Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Sâm Apr 27, 2024 12:40 pm


Autor Mesaj
Kprice
Mesaj  Subiectul mesajului: Mary and Max 2009  |  Scris: Lun Noi 09, 2009 5:44 pm
Mary and Max, o animatie realizata mai mult pentru adulti decat pentru copii, care reda povestea trista a doua personaje solitare, din generatii si tari diferite, care devin cei mai buni prieteni doar corespondand. Foarte interesant subiectul abordat, dar mai ales plauzibil, desi cam complex pentru o animatie. :)


Sus
ovidiuhanganu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Mary and Max 2009  |  Scris: Vin Feb 26, 2010 9:41 pm
In mod sigur e un subiect prea complex pentru o animatie. Cu toate acestea povestea in sine este usor digerabila, echilibrata, fara deviatii de sens narativ, chiar placuta as spune. Nu e un film nemaipomenit, dar nici unul rau nu este. Mai degraba se incadreaza in categoria "pentru fanii genului". Un film despre prietenie si despre singuratate impartasita - un film trist, imperfect intr-un mod rafinat.

Mi-a placut estetica de constructie. Filmul oscileaza intre un New-York de o geometrie gotica, cenusiu, dezolant uneori si galben-auriul australian, naturalist, descriptiv prin insasi esenta culorii.

Nota mea pentru acest film: 6.5/10.


Sus
al3x04
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Mary and Max 2009  |  Scris: Mie Mar 10, 2010 4:23 pm
O animatie ce mi s-a parut extrem de interesanta ce a fost si castigatoare la Oscar este filmul Up. Mi-a placut foarte mult povestea si este si foarte bine realizat.
Si prin intermediul acestui post cer sa imi recomandati si mie niste animatii bune in afara de madagascar, shrek sau ice age. :biggrin:


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România