Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Mar Dec 12, 2017 11:40 pm

Autor Mesaj
David Swan
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii Filelist  |  Scris: Sâm Aug 08, 2015 5:41 pm
Traducator

Neconectat
Eu va zic ca cei de pe FileList nici nu merita atat atentia data, si nici onoarea de a avea deschisa o discutie in cinstea lor.Mie mi se pare pistol cu apa trackerul lor, asa ca nu voi spune mai multe. Parerea mea, vorba cuiva :biggrin:

Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii Filelist  |  Scris: Vin Aug 14, 2015 7:12 am
Site Admin

Neconectat
In descrierea torentului Sleepaway Camp III Teenage Wasteland 1989 720p BluRay FLAC2.0 x264-RoSubbed-VietHD (urcat in data de 12.08.2015), un alt mirobolant uploader Filelist, desigur, nu pentru ca ar avea el vreo legatura cu titrari.ro, ci din intima lui convingere, mazgaleste pe acolo pe undeva ca minunata subtitrare pe care domnia sa a folosit-o este tradusa de... ati ghicit, "Dorol-titrari.ro Team" :crazy:
Asta desi am fost asigurati de conducerea Filelist ca este interzisa mentionarea in descriere a site-urilor de subtitrari si punerea de link-uri spre ele :excl: . Dar ce nu face un uploader Filelist pentru un link spre titrari.ro pentru a le creste putin traficul? Risca chiar sa cada in derizoriu. Sau poate, acest uploader este cineva cu boase atat de mari incat isi permite sa faca pipi pe ce a stabilit Ebolla... :crazy:

Ataşamente:
stupizenie noua.JPG
stupizenie noua.JPG [ 71.09 KiB | Vizualizat de 13997 ori ]

Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii Filelist  |  Scris: Dum Aug 16, 2015 3:13 pm
Site Admin

Neconectat
Acelasi uploader Filelist, de altfel nu prea deosebit de istet, scrie in descrierea propriului torent (probabil furat de pe alte trackere) ca subtitrarea este facuta de... bucyfall - titrari.ro Team . Desigur, nu uita sa puna nici link-ul catre titrari.ro, link interzis chiar de conducerea trackerului unde activeaza. Cu alte cuvinte, a facut din nou pipi pe interdictia sefilor lui. Ii atrag atentia nu prea inteligentului uploader ca EboLLa - titrari.ro Team :crazy: si ToXiC - titrari.ro Team :crazy: au scris pe acest forum si ne-au asigurat ca uploaderii au interdictie sa puna linkuri (cu atat mai mult aiurea!) si sa mentioneze echipe si site-uri (cu atat mai mult aiurea!) in descrierea torentilor.
La cat de inteligent e uploaderul respectiv, ar putea sa intre in politica. Astfel, o sa putem auzi de Victor Viorel Ponta - titrari.ro Team, Klaus Johannis - titrari.ro Team si Elena Udrea-titrari.ro team :clap2:

Ataşamente:
stupizenie noua 2.JPG
stupizenie noua 2.JPG [ 60.81 KiB | Vizualizat de 13954 ori ]

Sus
HoLeeShit
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii Filelist  |  Scris: Dum Aug 16, 2015 6:46 pm
Woodrea translator :hahaha:
Problema e ca orice batut in cap poate uploada acolo. Pirateria are si ea legile ei dar aia nu tin cont de nici o regula. Ei au propriile lor "reguli" (hilare, unele). Au fost cativa acolo care chiar au vrut sa faca treaba. N-au avut cu cine si si-au vazut de drum.

Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii Filelist  |  Scris: Dum Dec 20, 2015 8:48 am
Site Admin

Neconectat
O perioada nu am mai urmarit ce ineptii mai pun aia de pe acolo. Pana cand mi-a sarit azi in ochi asta:

Ataşamente:
stupizenie Filelist.jpg
stupizenie Filelist.jpg [ 63.08 KiB | Vizualizat de 13571 ori ]

Lasand la o parte ca SamMurray237 nu face parte din echipa titrari (si ca urmare este "jenibil" sa scrii asta si cu atat mai mult sa pui link descarcare catre titrari.ro), autorul a scris in subtitrare: "SACRIFICIUL PIONULUI, Traducere oferitã http://www.subtitrari-noi.ro de SamMurray237".
Lasam la o parte si faptul ca am fost asigurati (parca de ownerul Filelist.ro) ca nu se mai pun linkuri de descarcare.
Ii rog pe uploaderii inculti de pe Filelist sa incerce sa dea dovada de putina inteligenta si/sau obiectivitate. Ca sa nu mai spun de respect, atat fata de altii, cat si fata de sine :)

Sus
SamMurray237
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii Filelist  |  Scris: Mar Dec 22, 2015 4:12 pm
Traducator

Neconectat
Nu văzusem postarea ta, noroc că m-a sunat un amic să-mi spună.
Nu mă deranjează că mi se preiau traducerile, chit că eu le urc doar aici. Ce m-a amuzat însă e că FileList au preluat... preluarea celor de la titrari.ro, pe care i-am rugat degeaba să mă ignore. Desigur, corect era să se preia totul ad litteram, inclusiv referirea la subtitrari-noi. Văd că e o practică răspândită, care poate da naștere la confuzii.Văd că mi se preiau subtitrările și pe rosa-team. Ori, categoric, eu nu fac parte din ”team”-ul lor... Să fie sănătoși! Repet, tot ceea ce traduc urc doar pe subtitrari-noi, chiar dacă nu sunt în... team. Motivele le cunoști, nu are rost să le repetăm.
Cum pregătirile de Crăciun sunt în toi și nu știu dacă mai ajung pe aici, urez un Crăciun fericit echipei și prietenilor site-ului!

Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii Filelist  |  Scris: Joi Dec 24, 2015 2:08 pm
Site Admin

Neconectat
Sunt doua variante. Fie uploaderii Filelist sunt retarzi si stupizi si considera ca autorul face parte din echipa de unde preiau ei subtitrarea, fie sunt smecheri si nesimtiti, fiind apropiati ai diferitelor site-uri, si profita de orice traducere pentru a lasa impresia ca autorul face parte din echipa site-ului apropiat, ba punand si link descarcare, ca sa le creasca traficul.
Eu sunt ferm convins de corectitudinea celei de-a doua variante. :crazy:
As putea da exemple de uplaoderi FIlelist care activeaza pe titrari, subs, sau rosa. :boxing:
Altfel, Sarbatori fericite tuturor, mai putin uploaderilor despre care am pomenit. :)

Sus
claus68
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii Filelist  |  Scris: Vin Dec 25, 2015 1:05 pm
Traducator

Neconectat
Este un encoder nou si nu a stiut de regula ca nu se pun link-uri spre site-urile de subtitrari.
Daca mai gasiti lucruri de genul asta va rog sa ma anuntati. Va stau la dispozitie pe FileList, user claus68, ca si aici, si va promit va voi incerca sa rezolv problemele aparute, pentru ca cateva luni sunt encoder si eu acolo si pot face ceva.
Sarbatori Fericite!

Edit.
Rezolvat.

Sus
dr.MI
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii Filelist  |  Scris: Lun Apr 25, 2016 7:42 pm
Subtitrari-Noi Team

Neconectat
De fapt, catre mult stimata doamna dani67:
Daca tot ati preluat traducerea noastra si ati pus direct link spre rosa dv, nu era frumos sa treceti corect autorii in descrierea linkului, nu de alta, dar nu-s de ce il deranjati si pe Undergrow, cand nu "Kprice & Undergrow & Azael" au muncit la ea, ci "dr.MI, Kprice & Azael" au facut-o. Se stie.
Intelepciune va doresc!
Valar dohaeris!

Sus
agentuoo7
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii Filelist  |  Scris: Lun Apr 25, 2016 8:04 pm
Site Admin

Neconectat
:hahaha: N-ai cu cine prietene. Las' asa ca merge...e grele. :chair:

Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă