Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 3:53 pm



Autor Mesaj
Bubulica
Mesaj  Subiectul mesajului: Recuperare fisier SRT  |  Scris: Joi Ian 16, 2014 3:56 pm
Acum cateva ore, din greseala, am sters un fisier cu extensie srt. Am incercat sa il recuperez cu Recuva, GetData Recover My Files Pro, Puran File Recovery, Glary Undelete, Pandora Recovery si Restoration... mama lor de programe, cu niciunul nu am reusit. Aveam 900 de linii traduse din 1100, se poate face si altfel recuperarea?


Sus
Bubulica
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Recuperare fisier SRT  |  Scris: Mie Ian 22, 2014 1:41 pm
Citat:
Important: System Restore will not revert any of your non-system files like documents, email, music, etc. to a previous state. These types files are completely unaffected by System Restore. If your intention with this tool was to recover a deleted non-system file, try using a file recovery program instead of System Restore.


Slabe sanse. :biggrin: Am luat-o de la capat cu traducerea...


Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Recuperare fisier SRT  |  Scris: Mie Ian 22, 2014 3:04 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Lun Iul 23, 2012 9:15 am
Mesaje: 718

Neconectat
Depinde si cu ce program lucrezi. Si eu am avut probleme cu o subtitrare, am sters-o pe cea buna, dar am reusit sa o recuperez. Am avut norocul ca o trecusem prin Subtitle Edit.

_________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."


Sus
Bubulica
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Recuperare fisier SRT  |  Scris: Joi Ian 23, 2014 9:50 am
Subtitle Workshop, singurul program prin care a trecut subtitrarea pierduta.


Sus
Lynch
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Recuperare fisier SRT  |  Scris: Vin Ian 24, 2014 4:15 am
Cum nu lucrez cu el, întreb: SW nu are vreo opțiune de autobackup ? Poate așa reușești recuperarea subtitrării.


Sus
Lynch
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Recuperare fisier SRT  |  Scris: Vin Ian 24, 2014 6:24 pm
:) Vreo două: suitele office, Photoshop, Gimp, Inkscape (de fapt, cam toate programele pentru editare de imagine), InDesign, majoritatea programelor pentru DTP cu care am lucrat. Pe lîngă ele, mai la obiect, VisualSubSync poate face autobackup și cred că și Subtitle Edit, deși nu bag mîna-n foc.


Sus
Eu_I_Myself
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Recuperare fisier SRT  |  Scris: Vin Ian 24, 2014 6:32 pm
Membru de onoare

Membru din: Dum Mai 31, 2009 3:58 pm
Mesaje: 71

Neconectat
@Kprice ba SW are: Settings> Save si bifezi casuta Save work automatically every si pui cate min vrei.


Sus
Bubulica
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Recuperare fisier SRT  |  Scris: Sâm Ian 25, 2014 12:33 am
Eu_I_Myself scrie:
@Kprice ba SW are: Settings> Save si bifezi casuta Save work automatically every si pui cate min vrei.


Bun si daca aveam optiunea activa (acum am setat interval de 10 min), stergeam subtitrarea iar apoi voiam sa o recuperez, cum procedam?


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  
cron

Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România