Vizualizare mesaje fără răspuns
Vizualizare subiecte active
Acum este Joi Mar 28, 2024 1:33 pm


Autor Mesaj
EboLLa
Mesaj  Subiectul mesajului: Subtitrari "la liber" din nou  |  Scris: Mar Aug 12, 2014 5:25 pm
Salut. Long time no post :P Apreciez ca inca ati lasat sectiunea, de acea si postez aici la voi prima data.

O sa dau drumul la subtitrari la liber din nou pe filelist. Adica orice utilizator va putea adauga subtitrari din nou, bineinteles vor fi permise link-urile doar catre site-urile alese de noi. Acum acestea sunt: (subtitrari-noi\.ro)|(titrari\.ro)|(niftyteam\.ro)

Dar nu asta e important. Au ajuns vorbe la urechea mea ca unii se plang (aceasi cearta dintre site-urile de subs) ca site-ul x munceste la o titrare, site-ul y o preia de pe site-ul x si pe filelist se posteaza link catre site-ul y in loc de site-ul x, care a creat subtitrarea.
Nu este vine noastra ca site-urile de subs "se fura" (sau folositi voi ce cuvant vreti daca furt e prea dur) intre ele. Chiar nu avem noi nici o vina.

Asa ca de asta postez aici, sa stiti ce vom schimba si cel mai important e asta: cand faceti o subtitrare si o vreti pe filelist, dupa ce ati urcat subtitrarea pe site-ul vostru mergeti frumos imediat pe filelist si puneti link. Astfel nu o sa mai mearga faza de sus amintita, daca site-ul care creaza subtitrarea imediat o pune si pe filelist nu vor mai exista acuzatii ca apare link catre alt site si nu catre cel care a creat subtitrarea.

E interesul vostru daca vreti sa puneti link sau nu. Repet, toti utilizatorii filelist vor putea pune subs in curand si vor primi ceva pentru asta, deci nu vreau sa aud vorbe ca site-ul x a facut sub si pe fileist apare link catre site-ul y. Vreti sa apara link catre voi cei care ati facut sub atunci mergeti imediat si puneti link.

Cum am spus si la inceput, pe noi nu ne afecteaza cu nimic faptul ca nu avem link la subs, singurii care pierd sunt userii si voi, ca nu aveti descarcari multe :)
In momentul de fata pe filelist doar cativa uploaderi cred ca pun link-uri catre subtitrari, deci activitatea acum e foarte scazuta, si nu avem nici o problema, noi suntem site de torrente, nu de subs. Ideea mea (de la inceput bineinteles) a fost sa va ajutam pe voi, site-urile cu subtitrari. Acum o sa introducem ceva nou si userii vor castiga diferite chestii pentru activitatea pe site, si una din activitati va fi sa puna subtitrari.

La inceput toata lumea a zis ca "ce ne trebuie noua filelist", observ ca majoritatea si-au schimbat opinia cand au vazut diferenta de peste 10.000-15.000 de descarcari (poate si mai mult) la o anume subtitrare postata pe filelist.

Va doresc numai bine ! :)

PS: Mesajul asta e unul general si am sa-l postez si pe titrari.ro. Nu zic ca voi cei de pe subtitrari-noi ati dat PM-uri etc. Voiam doar sa stiti ce voi schimba si sa va anunt ca daca vreti sa aveti link la subtitrarea creata de voi sa mergeti imediat si sa o puneti si pe filelist. Sistemul va fi activ in curand...
Intai am vrut sa postez aici si am sa postez si pe titrari maine, poimaine.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Subtitrari "la liber" din nou  |  Scris: Mar Aug 12, 2014 6:09 pm
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Salut si multumim atat pentru vizita, cat si pentru faptul ca ai postat aici prima data.
Am si eu cateva observatii si nu pot sa pierd prilejul de a le face, in speranta ca le vei citi.
In primul rand sunt uimit de faptul ca din cate stiu, doar cei de pe titrari.ro mai pun linkuri la voi. De ce sunt uimit? Pentru ca ei erau cei care initial au dorit o greva a tuturor site-urilor de subtitrari impotriva trackerelor si implicit impotriva Filelist.ro.
Sa nu ma intelegi gresit, nu spun ca este vina cuiva de la voi. Constat doar faptul.
In ce priveste postarea gresita a link-urilor, sa spunem ca se face datorita necunoasterii de catre uploaderii Fl a traducatorilor si a echipelor in care se afla. Refuz sa cred o rea vointa din partea acestora, desi sunt foarte multe cazuri in care se urca linkuri gresite de catre uploaderii FL.
Va salut si eu si va doresc toate cele bune :)

