FAQ
Acum este Mar Mai 14, 2024 6:27 pm


Autor Mesaj
hokage33
Mesaj  Subiectul mesajului: Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)  |  Scris: Joi Iul 23, 2009 9:14 pm
Nu a fost dupa asteptarea mea sa fie actiunea din carte ceea ce mi-ar fi placut foarte mult, dar a fost destul de OK facut, slabut asa un pic, dar a fost OK. L-au cam tras de gat un pic, s-au grabit cu el, daca se chinuiau mai mult, iesea ceva mult mai super OK. Dar filmul e dragut si spun asta din experienta ca sunt fan HP si am si citit toate cele 7 volume de 2 ori fiecare.

Nota: 8.5/10

P.S. Avocatule, felicitari de sub :P


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)  |  Scris: Joi Iul 23, 2009 9:15 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1650

Neconectat
Multumesc, dar am fost ajutat de Kprice. Normal, trebuie sa impartim meritele. ;)

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
hokage33
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)  |  Scris: Joi Iul 23, 2009 9:16 pm
Felicitari anyway, a iesit bine la amandoi.
Tu ce parere ai avut de film? :D Spre deosebire de celelalte?


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)  |  Scris: Joi Iul 23, 2009 9:18 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1650

Neconectat
Avand in vedere ca este al treilea film din serie pe care il traduc, am ramas putin deceptionat. Fie aveam eu asteptari prea mari de la el, fie nu se ridica la inaltimea celorlalte. Parca si actorii, fiind mai mari, nu mai au acelasi farmec.
Oricum, un film agreabil si interesant.

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
hokage33
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)  |  Scris: Joi Iul 23, 2009 9:19 pm
Sa vedem ultimul cum va fi...


Sus
ovidiuhanganu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)  |  Scris: Dum Feb 28, 2010 3:15 am
E cam incomod sa ingramadesti 700 de pagini in doua ore. Si sa faci asta cand personajele, parte din ele, desigur, incep sa ajunga, rand pe rand, la varsta pubertatii. Varianta ideala ar fi sa privesti filmul ca pe o adaptare a cartii, nu ca pe un film. Oricum, sunt putine filme care, la partea a sasea, sa fie atat de consistente si de bine jucate. Nu e un film rau. Merita vazut.

Nota mea pentru acest film: 7.5/10.


Sus
Miss Monnyy
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)  |  Scris: Mie Aug 24, 2011 10:05 pm
Mi s-a parut oarecum slab, fata de altele.. A aparut dupa o perioada mai lunga de timp fata de celalalte, la doi ani dupa Order of Phoenix si a fost un pic cam... morbid, sa spun asa... Toata actiunea... Dar sunt addicted to H.P, asa ca e oricum mult mai bun decat alte filme. Doar, deh, l-am vazut de vreo 4 ori.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România