Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:03 am



Autor Mesaj
gambler
Mesaj  Subiectul mesajului: Întrebări și răspunsuri  |  Scris: Vin Ian 29, 2010 9:29 pm
Pentru nelămuririle legate de probleme simple postați aici și vom încerca să vă răspundem în limita cunoștințelor noastre. :)
Pentru probleme mai complexe, deschideți un topic nou.


Sus
Soparla
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Întrebări și răspunsuri  |  Scris: Joi Feb 25, 2010 1:45 pm
gheáță s. f., g.-d. art. ghéții; (întinderi de gheață) pl. ghéțuri
báltă s. f., g.-d. art. bălții; pl. bălți

:?:


Sus
Soparla
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Întrebări și răspunsuri  |  Scris: Joi Feb 25, 2010 3:44 pm
cp... le-am luat de pe dexonline deci, oricine e bine venit sa zica altceva :D


Sus
dorula
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Întrebări și răspunsuri  |  Scris: Joi Feb 25, 2010 5:13 pm
Ca pescar, mi se pare pleonasm," balta de apa". Puteai inlocui daca nu vroiai sa lasi balta-baltii, cu intindere de apa sau luciu de apa.


Sus
Mr H.
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Întrebări și răspunsuri  |  Scris: Sâm Mai 01, 2010 6:44 pm
Salutare tuturor. Am o mică nelămurire. Am urcat o arhivă cu subtitrări pentru Stargate Universe, realizate de mine şi Squall, însă nu văd niciun buton de modificare. Dacă vreau să adaug un episod peste o săptămână cum fac ? Mersi.


Sus
OZapacita
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Întrebări și răspunsuri  |  Scris: Sâm Mai 01, 2010 8:14 pm
Kprice, nu stiu de ce dar cred ca e traducator pe alt site :biggrin: si nu cred ca va intra in echipa :sneaky: :confused:


Sus
Mr H.
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Întrebări și răspunsuri  |  Scris: Sâm Mai 01, 2010 8:31 pm
Ok, deci oricine poate adăuga o subtitrare pe site, însă doar un admin o poate modifica ? Ciudat mod de lucru, însă hei, când eşti la Roma... Da, am fost promovat traducător pe titrări.ro după câţiva ani şi peste o sută de subtitrări. Însă n-am făcut parte din nicio echipă, eu traduc pentru cei ce urmaresc filmele, nu pentru echipe sau site-uri. Subtitrările mele nu conţin referiri la nicio echipă sau site şi vreau să rămână aşa. No offence. Deci, ce obligaţii ar presupune intrarea în echipa subtitrări-noi ?


Sus
OZapacita
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Întrebări și răspunsuri  |  Scris: Sâm Mai 01, 2010 8:47 pm
Presupune ceea ce a zis Al-Mic, in plus, trebuie sa semnezi cu echipa si site-ul, atata tot. :rolleyes:


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România