Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Vin Apr 19, 2024 10:27 pm



Autor Mesaj
mihai29
Mesaj  Subiectul mesajului: Ce rost are forumul ?  |  Scris: Vin Apr 30, 2010 6:43 am
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 4:56 pm
Mesaje: 89

Neconectat
Pur si simplu e o intrebare.
Pusa fara urma de rautate.
Dar de exemplu la subtitrari filme , din ultimii 25 de topici s-a raspuns la 11.
Asa ca ce rost are forumul ?
Eu cred ca orice intrebare merita un raspuns, oricare ar fi el.

O sa spuneti ca nu aveti timp.
Nu e asa.
Cei care intra pe site, daca pun o intrebare si nu primesc raspunsuri....credeti ca mai intra vreodata ???
Siturile titrari.ro sau subs.ro au cam de 5 ori mai multi vizitatori unici decat voi. ( www.trafic.ro)
Nu vreti sa-i ajungeti ?
Daca ai un forum, atunci trebuie sa comunici, sa raspunzi la intrebari.
Daca nu raspunzi mai bine il inchizi.
Dar asa cum am scris la inceput nu vreau sa fiu rau.
Incerc doar sa fiu obiectiv si sa ofer un feedback civilizat.
mihai29


Sus
OZapacita
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Ce rost are forumul ?  |  Scris: Vin Apr 30, 2010 8:20 am
Mihai, eu cred ca mereu v-am raspuns.
Cele doua siteuri au triplu vizitatori, da. Stii cati ani de existenta (5, 6) au celelalte doua si cati (2) avem noi?
La topicurile de la subtitrari netraduse, chiar daca nu raspundem, cred ca ai vazut ca in mare parte ele se traduc. In alte locuri nici nu va lasa sa cereti vreun sub, asa ca hai sa fim mai blanzi in acuzatii. :coolio:


Sus
mihai29
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Ce rost are forumul ?  |  Scris: Vin Apr 30, 2010 9:23 am
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 4:56 pm
Mesaje: 89

Neconectat
Ok
Mi-ai raspuns
Ar trebui sa faca toti acest lucru
Nu pentru mine
Pentru cei care intra pe site
Inca un lucru
Nu am facut acuzatii
Chiar daca am scris mai dur putin
Au fost sugestii
Si am facut aceste sugestii pentru ca imi place situl vostru
O zi faina
mihai29


Sus
gambler
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Ce rost are forumul ?  |  Scris: Vin Apr 30, 2010 11:20 pm
Forum înseamnă comunitate, nicidecum loc pentru cererea de subtitrări (dacă nu onorăm fiecare cerere, ar trebui să renunțăm la forum?). Având în vedere că fiecare traducător își alege ce dorește să traducă, răspunsul în topicurile respective e relativ, nu cred că cineva a pus întrebări în alte secțiuni și n-a fost băgat în seamă. Și încă ceva, chiar dacă nu primesc răspuns userii vor intra în continuare, în speranța că până la urmă vor primi răspuns sau pentru că... nu prea sunt alte locuri unde să poată cere subtitrări. Eh, și dacă nu mai intră mare pagubă nu e, și așa cei care-și fac veacul doar pe secțiunea de cereri nu sunt interesați să facă parte din comunitatea noastră, așa că absența lor de pe forum nu se resimte în secțiunile care implică discuții, schimburi de replici/păreri sau alte cele.


Sus
ovidiuhanganu
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Ce rost are forumul ?  |  Scris: Mie Iun 16, 2010 8:05 pm
Personal am lipsit vreo doua luni. Din tara, de pe site si de pe forum. Din pacate, cariera este pe primul loc, astfel incat, acum, revenind, am remarcat discutia aceasta.
Cred ca in cei doi ani de existenta a comunitatii s-noi, forumul nu putea ajunge mai mult decat este acum. E cazul sa intelegem cu totii ca arta cinematografica are useri din medii sociale diferite. Cei mai multi descarca subtitrarea si parasesc pagina. Unii, impatimitii, raman si citesc cate ceva pe forum. Dar cred ca pentru acestia echipa subtitrari-noi va gasi locul potrivit. Acela sfintit de omul potrivit.
Asadar, vizionare placuta!


Sus
mihai29
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Ce rost are forumul ?  |  Scris: Sâm Sep 04, 2010 9:26 pm
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 4:56 pm
Mesaje: 89

Neconectat
pt. gambler

Eu cred ca judeci gresit.
Sa-ti explic de ce.
Tu vrei ca situl sa devina un fel de "secta" ...unde cei care doar cer subtitrari nu au ce cauta ???
Eu cred ca daca numarul de useri creste, la un moment dat cei care posteaza reclame vor apare si astfel situl se va dezvolta.
Gresesc eu cu ceva ?
mihai29


Sus
Azael
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Ce rost are forumul ?  |  Scris: Dum Sep 05, 2010 4:19 am
Ne cred ca se referea nimeni la "un fel de secta" o.O
Daca faci parte dintr-o comunitate nu esti intr-un "fel de secta" O.o


Sus
mihai29
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Ce rost are forumul ?  |  Scris: Dum Sep 05, 2010 8:41 am
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 4:56 pm
Mesaje: 89

Neconectat
Ok
Poate am exagerat
Dar nici gambler nu are dreptate
Stii cum e
Pentru el cei care cer subtitrari sunt ...sa zicem frumos...sub nivelul lui
Si daca nu mai intra aici ...nu e nici o paguba


Sus
Azael
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Ce rost are forumul ?  |  Scris: Dum Sep 05, 2010 8:50 am
Eu nu stiu ce a vrut sa zica gambler ha. Dar nu cred ca are cineva ceva impotriva celor care sunt membri aici si posteaza o cerere pentru o sub, dimpotriva.
Eu ma "oftic" atunci cand cineva adauga o sub asa in graba si nu mai trece apoi sa verifice daca s-a rezolvat sau nu, nu mai e interesat/a.
In rest... :v:


Sus
OZapacita
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Ce rost are forumul ?  |  Scris: Dum Sep 05, 2010 1:22 pm
Aici ai dreptate, eu nu cred ca am vazut in 2 ani, 10 posturi de "multumesc" la un film care s-a tradus, chiar daca topicul a fost mutat in trash. :diablo:


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România