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
EboLLa
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Subtitrari "la liber" din nou  |  Scris: Mar Aug 12, 2014 6:51 pm
Da, asa e. Cei de pe titrari au un uploader la noi, si na, e dreptul lui sa puna ce link-uri vrea. Inainte de toate isi face treaba de uploader, ca cei de pe titrari.ro au noroc ca e cu ei, asta e partea a 2 a. Dar da, am inteles ce spui, ironic da, chiar ei cu greva :)

Legat de postarea gresita, da, asa este, uploaderul ia subtitrarea de unde apuca sau doreste (gusturile nu se discuta), si daca ar cunoaste toate echipele de subs as zice, dar iti dai seama ca nu e vina lui ca titrari.ro ia titrarea de pe subs.ro si o pune la ei si uploaderul nostru pune link de pe subs ca el acolo intra. Noi am tot zis la cei care nu le convine asta, sa rezolve cu site-urile de subs intre ele. Simplu... si logic. Daca subs.ro creaza o titrare si apare doar la ei pe site logic ca pe fl nu se pune link de pe alt site, ca nu exista, exista doar pe subs, site-ul care a creat subtitrarea. Daca nu ar exista link pe alt site nu s-ar pune nici pe filelist, si s-ar pune doar acolo unde exista. Noi exact asta am zis, nu ne bagam in razboiul vostru, rezolvati intre voi problema.

Si da, rea vointa clar nu, e pur si simplu neatentie si necunoastere zic eu.
In fine, cu sistemul asta nou, o sa poata pune oricine, chiar si cei care nu au acces special pe fl. Deci cand un traducator urca subul aici, sa mearga sa-l puna si pe fl, e chestie de 1 minut si astfel nici nu o sa mai existe probleme de genul, cei care scot primii subtitrarea au ocazia sa si puna link imediat. E super ok zic eu.

Si da, multumesc si eu pentru ganduri. De asta am si facut topic. :) Mereu exista loc de mai bine.
Numai bine si voua.


Sus
dementozaur
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Subtitrari "la liber" din nou  |  Scris: Mie Aug 13, 2014 9:08 pm
Scuze ca ma bag, dar sa stii ca unii uploaderi o fac cu buna stiinta, de exemplu western, uploader foarte vechi, care nu stie ca avocatul31 face parte din Subtitrari-noi Team http://filelist.ro/details.php?id=315529 really, bruh? :confused:
Si inca ceva, mie personal mi-a venit sa-i injur pe cei doi destepti care au pus link in pozele de mai jos
Imagine Imagine
Cum fratie sa pui link la o subtitrare vai de steaua ei, care chiar tu ii pui BAD (triunghi) pe site la tine. E foame mare când te parasesc toti traducatorii si pui link cu traducatori anonimi, vai de steaua lor.

Sunt rău? Hai sa zicem ca-s un user cu net prin stick ( da trist ) si trag foarte greu, dar hei, abia asteptam sa vad filmul si-l trag hd, vad ca-i pus link cu subtitrare, pfaa abia astept sa-l vad. GG WP :crazy:

Ma gândeam sa-l pun la stupizenii titrari dar am ales sa pun aici ca sa vada si ebola, don.t delete it avo.
Pace :v:


Sus
flavius
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Subtitrari "la liber" din nou  |  Scris: Joi Aug 14, 2014 10:04 pm
Asta e numai opinia mea si numai a mea, nu sunt influentat de nimeni.
De cand a fost incidentul ala cu subtitrarea pusa la 12 years a slave, mi s-a urat de tot toata povestea asta cu urcatul subtitrarilor pe filelist sau alte site-uri, trackere; daca mi s-ar mai oferi "jobul" asta, l-as refuza cu cea mai mare placere. Daca e sa traduc, o fac strict pentru site si nu pentru a vana un link pe fl sau x site. Nu ma mai intereseaza numarul descarcarilor, pot fi si zece descarcari, sunt multumit si cu atat.
Sa zicem ca la inceput va fi totul ok, peste cateva luni se va ajunge iar la un scandal care va determina din nou anularea subtitrarilor urcate pe fl.
Eu ma spal pe maini si salut toti traducatorii, fie ei c-au fost...nu dusmani, mai degraba concurenti, si/sau prieteni.


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Subtitrari "la liber" din nou  |  Scris: Joi Sep 18, 2014 7:14 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
Am o rugaminte pentru adminii Filelist. Mi se pare nesimtire ca (in repetare!) sky sa scrie la traducator ca apartine titrari.ro, indiferent in ce echipa ar activa acesta.
MI-e greu sa cred ca nu stie ce traducatori are in echipa in care activeaza. Ca de jos te poti injosi pentru putin trafic pe site? Astazi sky a comis-o din nou. De data asta la Dead.Within.2014.720p.WEB-DL.x264-ETRG. Se poate face ceva?

Ataşamente:
nesimtire.jpg
nesimtire.jpg [ 64.15 KiB | Vizualizat de 26560 ori ]

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
dementozaur
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Subtitrari "la liber" din nou  |  Scris: Joi Sep 18, 2014 5:15 pm
http://filelist.ro/forums.php?action=vi ... cid=102669 Read ( Citeste )
Si poate daca nu aveai atitudinea asta nepasatoare pentru site puteai sa faci ceva, acum e prea tarziu :coolio:


Sus
Soparla
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Subtitrari "la liber" din nou  |  Scris: Joi Sep 18, 2014 10:24 pm
dementozaur, ceea ce face sky e sa treaca in dreptul oricarui traducator echipa/link titrari.ro, aici greseste... sa puna link la descarcare catre titrari da, e corect din punctul de vedere al adminilor de pe FL, dar nu sa treaca in dreptul traducatorilor alta echipa/link daca el nu face parte din asa ceva


Sus
Avocatul31
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Subtitrari "la liber" din nou  |  Scris: Dum Sep 21, 2014 8:15 am
Avatar utilizator
Site Admin

Membru din: Dum Mai 31, 2009 9:37 am
Mesaje: 1737

Neconectat
dementozaur scrie:
http://filelist.ro/forums.php?action=viewtopic&topicid=102669 Read ( Citeste )
Si poate daca nu aveai atitudinea asta nepasatoare pentru site puteai sa faci ceva, acum e prea tarziu :coolio:


Te sfatuiesc ca data urmatoare sa te abtii cu asemenea tampenii.

Soparla scrie:
sa puna link la descarcare catre titrari da, e corect din punctul de vedere al adminilor de pe FL, dar nu sa treaca in dreptul traducatorilor alta echipa/link daca el nu face parte din asa ceva


Exact asta am reclamat. Ca au mare nevoie de linkuri pentru trafic nu este deranjant. Cei de pe Fl permit punerea link-urilor la liber, sky profita de asta pentru a ridica putin titrari.ro. Dar oricine cu putin creier si cu bun simt nu poate fi de acord cu faptul ca in descriere, la traducator, pune in paranteza "titrari.ro". Este incorect din toate punctele de vedere. Si banuiesc ca sky ar putea fi sanctionat pentru asta pe filelist...

_________________
Ma irita cretinii care se cred inteligenti. Pe ceilalti cretini ii ignor.


Sus
flavius
Mesaj  Subiectul mesajului: Re: Subtitrari "la liber" din nou  |  Scris: Mar Oct 14, 2014 5:42 pm
Sa ma citez:

Citat:
Asta e numai opinia mea si numai a mea, nu sunt influentat de nimeni.
De cand a fost incidentul ala cu subtitrarea pusa la 12 years a slave, mi s-a urat de tot toata povestea asta cu urcatul subtitrarilor pe filelist sau alte site-uri, trackere; daca mi s-ar mai oferi "jobul" asta, l-as refuza cu cea mai mare placere. Daca e sa traduc, o fac strict pentru site si nu pentru a vana un link pe fl sau x site. Nu ma mai intereseaza numarul descarcarilor, pot fi si zece descarcari, sunt multumit si cu atat.
Sa zicem ca la inceput va fi totul ok, peste cateva luni se va ajunge iar la un scandal care va determina din nou anularea subtitrarilor urcate pe fl.
Eu ma spal pe maini si salut toti traducatorii, fie ei c-au fost...nu dusmani, mai degraba concurenti, si/sau prieteni.


Ii doare in cot pe ei de subtitrarile noastre. Si referitor la link-ul lui dementozaur, chiar m-am uitat peste topic-ul ala, si pot spune ca reactia adminilor de acolo e aceeasi cu a celor de pe regielive.


Sus
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Versiune printabilă

Cine este conectat
Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori
Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum
Mergi la:  


Şterge toate cookie-urile forumului | Echipa | Ora este UTC + 2

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Translation/Traducere: phpBB România