Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Mie Oct 18, 2017 11:30 am

Autor Mesaj
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Stupizenii Filelist  |  Scris: Joi Mar 19, 2015 1:10 pm
Site Admin

Neconectat
Inaugurez "Stupizenii Filelist" datorita nenumaratelor tampenii pe care le-am vazut acolo. Am considerat ca un site care promoveaza necinstea prin permiterea celui care urca sa-si bata joc de munca unui traducator, de echipa si de site-ul unde acesta activeaza, trebuie aratat cu degetul.

Ataşamente:
stupizenie1.JPG
stupizenie1.JPG [ 108.12 KiB | Vizualizat de 7599 ori ]

Nu, nu am parasit aceasta echipa. Nu, nu m-am mutat la echipa subs.ro. Ca de altfel nici la titrari.ro, asa cum am mai vazut pe Filelist. :crazy:

Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii Filelist  |  Scris: Joi Mar 19, 2015 8:49 pm
Site Admin

Neconectat
Ataşamente:
stupizenie2.JPG
stupizenie2.JPG [ 124.64 KiB | Vizualizat de 7591 ori ]

Aceeasi stupizenie, pe acelasi site, in aceeasi zi. :crazy:

Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii Filelist  |  Scris: Dum Mar 22, 2015 9:13 am
Site Admin

Neconectat
Ataşamente:
stupizenie 3.jpg
stupizenie 3.jpg [ 108.96 KiB | Vizualizat de 7543 ori ]

Pentru respectarea adevarului, The Con Artists (2014)este tradus doar de Subtitrari-noi Team. site-ul titrari doar l-a "preluat" de la noi de pe site si l-au urcat la ei pe site.
Credeti ca uploaderul Filelist nu a stiut acest lucru? Desigur ca da, dar ori este traducator pe titrari, ori are alte avantaje acolo...
Inca o intrebare retorica. Credeti ca in uploadurile Filelist, in special cele pe care le arat eu aici, ne mai sunt pastrate creditele? Pariaza cineva cu mine ca nu?

Sus
Undergrow
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii Filelist  |  Scris: Dum Mar 22, 2015 5:44 pm
Subtitrari-Noi Team

Neconectat
La momentul acestui mesaj, sunt păstrate creditele (mai puţin la ultimul), am verificat :hahaha:. Probabil că pe viitor, uploadurile vor arăta ca în ultima poză, dacă vor fi urcate de uploaderi care au simpatii şi prieteni la site-urile concurente, nepăsându-le de sursa originală a subtitrărilor.
De asemenea, nu exclud posibilitatea ca uploaderii mai noi, să nu ştie pur şi simplu că faci parte din echipa asta şi să fie induşi în eroare de link-urile de pe titrări şi subs, care sunt puse mai rapid de unii ca sky şi DISTEL, către site-urile lor. Nu-i pot băga pe toţi uploaderii de pe filelist în aceeaşi oală. Cred sincer că sunt şi oameni de caracter printre ei. Dacă văd şi adminii de pe Filelist acest topic, i-aş ruga să ia măsuri. Un credit pus corect, nu cred că e un lucru prea mare de cerut. Este destul de frustrant când pui o subtitrare pe tracker, cu sursa de aici, subtitrare la care ai muncit ore întregi, iar ea să-ţi fie ştearsă, după un anumit timp, şi înlocuită cu aceeaşi subtitrare dar cu o sursă de pe un site concurent, site care a downloadat-o tot de aici.

Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii Filelist  |  Scris: Dum Mar 22, 2015 6:22 pm
Site Admin

Neconectat
Ataşamente:
stupizenie 4.jpg
stupizenie 4.jpg [ 68.99 KiB | Vizualizat de 7512 ori ]

S-a mutat Thunder_oc la titrari?
Intrebarea era retorica, va asigur ca nu s-a mutat. O alta stupizenie pe Filelist.

Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii Filelist  |  Scris: Lun Mar 23, 2015 12:59 pm
Site Admin

Neconectat
Undergrow scrie:
La momentul acestui mesaj, sunt păstrate creditele (mai puţin la ultimul), am verificat

Probabil exceptii. Te asigur ca in general sunt scoase creditele. Am descarcat astazi de pe Filelist ca sa fac sincronizare The Trip 2010 720p BluRay DD5.1 x264-EbP. Lipseste echipa si site-ul nostru. Uploaderul Filelist a sters creditele. Nu avem ce face. Imi amintesc cu placere de o vreme cand pe Filelist era putina moralitate, nu se intampla asa ceva. Sau daca se mai intampla, nu era o obisnuinta. Am renuntat sa ma mai astept la moralitate din partea Filelist.

Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii Filelist  |  Scris: Mar Mar 24, 2015 1:28 pm
Site Admin

Neconectat
Ataşamente:
stupizenie 5.jpg
stupizenie 5.jpg [ 80.24 KiB | Vizualizat de 7437 ori ]

Ia priviti ce scrie jos:
Subtitles: romanian @ subs.ro.

E vorba despre filmul Welp / Cub (2014), a carui traducere este realizata doar de Al_Mic - Subtitrari-noi Team.
Pe subs.ro este "preluata" traducerea noastra.
Pacat ca se permite pe Filelist punerea link-urilor si "amestecarea" traducatorilor in functie de propriile simpatii sau interese.

Sus
Undergrow
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii Filelist  |  Scris: Mar Mar 24, 2015 9:51 pm
Subtitrari-Noi Team

Neconectat
Avocatul31 scrie:
Probabil exceptii. Te asigur ca in general sunt scoase creditele. Am descarcat astazi de pe Filelist ca sa fac sincronizare The Trip 2010 720p BluRay DD5.1 x264-EbP. Lipseste echipa si site-ul nostru. Uploaderul Filelist a sters creditele. Nu avem ce face. Imi amintesc cu placere de o vreme cand pe Filelist era putina moralitate, nu se intampla asa ceva. Sau daca se mai intampla, nu era o obisnuinta. Am renuntat sa ma mai astept la moralitate din partea Filelist.

Despre varianta asta vorbeai?

Imagine

D-asta zic, că sunt oameni şi oameni (ce expresie stupidă, dar alta nu îmi vine în minte, acum :hahaha: ). Rămân la părerea că nu trebuie să-i băgăm pe toţi în aceeaşi oală şi că majoritatea uploaderilor, din comoditate, lipsă de timp, chef etc. nu verifică sursa reală a subtitărilor. Şi o iau ca fiind bună, pe cea pusă de cei care au urcat primii subtitrările, la primele versiuni ale filmelor. Dacă au văzut acolo Avocatul (subs.ro), o vor lua ca bună şi o vor scrie şi în versiunea lor, în descrierea torentului. Cei care nu au scris deloc numele traducătorului, acolo e un mare semn de întrebare...

Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii Filelist  |  Scris: Mie Mar 25, 2015 8:21 am
Site Admin

Neconectat
Sigur ca da, unii uploaderi Filelist sunt de buna credinta si le multumesc. Din pacate, din ce am observat eu sunt prea putini.
Cand am spus ca se sterg creditele m-am referit din subtitrare! Chiar daca apare pe site, uploaderii Filelist sterg creditele din subtitrare. Adica o iau de la noi de pe site, sterg creditele si urca odata cu filmul. Mi-am intarit convingerea cand am descarcat The Trip 2010 720p BluRay DD5.1 x264-EbP. Din subtitrare lipsesc creditele!

Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Stupizenii Filelist  |  Scris: Mie Mar 25, 2015 6:16 pm
Site Admin

Neconectat
Ataşamente:
stupizenie 6.JPG
stupizenie 6.JPG [ 88.78 KiB | Vizualizat de 7401 ori ]

Astazi Filelist anunta cu seninatate ca LionKing si cu Avocatul31 s-au mutat la echipa titrari.ro. Nefericitul uploader de pe Filelist al filmului Stretch se asteapta probabil sa-i si multumim ca ne-a pus linkuri catre titrari.ro :crazy:
Intrebare retorica: Credeti ca a pastrat linia cu site-ul si echipa in subtitrare?

Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă