri si vom incheia acest subiect.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Sâm Aug 10, 2013 8:17 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
1) Am scris odata despre Cucubou ca a scris o tampenie aici pe forum, la care, in stupizenia lui, a inteles ca am scris ca este tampit. Am mentionat in postarea anterioara ca sper sa fii mai inteligent decat el si sa nu faci aceeasi greseala. Acum ai inteles?

2) Cum o fi posibil sa fie traducator nou daca arhiva urcata era deja la ep 12?
3) In ce priveste subtitrarile mele, stiu cand le-am tradus si am suficienta inteligenta sa stiu cand intra sau nu sub incidenta acordului.

Uite un print in care o sa vezi ca la data 05.03.2013 existau pe site 4 arhive cu Wildfire.
Si cu asta chiar am incheiat, nu am timp sa raspund la toate tampeniile.

Ataşamente:
Wildfire.JPG
Wildfire.JPG [ 111.84 KiB | Vizualizat de 21499 ori ]

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Alexynho
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Dum Aug 11, 2013 1:03 am
1. Iti puteai exprima ideea si fara sa faci vreo referire la CucuBau. Sa-ti spun parerea mea sincera si personala, asta a fost un atac complet neprovocat la adresa lui. Am inteles, nu-l suporti. Sentimentul e reciproc. Ignorati-va si cu asta basta !
2. Mai citeste o data ce-am scris, si anume "traducator nou la noi". Cineva poate sa traduca de 10 ani, dar daca are doua zile de cand se semneaza cu echipa noastra, e un traducator nou pentru noi (titrari.ro).
3. Am dat un exemplu prost, dar nu mai continui. I want to get it over with.

Sincer ? Nu inteleg nimic din print screen, dar sa zicem ca ai dreptate. Sa dam Cezarului ce-i al Cezarului. Stergeti si episoadele 10 si 11 (care au fost traduse dupa 12.04.13) si totul e in regula.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Dum Aug 11, 2013 11:48 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Am scris in urma cu 2 postari ca am terminat cu subiectul, dar vad ca insisti.

1) Mentiunea la personajul CucuBou, un cretin notoriu, a fost facuta doar ca un exemplu de prostie, care, atunci cand am scris despre el ca "a scris tampenii", a inteles ca "e tampit". In acelasi context, mi-am exprimat speranta ca tu sa fii putin mai "rasarit" si sa intelegi exact cum am scris, si anume ca "ai postat tampenii".

2) Iti reamintesc prima tampenie:
"Mersi, dar trebuie stearsa toata arhiva. Angeljolie face parte din echipa noastra de prin 2011 (sper sa nu ma insel)."
Apoi a doua:
"La voi pe site arhiva apare urcata pe 24 iulie 2013, in consecinta trebuie stearsa."

Ti-am adus mai multe argumente de bun simt, printre care:
- "cand se face update de arhiva se face pe oricare arhiva, neinteresand data, pentru ca nu este premiera."
- "daca se urca la acea data intreaga arhiva pentru prima data nu astepta nimeni de la voi atat timp sa ne sesizeze."
- "Cert este ca arhiva exista pe site, cu un numar oarecare de episoade in ea. Crezi ca inaintea pactului uploaderul nostru ar fi urcat tot, cu exceptia arhivei despre care vorbim? "
- "Te asigur ca daca ai avea dreptate, as sterge personal arhiva. E vorba de un serial slab cotat, cu foarte putine descarcari."


In continuare am atasat, la insistentele tale, si un print-screen cu listarea a 4 arhive ale serialului Wildfire in backup-ul bazei de date a site-ului la data de 05.03.2013 (faptul ca tu nu intelegi nimic din print nu e vina nimanui).

Toate astea pentru ca, in final, dupa ce mi-am pierdut ceva timp din viata mea pretioasa ca sa iti raspund de fiecare data, sa caut in backup, sa fac printscreen si sa il postez, sa ajungi la concluzia mea exprimata in prima postare?!
Avocatul31- prima postare: "Probabil trebuiau sterse vreo 2 episoade din arhiva, nu doar ep. 12."
Alexynho - ultima postare : "Stergeti si episoadele 10 si 11 (care au fost traduse dupa 12.04.13) si totul e in regula."

Acum o sa inteleaga si userii de ce am o parere foarte proasta despre echipa titrari.ro!

In final, il rog pe Al_Mic sa mai stearga vreo 2 episoade din arhiva, iar pe Alexynho il anunt ca orice postare pe marginea acestui subiect va fi stearsa. :yes:

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
The Mechanic
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Mie Aug 28, 2013 1:26 pm
Subtitrarea de la The Bridge, episoadele 3 4 5 trebuiesc şterse de pe titrari pentru că alter ego a urcat în premieră la noi, nu pe subs.
Mi cratimă aş face cont acolo dar au 2 moderatori ( care traduc bine ) dar sunt demenţi şi nu mă pot înţelege cu ei.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Mie Aug 28, 2013 6:29 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Alter ego a urcat doar pe subtitrari-noi.ro. Ca urmare, rog orice moderator de pe titrari care citeste pe aici, sa faca ceea ce trebuie. Altfel, risca sa fie acuzati ca incalca pactul :crazy:

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
cosmin742000
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Nemultumiri  |  Scris: Dum Aug 14, 2022 12:59 pm
Cat de nazist sa fii sa scrii pe un site we stand with the people of Nazicraina.Cat de prost sa fii sa scrii Down with Russia?.Si asta pe fundalul steagului nazist.Sunteti niste sugatori de ciorapi ai NATO?Clar asta sunteti.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România