Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 4:39 pm



Autor Mesaj
dirtchamber
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Laude  |  Scris: Lun Aug 10, 2009 9:05 pm
Felicitari cui a tradus cele 2 sezoane din Bing Bang Theory (BMC parca, sau ceva de genul). Foarte ok subtitrarile, spre deosebire de gunoaiele ce plutesc prin alte parti.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Laude  |  Scris: Mie Aug 12, 2009 12:35 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Iti multumim ca apreciezi calitatea subtitrarilor realizate de echipa noastra, Subtitrari-noi Team.
In ce-l priveste pe BMC, este un traducator mai vechi, membru fondator al echipei. Asa ca "BMC parca, sau ceva de genul", poate deranja.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
dirtchamber
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Laude  |  Scris: Mie Aug 19, 2009 6:35 pm
Avocatul31 scrie:
Iti multumim ca apreciezi calitatea subtitrarilor realizate de echipa noastra, Subtitrari-noi Team.
In ce-l priveste pe BMC, este un traducator mai vechi, membru fondator al echipei. Asa ca "BMC parca, sau ceva de genul", poate deranja.

Si...eu ar trebui sa stiu, sau ce? Am zis PARCA pentru ca nu mai stiam exact daca asta scria in sub, daca ai inteles altceva e strict problema ta.


Sus
FlorinA
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Laude  |  Scris: Joi Aug 20, 2009 12:32 pm
N-ai inteles nimic dirtchamber. Avocatul31 a vrut sa spuna ca desi BMC traduce de multa vreme, voi privitorii de filme cu suburile facute de el, nici macar nu v-ati sinchisit sa-i retineti nick-ul. Asta de recunostinta.


Sus
gioni666
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Laude  |  Scris: Dum Sep 06, 2009 12:46 am
Avatar utilizator
Membru de onoare

Membru din: Dum Iun 14, 2009 2:25 am
Mesaje: 225

Neconectat
Not Forgotten (2009)
Merlin and the Book of Beasts (2009)
Next Day Air (2009)
Lymelife (2008)
A Perfect Getaway (2009)
si District 9 (2009) ca am avut dupa ce face un sync sa vad si eu acest film

multam celor care au tradus aceste filme , dar si celorlalti care fac parte din echipa
iarasi o avalansa de subtitrari intr-un timp foarte scurt
la fel ca data trecuta, ma luptam cu un serial ca nu mai aveam ce sa vad
si acum nu stiu la care film sa ma uit mai intai
nu am reusit sa va mai surprind cu ceva deosebit ca data trecuta dar sper sa va multumeasca si aceasta simpla apreciere din partea mea
tot respectul pentru munca depusa

_________________
Viaţa fără poezie e pustiu.


Sus
dirtchamber
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Laude  |  Scris: Dum Sep 06, 2009 8:01 pm
FlorinA scrie:
N-ai inteles nimic dirtchamber. Avocatul31 a vrut sa spuna ca desi BMC traduce de multa vreme, voi privitorii de filme cu suburile facute de el, nici macar nu v-ati sinchisit sa-i retineti nick-ul. Asta de recunostinta.

Serios? E primul film/serial pe care vad nick-ul ala. Si l-am vazut acum ceva timp, nu obisnuiesc sa tin minte detalii de genul asta peste ani si ani.


Sus
BMC
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Laude  |  Scris: Dum Sep 06, 2009 10:44 pm
Dirtchamber, multumesc de aprecieri. Totusi, daca tot ai facut efortul de a te inregistra pe forum, de a scrie cuvintele frumoase la adresa mea, de ce D-zeu
ai mai mai pus paranteza aia "BMC parca, sau ceva de genul"?! Adica, daca tot doreai sa faci ceva frumos, te uitai intr-un sub, te asigurai ca da, nick-ul e BMC si nu mai puneai paranteza aia. Cu alte cuvinte, m-ai mangaiat pe cap, dupa care, mi-ai tras un sut in fund; spun asta pentru ca eu tin la nick-ul meu si sper ca alaturarea lui unei subtitrari sa fie un semn al calitatii. De exemplu, daca la serialul tau preferat gasesti pe net 3 traduceri, semnate BMC, PLM sau CXY, ce faci? Pe care o alegi???
Pana la urma, eu vad latura plina a paharului: ti-au placut traducerile mele si asta ma bucura. Iti multumesc. Ma duc sa mai vad un episod din Dark Blue (traducerea FlorinA) si sa termin Weeds (traducerea Silversky). Mai am de vazut Shield(nenea_hartia) si The Wire(felixuca) si de-abia astept noile sezoane ale episoadelor mele preferate, cu traduceri semnate zanduka, xai, veverita_bc, Avocatul 31, dorula, mileena, Alex C, baltzatu, s.a.m.d.
P.S. Va astept cu noul sezon din TBBT! :)


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Laude  |  Scris: Vin Sep 11, 2009 6:39 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Multumim foarte mult.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
~tm~
Mesaj  Subiectul mesajului: Succes si pe mai departe  |  Scris: Dum Sep 20, 2009 5:51 pm
Avatar utilizator

Membru din: Dum Sep 20, 2009 5:48 pm
Mesaje: 18

Neconectat
...................

_________________
I can be a witch, a bitch, a murderer...


Ultima oară modificat de ~tm~ pe Lun Sep 20, 2010 8:28 am, modificat de 2 ori în total.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Laude  |  Scris: Mar Sep 22, 2009 12:54 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Cu mare placere. Sa vezi abia de acum incolo ce urmeaza. ;)

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România